Bebekler yetişkinlere göre her konuda daha hassas oluyorlar. Bu nedenle ebeveynler doğdukları andan itibaren onlar için kullanılacak tüm eşyaların en saf ve en doğal olanını bulmaya özen gösteriyor. En çok özen gösterilmesi gereken şey de hassas ciltlerini korumak oluyor. Bunun için kıyafetten mendiline, örtüsünden çarşafına, yastığından battaniyesine kadar direk bebeğin cildine temas eden birçok eşya kullanılıyor. Özdilek bebek battaniyeleri de bu anlamda en çok tercih edilen ev tekstili ürünlerinden. Özdilek bebek battaniyesi çeşitlerinin; 75x90, 90x110, 100x120 gibi ölçüleri bulunuyor. Özdilek bebek battaniyeleri, farklı desen ve yapılara da sahip. Örneğin; bambu, pamuk, yün, peluş gibi çeşitler bunlardan bazıları. Yapısının yanı sıra; tomurcuk desenli, fil kabartmalı, hayvan figürleri baskılı gibi birçok çeşidi bulunuyor. Ayrıca, kız ve erkek bebekler için farklı desen, renk ve baskıları bulunuyor. Hepsiburada üzerinden farklı mağazalardaki bebek battaniye çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Özdilek marka bebek battaniyeleri özellikleri ve fiyatları için pratik bir araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca geniş yorum havuzunu inceleyerek Özdilek bebek battaniyeleri nasıl sorusuna yanıt bulabilirsiniz. 

Özdilek Bebek Battaniyesi Çeşitleri

Özdilek bebek battaniyesi çeşitleri ile özellikle annelerin en çok tercih ettiği markalardan. Özdilek battaniyeleri, hem yapısı hem dokusu hem de işlevi ile fiyat & performans ürünleri de denilebilir. Aynı zamanda özdilek bebek battaniyeleri, bebek tebriği için de alınabilecek en uygun hediye seçeneklerinden biri. Özdilek bebek battaniyesi çeşitleri arasında ise; peluş, bambu kumaş battaniyeler bulunuyor. Aynı zamanda; nevresim takımı seti ve bebek battaniyesi olan setler de mevcut. Bazı battaniyelerin yanında ise oyuncak veya boyun yastığı hediyesi bulunuyor. En çok tercih edilen özdilek bebek battaniyesi çeşitleri ise; özdilek tomurcuk bebek battaniyesi, özdilek nohut bebek battaniyesi, özdilek embos bebek battaniyesi, özdilek bebek peluş battaniyesi ve özdilek baby rabbit bebek battaniyesi denilebilir.

Özdilek Bebek Battaniyesi Markaları 

Özdilek’te; kıyafetten ayakkabıya, kırtasiye ve oyuncaktan ev tekstiline, ev eşyalarından kozmetik ürünlerine kadar birçok ürün sunuyor. Anacak genel olarak Özdilek en çok farklı tekstil ve ev gereçleri çeşidini bünyesinde barındırması ile tanınıyor. Bunun yanı sıra Özdilek’te, bebek eşyaları da birçok çeşitliliğe sahip. Bu konuda Özdilek, özellikle çocuk ve bebek eşyalarında çok hassas davranan bir mağazalar zinciri denilebilir. Bebekler için; giyimden bebek odası tekstiline, bebek bakımında akla gelebilecek birçok eşya için geniş bir skala sunuyor. Özdilek, çocuk eşyalarında özellikle marka seçiminde çok hassas davranıyor. Bu noktada; özellikle kumaş seçimi, ürünlerin içerikleri, kullanılan boya seçimi gibi konularda titiz davranıyor. Satışa sunulan bebek battaniyeleri markaları arasında ise; tüm dünyada ve Türkiye’de de en çok tercih edilen markalardan olan Kitikate, Beberotti ve Bebetto bulunuyor. Bu markalar ile, bebekler için bulunan ürünler arasında bebek yatak tekstili, uyku tekstili konusunda da zengin bir çeşitliliğe sahip. Bu konuda da Özdilek, kumaş ve malzeme kalitesi ile de güvenilirlik sağlıyor. Özdilek bebek uyku tekstili kategorisinde; bebek nevresimi, bebek yastık kılıfı, bebek çarşafı, bebek yorganı ve bebek battaniyesi gibi ürünler bulunuyor. Özellikle bebek battaniyeleri çok sevilen ürünler arasında. Bebek battaniyelerinde; kumaş, desen, doku, renk çeşitliliği sunuyor.

Özdilek Bebek Battaniyesi Özellikleri

Bebekler için kullanılan ve cilde temas eden tüm ürünlerde olduğu gibi, battaniyelerin de doğal ve tahriş etmeyen yumuşak yapıda olmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Battaniyeler genel olarak bebeklerin üzerine uyuma esnasında örtülüyor. Ya da yatacağı yere serilebiliyor. Uyku kalitesi bebekler için çok önemli. Bu nedenle kullanılan battaniyeler ne kadar yumuşak ve hafif olursa bebekler kendilerini o kadar rahat hisseder. Buna göre Özdilek bebek battaniyesi özellikleri incelenecek olursa şunlar söylenebilir:

 • Ürünlerde, antibakteriyel ve antialerjik özelliği olmasına dikkat ediliyor.
 • Bebek tekstil ürünleri direk cilt ile temas ettiği için içeriğindeki kumaş, boya gibi ürünlerin doğal içerikli olmasına dikkat ediliyor.
 • Bebek sağlığına zararlı olabilecek maddelerden üretilmeyen ürünler tercih ediliyor.
 • Bebek cildinin hassasiyetine duyarlı ürünleri bulundurmaya özen gösteriliyor.
 • Özdilek bambu bebek battaniyelerinde çoğunlukla %100 pamuk içeriği görülüyor ve yumuşak yapısı ile özellikle kundak yapılan dönemlerde kolaylık sağlıyor.
 • Özdilek çift taraflı bebek battaniyeleri ve tek taraflı modeleri ile de farklı kullanım imkanı sağlıyor. 
 • Özdilek kalın battaniye ve ince battaniye seçenekleri ile de mevsimsel çeşitlilik sunuyor. 

 

Özdilek Bebek Battaniye Renk ve Desenleri

Özdilek bebek battaniyeleri, desenleri ve renkleri ile de birçok çeşit sunuyor. Bebeklerin ilgisini çekebilecek tavşan, aslan, yavru ayıcık, at, gibi hayvan figürleri genel olarak bebek odalarına uyum sağlıyor. Bazı desenler arasında hello kitty, aslan kral gibi çizgi karakterleri de bulunuyor. Ayrıca, çeşitli renk skalası ve desenleri ile Özdilek bebek battaniyeleri anneler tarafından çok beğeniliyor. Bebek battaniyeleri renkleri arasında mavi, sarı, beyaz, pembe, mor ve yeşil renkleri en çok tercih edilen renkler arasında.

Hangi Renk ve Desenleri Seçmeli?

Bebek odalarını düzenlerken, odanın duvar rengi, renk kontrastı, kullanılan tekstil malzemelerinin desenleri ve renkleri göz önünde bulunduruluyor. Bebekler için de bu özellikler çok önemli. Çünkü, örneğin duvarlarda kullanılan desenler ve dokularla ya da nevresimlerindeki figürlerle ilk öğrenme deneyimlerini yaşıyorlar. Bu noktada güzel tercihler yapmak gerekiyor. Aynı zamanda, bebek odalarında soft renk tercihleri ile de güzel bir görünüm elde edilebilir. Çok hareketli ve çok canlı renklerden kaçınmak, bebeklerin dikkatini dağıtmamak açısından da dikkat edilmesi gereken noktalardan. Kullanılan tekstil ürünleri de bir bütünlük oluşturması için, odanın rengiyle uyumlu tercih edilebilir.

Bebeklerin Uyku Kalitesi İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebeklerin gelişiminde uyku kalitesinin payı çok büyük. Özellikle yenidoğan bebekler günün büyük bir çoğunluğunu uyuyarak geçiriyor. Aralıksız ve kaliteli bir uyku için kullanılan tekstil ürünlerini doğru seçmek bebekler için çok önemli. Uyku esnasında bebeklere en çok eşlik eden eşyaları arasında; çarşafları, kundak battaniyeleri, örtündükleri battaniyeler geliyor. Öncelikle bu noktada oda sıcaklığına ve mevsime göre battaniyesini seçmek gerekiyor. Eğer yaz aylarındaysanız, terletmeyen ve hava alan kumaşların kullanılması, bebeğinizin rahat etmesini sağlayacaktır. Haftada bir veya iki kez bebek battaniyelerini ve çarşaflarını değiştirmek, havalandırmak da bebeğinize ferahlık sağlayacaktır. Bunların yanı sıra, ilk aylarda bebeklerin doğum sonrası dış dünyaya adapte olmasını sağlamak gerekiyor. Bu zamanlarda bebekler uyku esnasında istemsiz hareketlenmeler yaşayabiliyor. Bu da uyku kalitesini etkileyen bir durum olduğu için uzmanlar kundak yapmayı öneriyor. Bambu ya da müslin gibi kumaşlardan üretilmiş pamuk içerikli bebek battaniyeleri kullanarak bebeğinizin uyku kalitesini arttırabilirsiniz. Yine aynı battaniyeleri kullanarak bebeğinizi kendinize bağlayarak alışkın oldukları kalp sesinizi duyarak uykuya dalmasına yardımcı olabilirsiniz. Son olarak bebeğinize uykuyu hatırlatacak bir uyku oyuncağı seçebilirsiniz. Bu peluş bir oyuncak ya da bir battaniye olabilir. Böylece, bu alışkanlığı kazandığı zaman uykuya dalması kolaylaşacaktır.

Özdilek Bebek Battaniyesi Seti

Özdilek bebek battaniyeleri tekli olarak satıldığı gibi nevresim takımı ile set halinde de satışa sunuluyor. Özdilek bebek battaniyesi seti ile bebeklerin odasında uyum yakalamak da mümkün. Bebeğin cinsiyetine göre farklı renk ve desenlerde seçebileceğiniz nevresim takımları da, yapıları ve kumaş türleri ile bebekler için özel olarak üretiliyor. Özdilek bebek battaniyesi ve nevresim takımı seti içeriğinde; battaniye, nevresim, çarşaf ve yastık kılıfı bulunuyor. Set içeriğini inceleyerek, bebeğinizin yaşına göre ölçüleri seçebilirsiniz. 

Bebek Battaniyesi Setinin Avantajları

Özdilek’te bebekler için farklı renk, doku ve desenleriyle birçok battaniye çeşidi bulunuyor. Bu çeşitliliğin yanı sıra battaniye seçiminizi tekli olarak yapabileceğiniz gibi set halinde satılan ürünleri de tercih edebilirsiniz. Özdilek battaniyelerinde bulunan set içeriklerini; nevresim takımı ve battaniye, yastıklı battaniye seti ve oyuncaklı battaniye seti olarak sıralayabiliriz. Bebek battaniyesini setinin avantajları ise şunlar olabilir:

 • Bebek eşyalarında bir uyum yakalamak isteyen anneler için çok iyi bir seçenek oluyor.
 • Nevresimle birlikte battaniyeyi tek bir set halinde almak, ayrıca maliyetten de kurtarmış oluyor. 
 • Boyun yastığı hediyeli battaniye seti ise, bebeklerin uyku kalitesini arttırmaya yardımcı oluyor.
 • Oyuncak hediyeli battaniye seti de yine bebeklerin uyku saatlerinde sık tercih edilen eşyalardan. Son zamanlarda çok popüler olan “uyku arkadaşı” bebeklerin daha rahat uyumasını sağlıyor. Bu set içeriğindeki oyuncak da, bu amaçla kullanıma uygun.

 

Bebek Battaniyesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek battaniyesi alırken nelere dikkat edilmesi gerekiyor sorusu annelerin daha hamilelik aşamasında en çok araştırdığı konulardan biri. Özellikle kış aylarında bebekleri soğuktan korumak için öncelikli olan, kalın bebek battaniyesi seçmek oluyor. Dikkat edilmesi gereken diğer noktalar ise şöyle sıralanabilir:

 • Öncelikle mikrop ve virüsleri bebeklerden olabildiğince uzak tutmak için bu özellikteki battaniyeler seçilmeli. 
 • Kanserojen madde içermeyen ürünler olduğuna dikkat edilmeli.
 • En hafif battaniyeleri seçmek gerekiyor. Yün battaniyeler bebeklere göre çok ağır olacaktır. %100 pamuktan üretilmiş ya da peluş olan battaniye seçimleri uygun olacaktır.
 • Battaniye boyutları; bebeklerin kaç aylık olduğuna, kilo ve boyuna göre seçim yapılabilir. Ayrıca bebek yatağında veya beşikte kullanılacaksa en büyük boyu seçmek daha uygun olacaktır.
 • Mevsime göre kalınlık tercihi yapılması gerekiyor. Örneğin; kışın kalın ve sıcak tutan battaniyeler seçilmesi gerekirken, yaz aylarında terletmeyen müslin ya da kundak battaniyesi de denilen bambu battaniyeler tercih edilmeli.

 

Bebek Battaniye Temizliği Nasıl Yapılmalıdır?

Bebeklerin kıyafet, çarşaf, nevresim, yastık kılıfı ve battaniyesi gibi tekstil ürünlerinin bakımı ve temizliğine ekstra özen gösterilmesi gerekiyor. Genel olarak tüm ürünlerin etiketinde yıkama talimatı bulunuyor. Ancak ebeveynlerin bebek tekstilinin temizliğinde dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunuyor. Bebek battaniyeleri de kıyafetler kadar olmasa da, beşikte veya yatakta bir şekilde bebeklerin cildine temas ediyor. Bu nedenle bebek battaniye temizliği nasıl yapılmalıdır konusu şöyle değerlendirilmeli:

 • Battaniyelerin içeriğinde bulunan ipliğe ve yüne göre yıkama sıcaklığı değişebilir. Bu nedenle etiketinde yazan sıcaklık dikkate alınarak yıkanmalı. Genel olarak battaniyeler, 40 derece sıcaklığa kadar yıkama yapılabiliyor. 
 • Makinede veya elde yıkama yapılabiliyor.
 • Çamaşır suyu gibi kimyasal madde içerikli ürünler yerine bebekler için özel üretilen deterjanlar tercih edilmeli. 
 • Battaniyelerin sertleşmemesi için yumuşatıcı kullanılması öneriliyor.
 • Günümüzde kıyafetlerin dezenfeksiyonu için yıkama esnasında makinede kullanılabilen doğal içerikli ürünler mevcut. Bunlar da ekstra hijyen sağlayabilir.
 • Nevresim, yastık kılıfı ve battaniyeler kıyafetlerden ayrı yıkanmalı.

 

Hediyelik Bebek Battaniyeleri

Yenidoğan bebek tebriği için hediye seçeneği çok fazla. En çok tercih edilen bebek hediyesi seçenekleri arasında; zıbın, alt üst takımlar, bornoz takımı, önlük, yorgan ve yastık seti, nevresim takımı gibi seçenekler bulunuyor. Yenidoğan bebek ziyareti için hediye arayışında olan kişilere önerilebilecek en iyi seçeneklerden biri de bebek battaniyeleri olabilir. Çünkü bebek battaniyeleri, çocuk yaklaşık 3 - 4 yaşına gelene kadar kullanılabiliyor. Bu nedenle aslında sık kullanılan ihtiyaçlardan biri. Birden fazla olması da, hem anne hem de öz bakım veren kişiler için bir kolaylık oluyor. Bebek battaniyeleri, örtü olarak kullanılmasının yanı sıra sıcak tutması için çocuk beşiklerinde ve yataklarında da kullanılabiliyor. Özdilek bebek battaniyeleri, geniş renk skalası ile de birçok alternatif sunuyor. Aynı zamanda embos battaniye çeşidi ile kendinden desenli dokusu ile uzun süre yapısı bozulmadan kullanım imkanı sağlıyor. Peki bebekler için hediye seçim konusunda nelere dikkat edilmeli? Bunu şöyle detaylandırabiliriz:

 • Görsel olarak güzel olduğu kadar cildi de rahatsız etmeyen alternatifler olmalı.
 • İçeriğinin doğal ve zararlı maddeler içermediğinden emin olunmalı.
 • Anne babaların da gönül rahatlığı ile bebekleri için kullanacakları eşyaların organik ürünler olmasına özen göstermek gerekiyor.
 • Mevsime uygun kıyafet tercihleri yapılması da  önemli. 
 • Yenidoğan bebeklerin gelişimleri çok hızlı olduğundan, hediye seçiminde birkaç ay sonrasını düşünerek seçim yapmak da fayda sağlayacaktır.
 • Hediye seçimi yapmadan önce bebeğin cinsiyetini öğrenmek de doğru bir detay olacaktır. Ancak cinsiyet bilinmiyorsa da beyaz, gri, sarı gibi renk seçimleri yapılabilir.
 • Bebeğin odası için nevresim, battaniye, yorgan, yastık gibi bir hediyelik eşya alınıyorsa, odasının renk kontrastını bilmek doğru seçim açısından önemli.  

 

Özdilek Hakkında 

Özdilek, bir holding olarak 1971 yılında Bursa’da kuruldu. İlk olarak tekstil pazarına havlu üretimi ile başlayarak gelişmeye devam eden şirketin, günümüzde birçok ilde hizmet veren alışveriş merkezleri ve online satış kanalları bulunuyor. Birçok farklı ürün gamını bünyesinde bulunduran Özdilek’te, ev ihtiyaçlarından kişisel birçok ihtiyaca kadar birçok kategoride ürün çeşidi bulunuyor. Ev ve yaşam ürünleri ile ünlenen Özdilek’te; aracınız için de ihtiyacınız olabilecek birçok bakım ve aksesuar ürünleri bulunuyor. Aynı zamanda spor malzemeleri ile outdoor ürün seçenekleri de mevcut.

Özdilek Bebek Battaniyesi Yorumları

Özellikle anneler, bebekleri ile ilgili alışveriş yaparken birçok detayı inceliyor. Çocuklar yetişkinlere göre her konuda daha hassas oldukları için, en küçük bir eşyayı bile alırken birçok özelliğini incelemek gerekiyor. Hepsiburada.com’da Özdilek bebek battaniyesi yorumlarını inceleyerek, özdilek bebek battaniyesi kullananların ürünler hakkında kullanım sonrası verdiği fikirleri inceleyebilirsiniz. Böylece, kendi bebeğiniz için en uygun ürünü seçebilirsiniz. Aynı zamanda ürün açıklamasında olmayan bilgileri gerçek kullanıcı yorumlarından öğrenebilirsiniz. Genel olarak bebek battaniyesi yorumlarını incelerken şu sorulara yanıt bulabilirsiniz:

 • Bebekler için en uygun battaniye içeriği nasıl olmalıdır?
 • Mevsime göre hangi battaniye seçilmesi gerekiyor?
 • Battaniye boyutları nasıl seçilmeli?
 • En çok tercih edilen özdilek bebek battaniyesi hangisi?
 • Ürün kargolaması nasıl yapılıyor ve paketleme nasıldı?
 • Battaniye kullanımdan ve yıkamadan sonra nasıldı?

 

Özdilek Bebek Battaniyesi Fiyatları

Özdilek bebek battaniyesi fiyatları; markası, ürün cinsi, kullanılan malzeme, boyut gibi etkenlere göre farklılık gösteriyor. Genel olarak annelerin en çok tercih ettiği markalardan olan Özdilek bebek battaniyeleri için, fiyat & performans ürünleri denilebilir. Online alışveriş yapmanın avantajlı yanlarından birisi de aradığınız ürünün fiyat kısmında, artan veya azalan olarak filtreleme yapabilirsiniz. Hepsiburada.com, fiyat incelemesi yapmanın yanı sıra ürünler hakkında detaylı bilgi, markalar arası karşılaştırma yapma imkanı da sunuyor. Aynı zamanda; hızlı kargo seçeneği, geniş ödeme seçenekleri ve alışveriş sonrası hizmetleri ile de güvenli online alışveriş deneyimi sunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Özdilek Bebek Battaniyesi

46 ürün listeleniyor
Tuğba Kuğu
Xml Türkiye
Lief Home
juniperus
Mellow
Ana Kuzusu
Mayu Baby Collection
Bibaby
Baby Hola
Sitilin
Andywawa
Babies Dream
Civil Baby
Özdilek
Becalm Online
Pambiq Bebe
LaFiny
Minika Baby
Haydarlar Kids
Babymod
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 46 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?