Kafalık Monitör

Kafalık monitör modelleri ince ve kompakt tasarımlarıyla en çok tercih edilen araç içi görüntü sistemlerinden biridir. Araçta çok az yer kaplar ve arka koltuklar için eğlenceli bir ortam yaratmanıza yardımcı olur. Kafalık monitörleri aktif koltuk başlığı özelliklerine sahip günümüzün modern araçlarının birçoğuyla uyumludur. Bu sayede monitörünüzü doğrudan koltuk başlığı direklerine takabilir, aracınızın orijinal görünümünü koruyabilirsiniz.

Kafalık Monitörler Öne Çıkan Özellikler

En iyi kafalık monitör modelleri DVD oynatıcılar ile sinema deneyimini arka koltuklarınıza getirir ve yolcularınıza yeni bir eğlence seviyesi sağlar. Koltuk başlığına monte edilen kafalık monitörler; DVD oynatıcıları, kablosuz bluetooth kulaklıklar, dokunmatik ekranlı monitörler, video oyun oynatıcıları veya video girişleri gibi kullanışlı ve eğlenceli birçok özelliğe sahiptir. Orijinal koltuk başlıklarınızın görünümüne ve rengine uyacak şekilde çeşitli stillerde kafalık monitör bulabilirsiniz. Bununla birlikte piyasadaki yüzlerce model arasından seçim yapmak zor olabilir. En iyi eğlence sistemini seçmek ve arka koltuğunuzda filmlerin keyfini çıkarmaya başlamanıza yardımcı olmak için stil, özellikler, kullanılabilirlik ve fiyat gibi çeşitli faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekebilir. Bir araca eğlence sistemi kurarken aramanız gereken birkaç ek özellik daha vardır. Uzaktan kumandalar, USB bağlantı noktaları ve ekstra kulaklık jakları araç içi eğlence sistemine eklemek isteyebileceğiniz diğer işlevsel özelliklerdir. Doğru özellikleri seçmek için mevcut ihtiyaçlarınızın bir listesini yapabilir ve ailenizin üyeleri için en yararlı olacak özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

Entegre ve Bağımsız Kafalık Monitörler

Görüntü kalitesi ve oynatma seçenekleri söz konusu olduğunda kaliteyi tercih eden ancak aracının orijinal görünümünü korumak isteyen araç sahipleri için çok sayıda kafalık monitörü modeli bulunabilir. Araç içi görüntü sisteminin özelliklerine, monitör kaplamasına, rengine ve hatta dokusuna kadar aracınızın orijinal koltuklarıyla uyumlu monitör modelleri bulabilirsiniz. Bazı monitörleri aracınızın koltuk başlığına bile dikebilirsiniz.Kafalık monitörü satın alırken entegre mi yoksa bağımsız bir sistem mi istediğinize karar vermeniz gerekebilir. Entegre sistemler kafalık DVD monitörüne bağlanarak oynatılan medyayı birden fazla ekranda ve araç içindeki hoparlör sisteminde paylaşmayı mümkün kılar. Bu tarz sistemler genellikle biraz daha fazla kablolama ve profesyonel kurulum gerektirir. Ancak araçtaki tüm yolcuların özellikle uzun yolculuklarda en iyi şekilde eğlenmesine yardımcı olabilir. Bağımsız sistemler sadece otomobilinizin güç kaynağına bağlanır ve kurulumu genellikle daha kolaydır. Bir LED veya LCD monitör, DVD oynatıcı ve hoparlörler gibi bir ses çıkışı içerir. Sistemin bağımsız mimarisi eğlenceyi paylaşma yeteneğini sınırlar. Bununla birlikte her yolcuya, kendi ekranından sevdiği eğlenceyi programlamanın keyfini çıkarma esnekliğini sunar.

Bunları Bilmenizde Fayda Var

  • Aktif koltuk başlığı özelliğine sahip koltuklar, kafalık monitörü orijinal koltuk başlığına zarar vermeden kullanmak isteyenler için en ideal uygulama alanına sahiptir.
  • Çift kanallı kızılötesi (IR) özelliği, kablosuz kulaklıklarınızı kafalık monitörü ile kullanmanızı sağlar.
  • Çakmak soketinden güç alan monitörler hızlı kurulum avantajına sahiptir
  • Araç içi eğlence sisteminizin başarılı bir şekilde kurulması için video kabloları önemlidir. Araç kabloları özellikle ev ve ofis için kullanılan kablolardan daha yüksek bir yalıtım standardına sahiptir.
  • Çözünürlük ne kadar düşük olursa, görüntü o kadar çok pikselli olur. Bu yüzden en iyi görüntüler için her zaman daha yüksek çözünürlüğü tercih etmelisiniz. Örneğin 7 inçlik bir monitör için 1024 x 768 çözünürlük isteyebilirsiniz.
  • PAL ve NTSC TV renk kodlama sistemlerini ifade eder. PAL, Avrupa'da ve Asya'nın bazı bölgelerinde kullanılırken, NTSC, ABD ve Kanada sistemlerinde yaygındır.
  • PAL ve NTSC arasındaki fark, PAL'nin 25/625, NTSC ‘nin ise 30/525 kare/saniye oranı sağlamasıdır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kafalık Monitör

29 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 29 / 29 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?