Bum bag, funny pack ve freebag gibi isimlerle anılan bel çantası, pratik kullanımı sebebi ile 80'li ve 90'lı yılların trend parçaları arasında yer alıyor. Özellikle parasını çaldırmak ya da kaybetmekten korkan tatilcilerin meşhur ettiği model, anahtardan ıslak mendile kadar ihtiyaç duyulan her şeyi kullanıcılarının hareket özgürlüğünü kısıtlamadan yanlarında taşımalarına izin veriyor. Belin ön kısmına konumlandırılan çanta; para ve ziynet eşyası gibi değerli parçaları hırsızlardan koruyan bir kasa görevi de görüyor. 

Bel Çantası Kimler İçin Uygun Bir Seçim?

Bel çantası çeşitleri, sadece cep telefonu, anahtar ve bir miktar paranın sığacağı kadar küçük modellerden birçok farklı gözle desteklenen büyük modellere kadar farklı boyutlarda üretiliyor. İşlevsel kullanıma yönelik olarak tasarlanan ve beğenilere sunulan ürünler olduğu gibi yeni trendler ışığında bir aksesuar görevi görecek şekilde tasarlanan modeller de bulunuyor. Kullanıcılarına yüksek hareket özgürlüğü sağlaması pek çok aktivite için ideal bir seçim olmasını sağlıyor. Açık havada yürüyüş ya da koşu yapanlar, motosiklet ve bisiklet kullanıcıları ya da doğa yürüyüşü ve kamp gibi aktivitelerle ilgilenenler için iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor. Koşu ve yürüyüş gibi sporlarla ilgilenenler için yanlarına ufak tefek eşyaları almalarına imkan sağlayacak küçük boyutlardaki bir model yeterli oluyor. Motosiklet tepesinde uzun süre geçirecek kullanıcılar için birçok farklı gözden oluşan, suya dayanıklı ve yansıtıcı bantlarla detaylandırılmış modeller üretiliyor. Diğer taraftan, her ne kadar bel çantası modası sönüp gitmiş gibi dursa da farklı tarzlara hitap eden son derece şık modeller çanta alternatifi olarak yer alıyor. Boncuk gibi detaylarla hareketlendirilenlerden abiye kullanıma yönelik modellere, kemerden sarkan minik bir bohça görünümünde olanlardan örgü modellere kadar pek çok çeşit ürün modaseverlerin beğenilerine sunuluyor. Özetlemek gerekirse, bel çantası pratik kullanıma ihtiyaç duyan sporcu, motorcu ve bisikletçilerin yanı sıra modayı yakından takip eden, şık ve kullanışlı seçimler yapmak isteyen herkes için iyi bir alternatif oluyor. 

Pratik Kullanım Amacı Sunan Bel Çantaları Nelerdir?

Pratik kullanım amacı güdülerek tasarlanan bel çantalarının başında, cep telefonu için özel bir göz bulunan ve bir miktar para ve anahtar taşınmasına izin veren minik modeller geliyor. Özellikle açık havada koşan ya da yürüyenler için pratik bir çanta olan model, su geçirmez özellikle desteklenebiliyor ve gece kullanımına karşı reflektörle daha dikkat çekici hale getirilebiliyor. Diğer taraftan motosiklet ve bisiklet sürücüleri için tasarlanan modeller, en fazla talep gören çeşitler içinde bulunuyor. Bisikletlilerin kullanımı için üretilenler daha hafif ve kompakt tasarıma sahipken motosikletlilerin uzun yol gidebileceği ve ihtiyaçları düşünülerek hazırlanan modeller, çok daha büyük ve kapsamlı olabiliyor. Cep telefonu gibi hassas cihazlar için ayrı bölmelere yer verilen modeller, kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda farklı oranda ceplerle daha kullanışlı hale getiriliyor. Suya, yağmura, toza ve benzeri olumsuz koşullara karşı koruyucu özellik kazandırılan modeller, reflektörle sürücünün gece de dikkat çekmesini sağlıyor. 

Bel Çantası Nasıl Takılıyor?

Sportif detaylar barındıran ve pratik kullanım için tasarlanan bel çantası modelleri, çoğunlukla klipsli bağlantı parçası yardımı ile takılıyor. Klipsin bağlı olduğu parça, bele göre ayarlanabilir olduğu için kullanıcılarına en rahat kullanım pozisyonuna ayarlamalarına da imkan veriyor. Bir aksesuar olarak çeşitlendirilen modeller ise farklı bağlantı parçaları kullanılabiliyor. Kemer benzeri bağlantı parçası sayesinde klasik bir görünüm kazanan model, en fazla tercih edilen tasarımlar arasında yer alıyor. Palaska benzeri bir yapıdan destek alanlar kadar direkt olarak bağlanan modeller de öne çıkıyor. Nasıl takılırsa takılsın, bel çantası sunduğu kullanım rahatlığından asla ödün vermiyor. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Motosiklet Bel Çantası Fiyatları

23 ürün var
 1. Markalar
  1. Kriega
  2. Spidi
  3. Held
  4. Kappa
  5. Klim
  6. Modeka
  7. Tex
  8. Tucano Urbano
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı
DSACategoryId/60002705/60008737/20029249/80405003
Başa dön