Her sınıftan, her yaştan, her okuldan öğrencilerin okulda ve evde ihtiyaç duyabileceği okul araç gereçlerini öğrenci gereçleri arasında bulabilirsiniz. Öğrencilerin okulda verilen eğitimi en iyi şekilde almak için yararlanabileceği gereçler arasında silgiden yapıştırıcıya her türlü ürünü kolayca edinebilirsiniz. Öğrenci gereçlerinin bir kısmı, çocuğunuzun düzenli olmasını sağlarken bir kısmı da el becerilerini geliştirecek derslerde kullanabileceği gerekli malzemeler arasında yer alıyor.

Öğrencilerin ders çalışmaya motive olmaları için onların hoşuna gidecek malzemeler satın almayı tercih edebilirsiniz. Silgi, kalemtıraş gibi temel malzemeleri değişik ve renkli; öğrencinin ilgisini çekebilecek ürünler arasından seçerek onun derslere ilgisini ve çalışma isteğini artırabilirsiniz. Her çocuğun ilgisini çekecek renkli silgileri tercih edebilirsiniz. Silgi satın alırken ürünün ne amaçla kullanılacağına dikkat etmek de büyük önem taşıyor. Kurşun kalem için önerilen silgilerin yanı sıra resim ve el işi dersleri için renkli boyaları silmeye uygun silgiler de bulunuyor. Kalem şeklindeki silgiler de hem kullanışlı olmaları hem de değişik formları sayesinde birçok öğrencinin tercihi oluyor. Eğer çocuğunuz küçükse ve sık sık silgi kaybediyorsa ekonomik paketlerdeki silgileri de tercih edebilirsiniz.

En az silgi kadar sık kullanılan başka bir öğrenci gereci, kalemtıraşlarda da birçok değişik model bulunuyor. Her çocuğun zevkine uygun bir kalemtıraş modeli bulmak mümkün oluyor. İsterseniz çocuğunuzun tuttuğu takımın renkleriyle süslü bir modeli; isterseniz öğretici bir yanı da bulunan küre kalemtıraşları ve isterseniz de çeşitli çizgi karakter figürleri ile süslenmiş olanları tercih edebilirsiniz. Üstelik, hem kalemtıraş hem de silgiyi aynı üründe buluşturan kullanışlı seçenekleri de inceleyebilirsiniz. Çocuğunuzun evdeki ders masasının vazgeçilmezi kollu masa kalemtıraşları arasından istediğiniz rengi seçebilirsiniz. Böylece çocuğunuz evdeyken kalemlerini açıp okula da derse hazır bir şekilde gidebilir.

Özellikle resim ve el işi derslerinde çok kullanılan malzemeler arasında ise makaslar, maket bıçakları, yapıştırıcılar ve el işi kağıtları ve kartonları bulunuyor. Dilerseniz bu malzemeleri önceden toplu olarak alıp evinizde depolayabilir; böylece çocuğunuz ihtiyaç duydukça ona verebilirsiniz. Bu malzemelerin kaliteli ve güvenilir olmaları da çocuğunuzun sağlığı açısından büyük önem taşıyor. Hem eğitimin ilk yıllarındaki miniklerin kullanabileceği hem de daha ileri sınıflardaki öğrencilerin el işi dersinde ince malzemeleri yapıştırmak için kullanabilecekleri birçok çeşitte yapıştırıcı bulunuyor. Stick yapıştırıcı, likit yapıştırıcı, tutkal çeşitleri gibi ürünler arasından uygun seçimi yapabilirsiniz. Çocuğunuzun öğretmeninden hangi malzemeler ile çalışacaklarını öğrenerek uygun yapıştırıcıyı seçebilirsiniz. Bazı ürünler, sadece kağıt yapıştırırken bazıları da tahta, plastik gibi malzemeleri de yapıştırabiliyor. Ürün seçenekleri arasında solvent içermeyen ve doğa dostu ekolojik alternatifler de bulunuyor.

Makas ve maket bıçakları, el işi derslerinin değişmez malzemeleri olarak her çocuğun ihtiyaç listesinde bulunuyor. Maket bıçaklarının farklı boyutlarda modelleri bulunuyor. Kullanım amacına göre öğrenciye uygun boyutu seçebiliyorsunuz. Maket bıçağı satın alırken uygun yedek uçları da alarak uçlar yıprandıkça yenileriyle değiştirebilirsiniz. Makaslarda ise geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Küçük sınıflardan itibaren derslerde kullanılan makasların yuvarlak uçlu çeşitleri, minik öğrenciler için daha uygun oluyor. Bazı modellerde emniyet kilidi de bulunuyor. Bunun yanı sıra farklı uçları sayesinde şekilli kesim olanağı sağlayan modeller de çocukların yaratıcılıklarını yansıtmalarına yardımcı oluyor.

Düzenli çalışmayı ve çalışma ortamını iyi bir şekilde organize etme yeteneğini çocuğunuza küçük yaşta kazandırmak için ona ilgisini çekecek dosya çeşitleri, ataşlar da alabilirsiniz. Böylece bu renkli objeleri kullanarak okul eşyalarını düzenlemeye alışabilir. Onu; renkli ataş, mıknatıslı ataş, dev ataş gibi çeşitler sayesinde defterlerinin kenarlarını düzgün tutmaya alıştırabilirsiniz.

Öğrenci Gereçleri

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN