Mizuno spor ürünlerinin tarihi, 20. yüzyılın başlarına uzanır. Şirketin tam adı, Mizuno Brothers Ltd.'dir. Rihachi Mizuno tarafından 1906 yılında kurulan şirketin merkezi, Japonya Osaka'dadır. Tek bir spor mağazası ile faaliyet gösteren firma, Bay Mizuno'nun kişisel ilgi alanı olan beyzbol ekipmanları üretir. Oğlu Kenjiro Mizuno'nun yönlendirmesi sonucu ürün gamı; golf, futbol ve koşu ayakkabıları ile genişler. Sporu sadece sevmeyen, aynı zamanda yaşayanlar için tasarlanan ayakkabılar, 1985 yılında bir devrimin nesnesi olur. Marka, icat ettiği Wave teknolojisi ile spor ayakkabıların tarihini değiştirmiştir. 

1932 yılında atletizm ayakkabılarına tutuş sağlamak için çivi çakan ilk şirket olan Mizuno, Japon yapımı ilk golf sopalarının da üreticisidir. Select Scientific Laboratory adıyla spora bilimsel bir bakış kazandıran bir laboratuvar kuran marka, Japon sporculara da zaman zaman olimpiyat sponsorlukları yaparak kalitesini ispat etmiştir. Markanın ikonik ayakkabılarından Runbird, ilk serisi ile 1981'de görücüye çıkmıştır. Ivan Lendl, Carl Lewis ve Sally Gunnell gibi dünyanın farklı branşlardaki en ünlü sporcularının seçimi olan Mizuno ayakkabılar, sporcuların rekorlarına ve şampiyonluklarına eşlik etmiştir. Takvimler 1992 yılını gösterdiğinde Breath Thermo ayakkabılarla ısı üretebilen malzeme keşfedilmiştir. Japonya'nın resmi formalarında kullanılan keşfin ardından 1997 yılı, marka için bir dönüm noktasına daha işaret eder. Wave Rider adlı yenilikçi model, Mizuno imzası ile piyasaya çıkar. Hâlâ markanın en ünlüsü olan ayakkabı, spor ayakkabıların kalite çıtasını tüm dünyada yükseltmiştir. Serinletici Ice Touch kumaş ile tasarlanan ürünler, dünya spor tarihine yazılırken, Mizuno 100. yılını kutladığı 2006'da Yeni Runbird ile kullanıcılarının karşısına çıkmıştır. Mizuno, aynı zamanda dünyanın en büyük maratonlarından Osaka'nın ortağıdır. 

Bugün dünyanın en büyük spor ekipmanları üreticisi olan marka, kalitesinden taviz vermeden başarısını sürdürmektedir. Koşu, futbol, hentbol ve voleybol için özel geliştirilen, branş ihtiyacına cevap veren özel tasarımlar, profesyoneller ve kendini profesyonel konforunda hissetmek isteyenler içindir. Sporcu performansını hep bir adım daha ileri taşımak için Ar-Ge faaliyetlerine devam eden Mizuno, her koleksiyonunda sunduğu yeniliklerle diğer firmalardan ayrışır. Osaka'daki merkezinde 6.000'den fazla çalışanı bulunan Mizuno spor markası, bugün ürünleri ile dünyanın 100'den fazla ülkesine ulaşmaktadır. Sporcuların en iyiyi başarması için çalışan marka, eldivenden ayakkabıya uzanan hikayesini bugün zaferlerle taçlandırmaktadır. 

Mizuno ayakkabılar; renkli tasarımları, özenli dikişleri, sporda rahat etmeyi sağlayan hava alan kumaş desteği ve özel tabanları ile klasikleşmiştir. Bugün Mizuno ürünleri arasında ceketler, ayakkabılar, taytlar, tişört ve sporcu iç giyim ürünleri de bulunur. Sporda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm ekipmanları sunan marka, hem kadın hem de erkekler için alternatif üretir. Koşudan basketbola, voleybol veya hentbola kadar aradığınız tüm branşlar için ihtiyaçlara cevap verir. Mizuno ürünleri, sporda profesyonelliğin destekçisi ve simgesidir. Dünyaca ünlü yıldızların tercihi olan marka, yazlık ve kışlık kumaşlarda nem transferi, ısı koruması ve hava geçirgenliği özelliklerini gözetir. Her koşulda en rahat hissetmeyi garantileyen tasarımlar, Japon teknolojisinin spordaki karşılığıdır. Günümüzde ünü Japonya'yı aşan; Türkiye dahil onlarca ülkede adından övgülerle bahsettiren marka, başarısını ürün detaylarına borçludur. Kalite, Mizuno'nun ayrıcalığıdır ve bu ayrıcalık da kullanıcılar tarafından her deneyimde yeniden hissedilir, onaylanır.

Profesyonellerin ve profesyonel gibi hissetmek isteyen amatörlerin sporda destek aldıkları ürünler, amatör sporcular tarafından da tercih edilmektedir. Mizuno, insanların hayatında spora daha çok yer açarken, motivasyonu ve performansı artıracak konforlu spor ürünleri ile dünyanın dört bir yanında en çok güvenilen ve saygı duyulan markalar arasında yer almaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...