Anaokulu, kreş, ilköğretim, ortaöğretim ve özel eğitim için gerekli olan öğrenci gereçleri, çeşitli kırtasiye ürünlerinden oluşur. Kalem, defter, silgi, makas, cetvel, boya kalemi, el işi kağıtları, resim defteri ve oyun hamuru gibi malzemeler, öğrencilerin ihtiyacı olan ve öğrenmelerini kolaylaştıran okul gereçleridir. Öğrencilerin gereksinim duyduğu ürünler yaş gruplarına göre değişim gösterir. Çocukların eğitim performansını artıran okul gereçleri önemli kırtasiye ürünleridir. İlköğretim dönemine yeni başlayan çocuğunuza ilgi duyacağı öğrenci gereçleri alarak okula alışmasını kolaylaştırabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği renklere ve tasarımlara sahip ergonomik ürünleri tercih edebilirsiniz.

Öğrenci Gereçleri Nelerdir?

Öğrencilerin ihtiyacı olan okul gereçleri, yaşlarına ve sınıf seviyelerine göre farklılaşır. Okula yeni başlayan çocuklar için gereken ürünler; defter, kalem, kalemtıraş, silgi, kalem kutusu, abaküs, kuru boya seti ve resim defteri gibi gereçlerdir. Sınıf seviyeleri artıkça ihtiyaçları da değişir. Kullandıkları kalemler çeşitlenir, çizgili ve kareli defterlerin boyutları büyür, yeni malzemelere gereksinim olur. Sulu boya, pastel boya, ince uçlu kalem, makas, cetvel, gönye, pergel, dosya, ataç, el işi kâğıdı, dosya kâğıdı, etiket, maket bıçağı gibi ürünlere ihtiyaç duyulur. Klasör, zımba, delgeç, silici ve yapıştırıcı ürünler de diğer gereksinimleri karşılar.

Öğrenim hayatı boyunca hiç değişmeyen ihtiyaçlar ise kaplama kâğıdı, kalem, silgi, kalemtıraş, defter ve kalem kutusu gibi temel kırtasiye ürünleridir. El becerilerini geliştiren derslerde kullanılan el işi ve resim malzemeleri ise göz alıcı renklere sahip kâğıtlardan, kartonlardan boya çeşitlerine kadar uzanır. Renkli keçeli kalemler ve maket bıçağı da kullanılan ürünler arasındadır. Yeni öğrenim yılı başında öğretmenlerin liste hâlinde istediği öğrenci gereçlerini temin ederken kaliteli işlevsel ürünler almaya özen gösterebilirsiniz.

Okul Gereçlerinin Önemi Nedir?

Çocukların öğrenme potansiyeline direkt etki eden okul ürünlerini alırken dikkatli olmanız gerekir. Çocuk sağlığına uygun malzemelerle üretilen ergonomik gereçleri seçebilirsiniz. Tanınan markaların kırtasiye ürünlerine yönelebilirsiniz. Çocuklarınızın uzun saatler boyunca kullanacağı okul malzemelerinin kaliteli ve kullanışlı olması önemlidir. Konforlu ürünler çocuğunuzun öğrenme ve çalışma isteğini artırır. Okula yeni başlayanlar için üretilen ve ilgi çekici formlarla tasarlanan kalem tutamağı, silgi, kalemtıraş, defter, kalem ve boya kalemi setlerini tercih ederek çocuğunuzu motive edebilirsiniz. Okul alışverişini çocuğunuzla birlikte yaparak onun isteklerini kolayca karşılayabilirsiniz. Küçük çocuklar okul eşyalarını sıklıkla kaybeder. Ekonomik paket özelliği sunan çoklu ürün seçeneklerini tercih ederseniz avantajlı alışveriş yapabilirsiniz.

Eğlenceli ve Öğretici Okul Gereçleri Faydalı mı?

Okula yeni başlayan çocuğunuza eğlenceli öğretici ürünler alabilirsiniz. Evde kullanacağı yazı tahtası, tebeşir, oyun hamuru, harf ve kelime öğrenme seti gibi gereçlerle öğrenme sürecini hızlandırabilirsiniz. Büyük yapılı harfleri tanıyıp kelime hâline getirmesine imkân tanıyan setler, çocuğunuza öğrenme kolaylığı sağlar. Oyun gibi tasarlanan harf ve kelime setleri, çocukların öğrenmesini kolaylaştırırken motor gelişimlerini de destekler. Çocuğunuzun çalışma masasını düzenli tutmasını sağlamak için kalemlerini koyabileceği ilginç tasarımlı kalemlikler ve defterlerini yerleştirebileceği kapaklı kutu klasörler alabilirsiniz. Eğlenceli figürlerle tasarlanan etiketler, not kâğıtları, çocuklara özgü desenler içeren kaplama kâğıtları ve kurşun kalem çeşitleri de minikleri mutlu eden, öğrenmeye yönlendiren ürünlerdir.

Öğrenci Gereçlerini Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Küçük öğrencilerin el işi ve resim derslerinde kullandığı boyaların ve yapıştırıcı ürünlerin, çocuk sağlığına uygun malzemeler ile üretildiğinden emin olmanız çok önemlidir. Makas ve maket bıçağı gibi kesici ürünlerin seçimi de dikkatli olmayı gerektirir. Sağlık açısından önem taşıyan okul gereçlerinden olan beslenme çantası, matara ve suluk seçiminizi ise güvenilir markalı ürünlerden yana kullanabilirsiniz. Kategoride yer alan öğrenci gereçlerini inceleyerek kaliteli ve konforlu ürünler arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Öğrenci Gereçleri

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
Başa dön