Aksesuarlar

Pafta Aksesuarları

İnşaat sektöründe ve mimaride kullanımı yaygın olan paftalar, değişik aksesuar seçeneklerine sahiptir. Pafta makinelerine uygun olarak üretilen aksesuarlar ile pek çok işi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Makineleri kullanarak boru malzemelerine ya da borulara diş açabilirsiniz. Seçtiğiniz pafta aksesuarının makineyle uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Birbirinden çeşitli pafta aksesuarları arasından ihtiyacınıza uygun olanı tercih edebilirsiniz. 

Pafta Aksesuarları ve Özellikleri

Pafta makinelerine uygun olarak üretilen çok sayıda pafta aksesuarı bulunur. Makina takım pafta lokması, pafta kafası, pafta tarağı ve pafta yağı sıklıkla kullanılan pafta aksesuarları arasında yer alır. İçeriğinde çeşitli yağlar barındıran pafta yağı, parçaları ve kesme aparatını korumak için kullanılır. Pas ve korozyon gibi problemlerin ortaya çıkmasına engel olur. Kesme yağı olarak da adlandırılabilen pafta yağları, kesim esnasında iyi derece soğutma sağlar. Kesici uç ve parça kısmı koruma altına alındığında kesim kalitesini de artırır. Ergonomik bir yapıya sahip olan el paftaları, duvarlara yakın alanlarda çalışmanızı büyük ölçüde kolaylaştırır. El paftasında yer alan pafta kafaları, yedek parça olarak bulundurulması gereken aksesuarlar arasında bulunur. Çift yönlü dönüşe sahip olan el paftalarında pozisyon değiştirmeden pafta çekme işleminizi başarıyla gerçekleştirebilirsiniz. Pafta makinesinin doğru çalışabilmesi adına tüm parçalarının eksiksiz olması son derece önemlidir. Makinede eksik olan her parçayı gerekli pafta aksesuarıyla kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz. Pafta lokması ya da pafta kafası gibi kısımlarda herhangi bir sorun varsa, arızalı parçayı kullanmayı bırakmanız gerekir. İhtiyaç duyduğunuz pafta aksesuarları arasından makinenize uygun olanı seçerek sorunlu olan parçayı, sağlam olan parçayla değiştirebilirsiniz.

Pafta Aksesuar Seçimi

Pafta makinelerinden gerekli verimi elde edebilmek adına, aksesuarları doğru bir şekilde seçmeniz gerekir. Pafta çekmenize yardımcı olan aksesuarları kullanarak işlerinizi daha hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Püskürtmeli ya da direkt olarak parça üzerine uygulanan kesme operasyonları için pafta yağına ihtiyaç duyabilirsiniz. Kesme işlemlerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız, pafta yağı kullanmayı tercih edebilirsiniz. Pafta lokması seçerken de boyut seçeneklerine dikkat etmeniz önem taşır. 10 ve 16 mm olmak üzere değişik büyüklüklerde üretilen lokmalar, el paftalarında ve makinelerde kullanıma uygun olarak tasarlanır. Eğik ağız bileme özelliğine sahip olan lokmalarla sağ yönlü kesme çalışmaları yapabilirsiniz. Tüm çelik makina türlerinde değişik boyutlarda üretilen pafta lokmasını kullanabilirsiniz. Kırılmış cıvataların çıkarılması için seçiminizi beşli kılavuz kollu takımlardan yana yapabilirsiniz.  

Pafta Aksesuar Fiyatları

Pafta aksesuar fiyatları model seçenekleri arasında değişiklik gösterebilir. Aksesuarın modeli, boyutu, markası ve teknik özellikleri fiyatlandırma üzerinde önemli ölçüde bir etkiye sahiptir. Pafta kafası ile pafta kolu arasında hafif düzeyde fiyat farkı görülebilir. Pafta kafaları, makineler için oldukça önemli bir aksesuar olması nedeniyle yüksek fiyat aralıklarında satışa sunulur. Ekonomik açıdan tasarruf elde etmek isteyenler için pafta takımları ideal bir seçenek olabilir. Aksesuar ve yedek parçalar arasında seçim yaparken pafta makinelerinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız son derece önemlidir. Birbirinden değişik özelliklere sahip olan pafta aksesuarları arasından hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun olanı güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz. 

Soru 1: Pafta tarağı hangi model makinelerde kullanıma uygundur?

Cevap 1: Pafta tarağı her model ve markaya uyumlu olarak üretilir. 

Soru 2: Pafta takımları ne işe yarar?

Cevap 2: Pafta takımları, silindirik parçaların dış yüzeylerine vida açmanıza yardımcı olur. 

Soru 3: Pafta aksesuarları fiyat olarak ne düzeydedir?

Cevap 3: Pafta aksesuarları fiyat olarak ekonomik düzeylerdedir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pafta Aksesuarları

1888 ürün listeleniyor
Mingjin Shop 1
Chihiro586 - 9278
Völkel
MTE
Gfb
Kafenn
SUPER EGO
Avmdepo
Renyap
Platin Hırdavat
Proter
Knc
Noromax
Unimax
Werko
Mutlusan
Eltos
Rico
Sgs
Virax
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 48 / 1888 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?