Egzoz, motor içinde reaksiyona uğrayan zararlı gazları kontrollü bir şekilde dışarıya tahliye etmeye yarayan ekipmanlar arasında yer alıyor. Artık gazları sürücüden ve yolcudan uzak tutan egzoz parçası, daha konforlu ve sessiz bir yolculuk yapabilmenize olanak tanıyor. Egzoz sistemleri, karbonmonoksit çıktıları azaltarak daha düşük emisyon değerlerinin elde edilmesine de yardımcı oluyor. Çelik, demir, alüminyum, titanyum ve karbon elyaf gibi materyallerden imal edilen egzoz ekipmanları, farklı tasarım ve donanımlar ile motosiklet üzerine ekleniyor. Motorun hacmi, yapısı, türü ve büyüklüğüne göre üretilen oldukça farklı egzoz modelleri bulunuyor. Çoğu motosiklette egzoz sisteminin tamamı veya gözle görünür kısımları krom ile kaplanarak, metal yüzeyler daha estetik ve şık bir yapıya kavuşturuluyor. Motor üzerinde bulunan silindir sayısı arttıkça, motor bloğu da genişliyor ve gerekli hava çıkışı için ihtiyaç duyulan egzoz sistemleri de motorun yapısına göre modifiye ediliyor.

Motosiklet Egzoz Fiyatları

Motosiklet egzoz fiyatları; ürünün markası, modeli, özellikleri, yapısı, malzeme kalitesi, üretim teknolojileri ve sahip olduğu ekstra donanımları gibi detaylara bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Çıkış borusu, bağlantı ekipmanları, saplama borusu, boğaz flanşı ve susturucu gibi ana parçalardan oluşan motosiklet egzozları, motosikletin türüne ve özelliklerine göre güncellenebiliyor. Bağlantı ekipmanları ve somunlar yardımıyla motosikletin gövdesine bağlanan egzoz setinin tüm parçalarının geometrik olarak birbiri ile uyumlu olması gerekiyor. Asimetrik tasarıma sahip olan egzoz borusu, motor bloğunun çıkış ucundan başlayarak arka tekerleklerin bitiş noktasında kadar uzanıyor. Borunun bitiş noktasına ilave edilen susturucu parçası, yüksek ses çıkışını ve patlamaları sönümleyerek, motorun daha stabil ve sessiz bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Susturucu içinde yer alan hava odacıkları ve kanallar ise atık gazların zararlı etkisini azaltmak için gerekli olan filtreleme görevini yerine getiriyor.

Üretici firmalar, motosiklet üzerindeki orijinal egzoz donanımını motosikletin türüne, motor yapısına, emisyon ve gürültü değerlerine uygun olarak tasarlıyorlar. Egzoz borusu, şasi ve motorda yer alan boşlukların şekline göre dizayn ediliyor. Bu nedenle, hemen hemen tüm motosiklet marka ve modellerinin egzoz sistemleri kendine has bir tasarıma sahip oluyor. Bağlantı noktaları ve somun boğazları, kadro üzerine kolaylıkla entegre edilebiliyor. Egzoz sisteminin en önemli parçası olan susturucular, standart ve performans öncelikli olmak üzere iki ana ürün gurubu içinden tercih edilebiliyor. Motorun orijinal egzozu, sesleri olabildiğince azaltarak atık gazların filtrelenmesine destek oluyor. Karbon elyaf ve titanyum gibi metallerden imal edilen ürünler ise kaliteli bir filtreleme sunarken, aynı zamanda da üst düzey ses performansı alabilmenize olanak tanıyor. Rijit karbon egzoz modelleri, motor sesinin mükemmel bir şekilde dışarıya ulaşmasını sağlıyor.

Motosikletiniz için seçeceğiniz performans egzozları ile motor sesini ciddi anlamda değiştirebilmek mümkün oluyor. Özellikle 600 cc ve üzeri motor gücüne sahip olan araçlarda performans ürünleri, oldukça başarılı işler çıkarıyor. Çift kanallı ünitelere ikişer adet susturucu bağlanarak elde edilen akustik daha da başarılı bir biçimde konfigüre edilebiliyor. Susturucu ve egzoz seti alırken, motosikletin niteliklerine uygun ürünler seçmekte fayda bulunuyor. Spor, "enduro", "scooter", "commuter", "chopper" ve "naked" tarzı modellere uygun egzoz çeşitlerinin tercih edilmesi, motosikletten yüksek performans alabilmek için büyük önem arz ediyor. Arazi şartlarına uyumlu olarak tasarlanan ürünlerin konumu ve yapısı, geleneksel motosikletlere kıyasla daha farklı olabiliyor. Egzoz çevresinde koruyucu siperler, paslanma ve renk kayıplarını önleyici kaplamalar bulunabiliyor. Spor ve "naked" tarzı motosikletlerde ise daha aerodinamik ve hafif performans egzozlarının kullanılması tavsiye ediliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Motosiklet Egzozları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 1800 ürün
DSACategoryId/60002705/60008737/80168003/60006485