Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Osmanlı Hakimiyetinde Ortadoğu ve Balkanlar - Halil İnalcık

Kronik Kitap
206,50 TL
( / adet)
Satıcı: Hepsiburada
Resmi Satıcı
Kampanyaları Gör 2
Loading interface...
Diğer Satıcılar - Tümü (24)

Diğer satıcılar, Hepsiburada.com bünyesinde satış yapan diğer firmaları ve satış fiyatlarını gösterir.

191,35 TL
199,00 TL
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501689/9939/1510777
Osmanlı Hakimiyetinde Ortadoğu ve Balkanlar - Halil İnalcık
Ortadoğu ve balkanlardaki

osmanlı hâkimiyetine geniş bakış…

tarih alanında dünyanın tartışmasız en büyük isimlerinden biri olan halil İnalcık’ın, osmanlı devleti’nin ortadoğu ve balkanlar üzerindeki hâkimiyetini devlet, toplum, ekonomi ve siyaset pencerelerinden inceleyen çalışmaları bir arada.

Halil İnalcık bu eserinde, Osmanlı devlet geleneğinin tarihi köklerini Kutadgu Bilig’deki Türk ve İran siyaset düşüncelerinde arıyor ve Osmanlı veraset sistemini Türk hükümdarlık geleneği içerisinde ele alıyor. Erken Osmanlı dünyasının ilginç dervişlerinden Otman Baba’nın Fatih Sultan Mehmed ile iktidar ilişkisini ve Kanuni Sultan Süleyman dönemi devlet telakkisi ile kanun yapım sürecini tartışıyor. Ortadoğu’da Osmanlı ve İngiltere arasında gerçekleşen pazar rekabetinin ayrıntılarını gözler önüne seriyor.

Halil İnalcık eserin ilerleyen sayfalarında Papa ile II. Bayezid arasındaki Cem Sultan’a dair anlaşmanın izini sürüyor ve 16. yüzyıl Akdeniz’inde Osmanlı-Fransa işbirliğini irdeliyor. Rus Çarlığı, Kırım Hanlığı ve Osmanlı İmparatorluğu arasındaki iktidar temsillerinin ayrıntılarını sunuyor.

“Osmanlı Hâkimiyetinde Ortadoğu ve Balkanlar”, geniş okuma perspektifleri kazandıran ve ufuk açan bir kaynak…
Yazar Halil İnalcık
Boyut Normal Boy
Sayfa Sayısı 464
Yayın Tarihi 2020
Cilt Durumu Ciltsiz
Basım Dili Türkçe
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBV00000X5MJU
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat

Benzer ürünler

Kısa Çin Tarihi - Linda Jaivin Amerikan Iç Savaşı - Ilkin Başar Özal Balkan Harbinde Edirne Kuşatması-Eyüp Durukan Osmanlı İmparatorluğu Klasik Çağ, 1300-1600 - Halil İnalcık Son İmparatorluk Osmanlı - Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek 2 - İlber Ortaylı Osmanlı'da Tarih Yazımı ve Kaynak Türleri Sultanın Zindanında Milli Mücadele Başlarken Mondros Mütarekesi’nden Büyük Millet Meclisi’Nin Açılmasına - M. Tayyib Gökbilgin Fatih Devri Üzerinde Tetkikler ve Vesikalar I - Halil Inalcık Osmanlı Tarihinde Efsaneler Ve Gerçekler - Halil İnalcık Tarihin Peşinde Bir Ömür:Abdülkadir Özcan'a Armağan Kayı IV - Ufukların Padişahı: Kanunî - Ahmet Şimşirgil Osmanlı Toplumunda Aile Islam’da Klasik-Sonrası Felsefenin Teşekkülü - Frank Griffel Son Truvalılar - Truvalılar Türk müydü? - Sinan Meydan Osmanlı Ve Avrupa - Halil İnalcık Savaşın Çocukları - Ahmet Yorulmaz Osmanlı'da Derin Devlet ve 2. Abdülhamit - Yavuz Bahadıroğlu Fâtih Sultan Mehemmed Han İki Karanın Sultanı, İki Denizin Hakanı, Kâyseri Rûm - Halil İnalcık Kemalyeri: Mustafa Kemal'in Çanakkale'de 9 Ay 13 Günü - Naim Babüroğlu Tanzimat Ve Bulgar Meselesi(Ciltli Özel Baskı) - Halil İnalcık İstiklal Harbi’nde İranlı Bir Subayın Anıları - Seyyid Ahmed Canpulad Osmanlı’yı Yeniden Keşfetmek - İlber Ortaylı Osmanlı Imparatorluğu Iı (2 Cilt Kutulu) - Halil Inalcık Türklük, Müslümanlık ve Osmanlı Mirası - Halil İnalcık Osmanlı İmparatorluğu’nda Alman Nüfuzu Osmanlı İmparatorluğu (2 Cilt, Kutulu) - Halil İnalcık  Dersaadet'te Bayram Sabahları - Dursun Gürlek Osmanlıda Devlet Hukuk Ve Adalet - Halil İnalcık Atatürk Ve Demokratik Türkiye - Halil İnalcık
Başa dön