Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...
Miterpool
MTR-2001 (Havuz Temizleme Kimyasalı) 5 kg

MTR-2001 (Havuz Temizleme Kimyasalı) 5 kg

Miterpool
197,50 TL
( / adet)
%
Loading interface...
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/34001227/34001235
Mtr-2001 Havuz Temizleme Kimyasalı
 
MTR-2001 (HAVUZ TEMİZLEME KİMYASALI)- 5 kg
Seramik yüzeylerde kullanılan asidik temizleme malzemesidir. Tamamen asit birleşimi olduğundan gıda sanayisinde zemin ve ekipman temizliğinde kulanımı uygundur. Su sertliğinin yüksek olduğu yerlerde, suyun dolaşımda olduğu sistemlerde zamanla kireç kalıntıları oluşur. Kireç birikimlerinin temizlenmesi hijyenik açıdan da önemlidir. Kullanmadan önce deneme yapılması önerilir. Kireç tabakasının yoğunluğuna göre daha düşük konsantrasyonlarda da sonuç alınabilir. Kullanılacak yüzeylere göre %20-25 seyreltilerek kullanılır. Uygulama sonrası durulama yapılır.

- Havuz Temizlemede
- Zemin üzerinde ağır kir ve lekeleri
- Fayansların arasında ki derzleri çıkarmada
ve farklı alanlarda kullanılır.
 
MARKA: MITERPOOL
AMBALAJ: 25 KG
 
Yüzme Havuzunda Havuz Kimyasalı Neden Önemlidir?
 
Bir havuzun filtre sistemi, suyu temiz tutmak için filtreleme yapar, ancak ince ayar yapmak için kimyaya ihtiyaç duyar. Havuzlardaki kimyasal dengeyi çeşitli nedenlerle dikkatli bir şekilde değiştirmek önemlidir:

Bakteriler gibi tehlikeli patojenler su içinde büyür. Arıtılmamış su dolu bir havuz, hastalık taşıyan mikroorganizmaların bir kişiden diğerine geçmesi için mükemmel bir yer olacaktır.
Yanlış kimyasal dengeye sahip su havuzun çeşitli kısımlarına zarar verebilir.
Yanlış dengelenmiş su cildi ve gözleri tahriş edebilir . Yanlış dengelenen su çok bulanık olabilir. Sudaki patojenlerle ilgilenmek için, onlardan kurtulacak bir dezenfekte edici madde tanıtmanız gerekir. En popüler havuz dezenfektanı, kalsiyum hipoklorit (bir katı) veya sodyum hipoklorit (bir sıvı) gibi bir kimyasal bileşik formunda bulunan element klordur . Bileşik suya eklendiğinde, klor , en çok hipoklorik asit olmak üzere çeşitli kimyasallar oluşturmak için suyla reaksiyona girer . Hipoklorik asit, hücre duvarlarındaki lipidlere saldırarak ve hücre içindeki enzimleri ve yapıları bir oksidasyon reaksiyonuyla tahrip ederek bakterileri ve diğer patojenleri öldürür. Alternatif temizleyiciler,bromid , temelde biraz farklı sonuçlarla aynı şeyi yapar.

Klor tipik olarak sıvı, toz veya tablet formunda hazırlanır (bazı profesyoneller gaz halinde klor kullanmasına rağmen) ve bu, döngünün herhangi bir yerinde suya eklenebilir. Havuz uzmanları, genellikle kimyasal bir besleyici kullanarak filtreleme işleminden hemen sonra eklemelerini önerir. Doğrudan havuza eklenirse, örneğin skimmer kutularındaki tabletleri kullanarak, örneğin, klor bu alanlarda fazla konsantre olma eğilimindedir.

Hipoklorik asitle ilgili bir problem, bunun özellikle stabil olmamasıdır. Güneşten gelen ultraviyole ışığa maruz kaldığında bozulabilir ve yeni bileşikler oluşturmak için diğer kimyasal maddelerle birleşebilir. Havuz klorinatörleri genellikle, ultraviyole ışığına maruz kaldıklarında kolayca bozunmayan daha kararlı bir bileşik oluşturmak üzere klor ile reaksiyona giren siyanürik asit gibi bir dengeleyici madde içerir .

Dengeleyici bir ajanla bile, hipoklorik asit, çok etkili dezenfektanlar olmayan bileşikler oluşturarak diğer kimyasallarla birleşebilir. Örneğin, hipoklorik asit, çeşitli kloraminler üretmek üzere idrarda bulunan amonyakla birleşebilir . Kloraminler sadece zayıf dezenfektanlar değil, aynı zamanda cildi ve gözleri tahriş edebilir ve hoş olmayan bir kokuya sahip olabilirler. Yüzme havuzlarıyla ilişkili göze çarpan koku ve göz tahrişi aslında sıradan hipoklorik asit değil kloraminlerden kaynaklanmaktadır - güçlü bir koku genellikle çok fazla serbest klor (hipoklorik asit) yerine çok az serbest klor olduğu anlamına gelir . Kloraminlerden kurtulmak için havuz görevlilerinin tedaviyi şok etmesi gerekir havuz - organik maddeyi ve yararsız kimyasal bileşikleri temizlemek için alışılmadık derecede güçlü bir kimyasal dozu ekleyin.

Kloramin oluşumu havuz kimyasındaki ikinci ana element ile ilişkilidir ve havuzdaki doğru pH değerini korur.


 

Garanti Süresi (Ay) 24
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV0000021UJB
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön