"Cypress Hill dinleyerek rock müziğin tadına varıp tekrar o eski günlerdeki gibi kafa sallayarak müziğin ritmine kendinizi kaptırmak işten bile değil. Duygusal sözlerle, içinizi aşkla dolduran, gençlik günlerinizi, hatta lisedeki ilk aşkınızla sahilde yürüyüş yaparken ilk defa el ele tutuştuğunuzda kalbinizin nasıl da duracakmış gibi olduğunu hatırlayacaksınız Dean Martin dinlerken.

Sway adlı hit şarkısını unutmak mümkün değil. Hatırlar mısınız, bu şarkıyı Türkçe sözleriyle Ajda Pekkan da seslendirmişti. ""Kim ne derse desin aşk için, önce hoş, sonra boş gelir, kimine göre bir eğlence, aşk bana yalan gelir.""  Ajda'nın dediği gibi aşk yalan olsa da, aşkı bu klasikleşmiş Dean Martin parçalarında bularak kendinizi iyi hissedeceksiniz.

Unutulmaz Kaldırım Serçesi Edith Piaf dinlemeyi özlemedim diyen yoktur, onun Fransızca'yı şiirselleştiren, o güçlü, benzersiz sesi hala kulaklarımızda çınlıyor. Frank Sinatra, ""All of me"" derken onu Ava Gardner' ın güzel gözleri, asil duruşu ile birlikte hatırlayacaksınız. Nostalgia, serisinde bu güzel duyguları bulacaksınız.

Gipsy King dinlerken flamenko dansı yapmak gelecek içinizden. Henry Mancini ile ellili altmışlı yıllara gideceksiniz. İkinci dünya savaşı sonrası başlayan ve soğuk savaş döneminin başlarındaki toplumları, dünyayı anlamaya çalışacaksınız. Müzik öyle bir eylem ki savaş ve felaketler onun, yüreklerden çıkıp duygularımıza seslenmesini engelleyemiyor.

Yaşadıkları dönemi her yönüyle yansıtan ve hala toplumsal belleğimizde yaşayan bu sanatçıları  ve şarkıları nostalgia kategorisinde sunuyoruz. Kulaklarınızın pası silinecek!

"

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Nostalji Müzikler

Konumseçilmedi
DSACategoryId/60001501/2147483641/60000822/10770/401249