Türkiye'de saatçilik sektörünün tanınan isimlerinden Momentus, Merkez Saat Ticaret A.Ş. tarafından oluşturulmuş bir markadır. Söz konusu marka, orta sınıf olarak adlandırılan saatler üretir ve piyasada bu segmente ait saatler ile yer alır. 

Momentus markası, hem erkek tüketiciler hem de kadın tüketiciler için çeşitli saatler üretir.

Özgün tasarımlar üzerinden imalat yapan Momentus, Türkiye piyasasında oldukça aktif olduğu gibi, yurt dışında da pek çok ülkeye saat ihracatı yapar. Markanın ihracat listesinde; Amerika, Azerbaycan, Ukrayna, Rusya ve Orta Doğu da dahil olmak üzere birçok ülke vardır. Momentus, ayrıca, Türkiye'nin her ilinde bulunan satış noktalarıyla yaygın bir satış ağına da sahiptir. Markanın teknik servisi ise Momentus markasının bağlı bulunduğu Merkez Saat Ticaret A.Ş.'in genel merkezi olan İstanbul'un Fatih ilçesinde yer alır. Türkiye'nin dört bir yanından gönderilen saatlerin bakım ve onarım işlemleri, bu merkezde yapılır.

Öte yandan Momentus, farklı zevklere göre şekil verilen pek çok koleksiyona da sahiptir. Markanın on iki farklı koleksiyonu bulunur. Bu koleksiyonlar; Spormaster Collection, Classicmaster Collection, Casual Collection, Sport Collection, Classic Collection, iki farklı Limited Edition, Classy Star Collection, Shine Star Collection, Classy Collection, Shiny Collection şeklindedir.

Bu koleksiyonların her birinde, kullanıcıların beğenisine sunulan çok sayıda saat modeli bulunmaktadır.

Momentus markasının imzası ile üretilen saatler arasında; deri kordon, silikon kordon, çelik kordon, altın kordon, altın kaplama kordon, seramik kordon ve metal kordon olmak üzere çok çeşitli ve farklı yapılarda saatler bulunur. Saat çeşitliliği konusunda marka, oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu sayede marka, çok farklı beğenilere sahip tüketicilere ve geniş bir hedef kitlesine hitap etmektedir. Momentus markasının, çeşitli kordonların yanı sıra renk ve kasa yapısı noktasında da yine geniş bir yelpazesi vardır.

Bir diğer yandan Momentus markasını oluşturan çatı şirket Merkez Saat Ticaret A.Ş., saatçilik sektöründe 1992 yılından bu yana varlık göstermektedir. Merkez Saat'in genel merkezi ise İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunmaktadır.

Merkez Saat Ticaret A.Ş.'nin Momentus dışında bir de Vialux ismini verdiği başka bir saat markası vardır. Şirket, saat üretiminin yanı sıra yurt dışından saat ithalatı da yapmaktadır. Firma, bu faaliyeti ile alakalı olarak bazı markaların Türkiye distribütörlüğünü de üstlenmiştir.

Saatçilik sektöründe yirmi beş yıldan daha uzun bir deneyime sahip olan Merkez Saat Ticaret A.Ş., üretim ve yurt dışından saat ithalatından başka danışmanlık hizmeti de vermektedir. Şirket, Türkiye’de pek çok kurumsal markaya hem saat üretimi hem de gözlük üretimi ile ilgili danışmanlık yapmaktadır.

Momentus'un üreticisi olan Merkez Ticaret A.Ş.'nin ekibi ise, şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 50 kişilik personelden oluşmaktadır. Yine şirketin açıklamasına göre 1.000 metrekarelik ofis alanına sahiptir. Şirketin ayrıca 14 kişilik satış ekibin de bulunmaktadır. Bir başka dikkat çekici detay ise; Merkez Saat Ticaret A.Ş., beş yüzden daha fazla bayi ile çalıştığını belirtmiştir.

Merkez Saat Ticaret A.Ş., en önemli hedeflerinden birini, üretimini kendi bünyesinde yaptığı Momentus markası ve Vialux markasını uluslararası pazarda birer dünya markası hâline getirmek şeklinde açıklamıştır. Söz konusu hedefle paralel olarak da 2018 yılının Mart ayında Momentus markası adına bir ilke imza atmıştır. Şirket, saatçilik konusunda önemli bir yere sahip olan İsviçre'nin Basel kentinde düzenlenen ve  altı yüz katılımcının yer aldığı belirtilen dünya saat ve mücevher fuarı Baselworld'e ilk kez Momentus markasıyla katılmış ve Türkiye'yi başarıyla temsil etmiştir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Momentus

1.570 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. İndirimli Ürünler
 5. Cinsiyet
 6. Renk
 7. Alarm
 8. Çalışma Tipi
 9. Satıcı A-Z
 10. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön