Panter Testere Fiyatları

Testere çeşitleri arasında bulunan panter testereler ev, bahçe ve ofis düzenlemelerinde kullanabileceğiniz elektrikli aletler arasındadır. Tilki kuyruğu olarak da adlandırılan panter testereler uçları değiştirilerek testerelerin yapabileceği pek çok farklı işi yapabilmenizi sağlar. Panter testereleri çalıştırabilmek için elektrikli testerelerin diğer modellerinde ve matkaplarda olduğu gibi aleti elektrik kaynağına bağlamanız yeterlidir.

Panter Testere Özellikleri

Kablo uzunlukları ürünlerin modellerine göre değişir. Panter testerelerin kablosu sizin için yetersiz gelmeye başlarsa uzatma kablosu ile kablonuzu uzatabilirsiniz. Panter testerelerde kesme işlemi bıçakların itme ve çekme hareketleriyle gerçekleşir. Yaygın olarak inşaat ve yıkım işlerinde kullanılır. Kullanımı, muhafaza edilmesi ve bakımı son derece kolaydır.

Oyma testerelerine benzeyen geniş bıçakları dik yüzeylerde son derece pratik bir şekilde çalışabilmenizi sağlar. Ayrıca sap kısımları da elinizi yormayacak şekilde özel dizayn edilmiştir. Panter testerelerin yaslanmasını sağlayan ayak tabanı vardır. Kullanıcılar bu ayak kısmını yüzeye yaslayarak testere kesme işlemine başladıkları zaman oluşabilecek sarsıntıları hafifletebilirler.

Panter Testere Uçları Değişir mi?

Panter testerelerin parçaları arasında uç, zincir ve bıçak vardır. Panter testerenin testere uçları ve bıçaklarını istek ve ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz. Böylelikle gerçekleştirmek istediğiniz işleme uygun uçlar takabilir ve eskiyen uçları da yenileriyle kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Parçaların değiştirilebilir olması panter testereleri uzun süre boyunca kullanabilmenizi sağlar.

Aparat kısımları da değişebilen panter testere modelleri pek çok farklı amaç ve ihtiyaç doğrultusunda kullanılabilir. Tahta ve metaller dahil birçok malzemeyi zahmetsiz bir şekilde panter testereler sayesinde kesebilirsiniz. Panter testereleri kullanmadan önce ise kesici ve delici bir alet olduğunu unutmamalısınız. Gerekli güvenlik önlemlerini aldığınızdan kesinlikle emin olmalısınız.

İşlevsel ve Güvenilir Panter Testereler

Panter testere kuyruğunu balta yerine ağaç budama işlemi için de tercih edebilirsiniz. Böylelikle bu işlem için kas gücünüzü çok fazla kullanmamış olursunuz. Pencere ve kapı kesmek ve onlara doğru ölçüleri verebilmek için de yeni nesil teknolojiler ile donatılmış panter testereleri kullanabilirsiniz. Panter testere fiyatları ürünlerin marka, model ve üretimindeki materyallerine göre değişkenlik gösterebilir. Marka ve modele göre hangi türdeki malzemeler için kullanılabileceği mutlaka ürün özelliklerinden kontrol edilmelidir. Bu testereler çok fazla fiziksel güç harcamadan kullanabileceğiniz şekilde üretilen özel testerelerdir.

Soru 1: Panter testerelerin kullanım alanları nerelerdir?

Cevap 1: Panter testere ile duvarlara çentik atabilir ve girintiler oluşturabilirsiniz. Zorlayıcı açılara sahip olan duvarlarda panter testerelerin kuyruk kısımları işinizi görebilir. PVC borularını da değiştirirken panter testereleri kullanabilirsiniz. Bu tür borular normal testerelerin ulaşamayacakları yerlerde yer alır. PVC’yi bu alet sayesinde kolayca kesebilirsiniz. Çiviler ve vidalar da panter testerelerin kuyruğu ile yerinden çıkarılabilir.

Soru 2: Panter testereleri kullanırken nelere dikkat etmek gerekir?

Cevap 2: Kullanmayı düşündüğünüz cihazın özelliklerine uygun olabilecek bıçaklar kullanmanız hem işin kalitesini artırır hem de iş kazası risklerini azaltır. Bükülmüş, körleşmiş bıçaklar ile kesinlikle çalışılmamalıdır. Kusurlu bıçaklar kırılabileceği için kesme işlemini olumsuz yönde etkileyebilir ve geri tepme kuvvetinin ortaya çıkmasına da sebep olabilir. Kullanım esnasında aleti iki elinizle sıkı bir şekilde tutmaya da özen göstermelisiniz.

Soru 3: Panter testere nasıl seçilir?

Cevap 3: Elektriğin olmadığı yerlerde bu testerelerden yararlanmak isterseniz şarjlı modelleri seçebilirsiniz. Elektrikli panter testereleri doğrudan şarja ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz. Ürün seçimini gerçekleştirmeden önce mutlaka ürünlerin boyutuna ve teknik özeliklerine göz atmalısınız. Seçim esnasında istek ve ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurarak buna göre hareket etmelisiniz.



Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Panter Testere Fiyatları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 177 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003149/60004888