Müzik, sanat türleri içerisinde kuşkusuz her yaştan ve kesimden herkesi etkisi altına alan bir sanat türüdür. Müziğe ulaşmak bazen profesyonel bir dinleyici, bazen de daha ileri giderek müziği icra edici konumunda gerçekleşebiliyor. Ancak günümüzde müzik öğreniminin sadece profesyonel kişilerden alınan eğitimlerle edinmesi zorunluluğu ortada kalkmış durumda; teknolojiden yararlanarak müzik öğrenimini internet üzerinden videolar izleyerek alan kişiler olduğu gibi, profesyonel müzik eğitmenleri, icracıları veya akademisyenler tarafından yazılan kitaplarla da artık bu konuda bilgi sahibi olunabiliyor.

Müzik kitapları; çalgı aletleri öğretimi, müzik eğitimi, müzik tarihi ve müzik araştırmaları gibi çeşitli türlerden oluşuyor. Ayrıca meraklılar için müzik eğitiminin temelleri yanında çalgı aletlerinin tarihi gelişimi, müzik tarihinden önemli simaların hayatları- müziğe ilgileri gibi pek çok farklı türde kitapları kategori üzerinde bulabilirsiniz. Ayrıca klasik müzikten Türk Sanat Müziği'ne, bağlama ve ney gibi yerel çalgı aletlerinden piyano ve gitar gibi klasik çalgı aletlerine kadar pek çok farklı türden çalgı aletlerinin öğrenim metodları müzik kitapları aracılığıyla bulunabiliyor.

Müzik Kitapları

Klasik müziğin dehalarının yaşamı, müziğe başlamaları ve hayat hikayeleri, müzikseverlerin ilgi ve beğenisine sunuluyor. Bunların yanında yerel müzik araştırmaları, müzik tarihi gibi meraklılar ve akademik çalışma yapanlar için bilgilendirici içerikler sunan kitapları da bulmak mümkün. Müzik öğrenimi üzerine akademik çalışmaların yer aldığı kitaplar üniversitelerin sanat bölümlerinde okuyan öğrenciler için de yararlı birer kaynak olabiliyor. Mozart ve Beethoven gibi klasik müzik ustalarının beste yaparken kullandıkları metodlar da ilham kaynağı olarak müzik kitapları içerisinde önemli bir yer ediniyor. Ayrıca yeni başlayanlar ve meraklılar için teorik müzik eğitimi ve bilgisini kitaplardan edinebilmek de mümkün hale geliyor.

Müzik kitapları Caz, Afro-Amerikan, R&B ve Rap gibi dünyaya mal olmuş küresel müzik türlerinin de gelişimi, değişimi, tarihi işleyişi gibi pek çok farklı konuda bilgi sahibi olabilmenizi sağlıyor. Yerel müziği tanımanın yanında klasik ve küresel müzik konusunda da genel kültür ve bilgi seviyenizi artırabilecek kitap türleri büyük bir önem arz ediyor. Bunlara ek olarak müziğin sanatsal ve tarihsel gelişimi de kitaplar sayesinde izlenebilir bir seviyeye inebiliyor. 

Müzik üzerine yapılmış ciddi akademik makale ve araştırmalara da kitaplar üzerinden ulaşabilmek mümkün olabildiği gibi, bu konuda yazılmış kaynak kitapların incelemelerine de ulaşabilmek daha kolay hale geliyor. Türk Sanat Müziği veya Klasik Avrupa Müziği gibi bugün dahi merak uyandıran müzik türlerinden en güzel eserlerin bir araya getirildiği derleme müzik kitapları bu dönemlere ilgi duyanların beğenisine sunuluyor. Ayrıca Karadeniz, İç Anadolu veya Ege gibi yöresel türkü derlemelerine, bu yörelerle ilgili müzik araştırmalarına, kültürün müzik üzerindeki etkisine, bazı yöresel sanatçıların müzik kimliklerine dair ayrıntılı bilgi sahibi olabileceğiniz kitapları inceleyebilirsiniz. Farklı kültürel müziklerin birbirleri ile benzerlikleri veya farklılıkları, kullanılan müzik aletlerinin icra ediliş biçimleri gibi müziğin kültürlere göre gelişimine örnek teşkil eden kitaplardan da faydalanabilirsiniz. Beste yapan bir sanatçı iseniz şiirle müziğin, beste ile güftenin bir araya getirilme süreçlerinin ve müziğin nasıl yaratıldığının anlatıldığı ilgi çekici kitapları da listenize ekleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak Türk ve dünya müziğinin sorunları ve çıkmazları, pop müziğin geleceği ile ilgili çıkarım ve yorumlarla bu konulara ışık tutmaya çalışan kitaplarla da ilgilenebilirisiniz.

Müziğin hangi türü ile ilgileniyor olursanız olun; çocuklar için müzik eğitiminden müzik felsefesi ve şan eğitimine, müzik aletlerinin akort ayarlarından yeni gelişen müzik türlerine kadar kategori üzerinde yer alan pek çok farklı konudaki müzik kitapları ile çeşitlilik sağlayabilir ve kütüphanenizde zengin bir müzik kitaplığı bölümü oluşturabilirsiniz.

Müzik Kitapları

824 ürün var
 1. Yazar A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Markalar A-Z
  1. Pan Kitabevi
  2. Bemol Müzik Yayınları
  3. Müzik Eğitimi Yayınları
  4. Porte Müzik Eğitim Merkezi
  5. Arkadaş Yayınları
  6. Nota Yayıncılık
  7. Senfoni Müzikevi
  8. Gece Kitaplığı
  9. Sun Yayınevi
  10. İnkılap Kitabevi
  11. Boyut Yayın Grubu
  12. Kırmızı Yayınları
  13. Ötüken Neşriyat
  14. Alfa Yayınları
  15. Yurtrenkleri Yayınevi
  16. Bağlam Yayınları
  17. Alfa Aktüel Yayınları
  18. İşbilen Sanat Kültür
  19. Pegem Akademi Yayıncılık - Akademik Kitaplar
  20. Say Yayınları
 6. Boyut
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483645/80220105/80220107
BAŞA DÖN