Parker, kurulduğu günden bugüne dünyadaki kaliteli yazı gereçleri ve lüks kalem üreticiliği konusundaki liderliğini korur. Rahat kullanım sağlayan patentli, özel tasarımlı dolma kalem, tükenmez kalem, mürekkep ve altın veya İngiliz gümüşü malzemelerle üretilen koleksiyonların yanı sıra kartuş ve Parker markalı enstrümanlar da ürün gamı içinde yer alır. Klasik üslupta çarpıcı bir işçilik sunan Parker kalemlerinin her biri, el yapımıdır ve akrilik bloklardan oluşur. Parker, tüm ürünlerine geçmişin modellerinden esinlenerek teknolojiyi hassas bir şekilde yansıtır.

Parker markasının kuruluşu, telgraf eğitmeni George Safford Parker’ın, öğrencilerinin mürekkep akıtan kalem şikayetlerini dikkate alarak onları tamir etmeye başlamasına dayanır. 1888 yılında Amerika, Janesville’de üretime başlayan Parker, 1889’da ilk dolma kalem patentine sahip olur. 1924 yılında Atlantik’in karşısında, Londra’da dağıtım ofisi açar ve tüm kıtaya Parker kalemlerinin dağıtımını yapar. Büyük Savaş sonrası Parker, aile şirketi hâline gelir ve George Safford Parker’ın oğulları Russel ile Kenneth şirket yönetimine katılır.

Parker, 1894 yılında mürekkep sızıntısının büyük ölçüde azaldığı, şanslı eğri anlamına gelen “Lucky Curve” sistemini uygulayarak sektöründe büyük fark yaratır. Altın uçlu Sonnet SS GT ve Duofold serisi dolma kalemler, lüks ve konforlu bir yazı deneyimi sunarken iş dünyası, liderler ve devlet başkanlarının prestij sembolü hâline gelir. Parker dolma kalemleri, hızlı kuruyan hibrid mürekkep teknolojisi, patentli dış kalem kapağının sağladığı tutuş kolaylığı, akıcılık ve tasarımındaki uyum ile mürekkep sızdırmama özelliği sayesinde yazarların, hat ve kaligrafi sanatı ile uğraşanların da tercihi olur. 1905 yılında tüketicilerinin taleplerine yanıt olarak Duofold’un öncüsü Siyah Dev serisi, büyük boy dolma kalemlerini piyasaya sürer.1921’de Parker şirketi, “Big Red” olarak bilinen, zamanının en çağdaş ve prestijli kalemleri ile adından söz ettirir.

Fransa’nın Meru kentindeki tesiste elle üretilen Parker kalemleri; Duofold, Premium, Sonnet, Urban ve Vector gibi koleksiyonları ile Öğretmenler Günü, Sevgililer Günü, doğum günü ve diğer tüm özel günlerde verilebilecek prestijli bir hediye özelliği taşırken, sevdikleriniz için de kalıcı ve değerli bir armağan olur.

Parker, geleneksellikten kopmadan el işçiliği ile tasarlanan zarafeti ürünlerine yansıtırken, teknoloji alanındaki devrimleri ve yaratıcılığı da lüks yazı kategorisindeki ürünlerine uygular. "Ingenuity" serisi ise Parker markasının 2011 yılında, "5. Mod Teknoloji" adıyla dikkatleri çeken özel koleksiyonudur. Kullanıcıların yazma deneyimini akıcı bir keyfe dönüştürmeyi hedefleyen Parker’ın tasarımlarında Art Nouveau akımı görülür.Teknoloji odaklı ve yenilikçi tarzını dolma kalem, tükenmez kalem ve kurşun kalemlerine de yansıtan Parker, her dönem sektörde söz sahibi olmayı başarır. Dolma kalemde mükemmelliğin sembolü olarak bilinen Parker markası, modern tasarımlarında güç, zarafet ve güzelliği bir arada sunar. Kısa ömürlü kalemlerin ve mürekkep sızıntısının yazı endüstrisindeki iki büyük sorunu olduğu dönemlerde George Safford Parker, el işçiliğini ve teknolojiyi üretimlerine yansıtarak sektöründe ekol hâline gelmiştir. Önemli ve yasal evraklarda güvenle kullanabileceğiniz Parker dolma kalem, tükenmez kalem ve mürekkepler, kusursuzluğu yaşatırken; yazı çalışmalarınızda da keyifli, etkileyici, güvenli ve pratik bir deneyim sunar. Gelecek nesillere miras olarak bırakabileceğiniz Parker kalemleri, ömür boyu kullanım garantisi vererek müşterilerin memnuniyetini artırır.

Siz de el işçiliğinin zarafetini ve teknolojinin konforunu yaşayacağınız bir yazı deneyimine sahip olmak, sevdiklerinize değerli bir hediye vermek veya aile bireylerinize kalıcı bir miras bırakmak isterseniz Parker ürünlerini inceleyebilir; rollerball, dolma kalem, tükenmez kalem veya diğer Parker ürünlerinden ihtiyacınıza uygun olanları belirleyerek yepyeni bir yazı deneyimine şahit olabilirsiniz.

Parker

454 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Fırsat Ürünleri
  3. Ürün Puanı
  4. Satıcı A-Z
BAŞA DÖN