1932 yılında Almanya'nın Künzelsau şehrinde kurulan Mustang, dünya jean piyasasına yön veren en önemli markalardan biri olarak biliniyor. Kereste işi yapan bir çift tarafından kurulan marka, o dönemde Avrupa'da kereste işinin durağanlaşması sonucu tekstilin parlak bir dönemden geçmesi ile hayata geçiriliyor. Luise Hermann'ın bir giyim atölyesinde çalışan kızkardeşi Emma'dan dikiş öğrenmesi ve evinin giriş katında kendine altı terzi ile minik bir atölye kurması marka girişiminin temellerinin atılmasını sağlıyor. 

Denim sektörüne hızlı bir giriş yapan ekip, Alman jean endüstrisinin gelişimine önemli katkı sağlıyor. Kararlı bir zihniyete ek olarak yenilikçi üretim anlayışı ve yaratıcılık gibi değerler şirketi karakterize eden unsurlar arasında bulunuyor. Mustang, Avrupa'da ilk jean pantolon üreten firma olmasının yanı sıra kadın jean pantolon üretiminde de adını duyuran markalar arasına girmeyi başarıyor. 80 yılı aşkın bir süredir jean pantolon, üst giyim, aksesuar ve ayakkabı üretimi yapan spor giyim firması, mükemmel bir şekilde bir araya getirilen kalite anlayışı ile geniş bir ürün gamına imza atıyor. Müşterileri için yılların deneyimini sunan marka, inovatif çalışmaları ile tecrübesini birleştirerek ürünlerini tasarlıyor. Orta sınıf müşteri kitlesine hitap eden premium modellere sahip olan Mustang, jean modellerinin bedenle kusursuz bir uyum göstermesini hedefliyor. 

Bugün küresel tekstil üretiminin çoğunluğunun yapıldığı Kuzey Afrika ve Asya gibi ülkelerde üretim faaliyetlerine devam eden Alman markası, tekstil endüstrisinde giderek yaygınlaşan şeffaflık ve sürdürülebilirlik ilkesi ile hareket etmeye özen gösteriyor. Mustang, sürdürülebilirlik yönetimini önemli bir kriter olarak kabul ediyor ve ürünlerinin yüksek kalite standartlarına sahip olması için bu unsurdan yararlanıyor. Düzenli olarak kontrol edilen tedarik zincirlerindeki tüm süreçlere hakim olan firma, malzemelerin genel kalite gerekliliklerini ve mevcut çalışma koşullarını sıkı bir biçimde denetliyor. Örneğin, endüstride sağlıksız olduğu düşünülen jean kumlama işlemi markanın kesinlikle üretimde kullanmadığı yöntemler arasında bulunuyor. 

Mustang jean modelleri, markanın imza ürünleri arasında önemli bir yer kaplıyor. Özel dikiş teknikleri ile sağlam ve kullanışlı bir yapıda üretilen jean pantolonlar, casual stilleri ile günlük kullanımın vazgeçilmez parçaları arasında kendine yer ediniyor. Kaliteli pamuk malzeme kullanımı ve deri etiket detayları gibi önemli noktalar markanın taviz vermediği ayrıntılar olarak dikkat çekiyor. Düşük belli, yüksek belli, dar kesim ve bol paça gibi pek çok farklı modele sahip olan jean pantolonlar ile her zevke uygun bir ürün bulmak mümkün oluyor. Kadın ve erkek olmak üzere iki farklı koleksiyonla her yıl markaseverlerin karşısına çıkan Mustang, açık maviden siyaha kadar uzanan geniş renk alternatifi ile denim üretimi yapıyor.

Üst giyim ürünleri ile beğeni toplayan markanın slim-fit t-shirt modelleri, erkeklerin en çok tercih ettiği ürün grubu olarak öne çıkıyor. Pamuklu kumaştan üretilen t-shirtler V yaka ve bisiklet yaka gibi seçenekleri yaz aylarında sıklıkla giyilen çeşitleri oluşturuyor. Desenli seçeneklerin yanında sade renklere sahip modeller de koleksiyonda önemli yer tutuyor. Mustang güneş gözlükleri ise sportif tarzını şık bir aksesuar ile tamamlamak isteyenleri memnun ediyor. %100 UV korumalı camdan üretilen stil sahibi güneş gözlükleri değişik cam rengi seçenekleri ve çarpıcı çerçeve formlarıyla beğeni topluyor. Gözlük koleksiyonunda kadın ve erkek modellerinin yanında unisex olarak kullanılabilen seçenekler de yer alıyor. Yuvarlak çerçeveli gözlükler retro stilleri ile dikkat çekerken geniş çerçeveli modeller ise gözleri güneşten koruyarak plaj kullanımı için ideal özellikler sergiliyor. Renkli camlara sahip ürünler ise trendleri takip eden modaseverlere iyi bir alternatif oluşturuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mustang

848 ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Bilgisayar
Beyaz Eşya / Mutfak
Spor Outdoor
Saat/Gözlük/Aksesuar
Yapı Market / Bahçe / Oto
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler