Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Müslüman Türk Devletleri Tarihi-Erdoğan Merçil

Bilge Kültür Sanat Yayınları
167,90 TL
( / adet)
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (19)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

254,10 TL
259,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510774
Müslüman Türk Devletleri Tarihi-Erdoğan Merçil Müslüman Türk Devletleri Tarihi - Prof. Dr. Erdoğan Merçil

Türkler İslam dinini kabul ettikten sonra birbiri ardınca devletler kurdular. “Müslüman Türk Devletleri” olarak anılan bu devletler Asya ve Afrika’da yayıldılar ve özellikle Ortaçağ döneminde tarihimizde önemli izler bıraktılar. Daha sonra Anadolu’ya kadar ilerleyip Bizans ile savaşarak bugünkü ülke topraklarına sahip oldular. Öte yandan Haçlı yolları üzerinde bulunan bu bölgeden geçen Haçlılara karşı mücadele verdiler. Zaman zaman zor durumda bulunan Bağdat’taki Abbasi Halifelerine yardım ettiler. Müslüman Türk Devletleri siyasi ve askerî başarılarının yanı sıra teşkilat kültür ve imar faaliyetleri ile de dikkat çektiler. İdari yapı, teşkilat ve müesseseler açısından birbirlerini etkilediler ve sonraki devletlere örnek oldular. Ayrıca hâkim oldukları bölge ve ülkelerde bugün dahi varlığını koruyan önemli mimari eserler bıraktılar.
Eserin içindeki konuların hâlen üniversi­telerimizin tarih bölümlerinde ders olarak okutulması öğrenciler açısından kitabı aranır bir duruma getirmiştir. Daha ziyade araştırmalardan yararlanarak hazırladığımız bu eserin, Tarih ve yan bilim dalları ile ilgilenen araştırmacılara, öğrenci ve öğretmenlere faydalı bir el kitabı olacağı kanaatindeyiz.
Boyut Normal Boy
Yazar Erdoğan Merçil
Sayfa Sayısı 376
Yayın Tarihi 2015
Cilt Durumu Ciltsiz
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu KBILGEKULTUR61856
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Gazi Mustafa Kemal Atatürk + Gençler Için Nutuk İş Bankası 2 Kitap - İlber Ortaylı Demokrat Parti 1946-1960 Erkekler için Kadın Rehberi Modern Yaşamda Kişilik Bozuklukları - Theodore Millon Nefret - Malatya: Bir Milli Mutabakat Cinayeti - İsmail Saymaz Patrona Halil - Reşad Ekrem Koçu Altay Türklerinde Ölüm - Jean-Paul Roux Destanlaşan Gemiler - Erol Mütercimler Troya Savaşı - Barry Strauss Osmanlı Yer Adları Sözlüğü – Nuri Akbayar Sultanın Korsanları - Sultanın Casusları Ikili Set - Emrah Safa Gürkan Osmanlı İImiyesi - Mehmet İpşirli Devrim ve Iç Savaş (1917-1921) Rusya - Antony Beevor Hitler Canavarın Ardındaki Adam - Michael Kerrigan Devlet-İ ‘Aliyye 4 - Halil İnalcık Turner Hiçbir Çocuk Yatağa Aç Girmeyecek- Kemal Kılıçdaroğlu Opus Dei-John L. Allen Asya’nın Büyük Imparatorlukları - Jim Masselos Erken Modern Dönemde Avrupa 1450 - 1789 - Merry E. Wiesner Hanks Adam Smith Pekin'de - Giovanni Arrighi Mondros'tan Mudanya'ya Kadar I-Iv. Cilt (Takım) - Dr. Selâhattin Tansel Türkün Tarihi Seti - Ali Güler 1894 Depremi ve İstanbul Langenscheidt Pocket Merriam-Webster Dictionary The World Famous English Dictionary-Kolektif Çevre Ve Ekoloji Gerçi Rum Isek De Rumca Bilmez Türkçe Söyleriz Karamanlılar ve Karamanlıca Edebiyat Üzerine Araştırmalar - Evangelia Balta Yazının Tarihi - Steven Roger Fischer Gazi Mustafa Kemal Atatürk - İlber Ortaylı On Altı Batıkta Dünya Tarihi - Stewart Gordon
Başa dön