Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Pencere Sey Dil Becerileri 4 Cilt

Pencere-Sey
740,00 TL
( / adet)
Loading interface...
DSACategoryId/60001501/2147483645/9914/80224072/9932

PENCERE SEY DİL BECERİLERİ 4 CİLT


Set İçeriği


Duy işit Dinle Kavra Uygula

Dikkat Dİkkat Tombala

İşleyen Bellek

Ses Hece Sözcük Cümle


 

Duy İşit Dinle Kavra
 

“Duy İşit Dinle Kavra” Dil Becerileri dizisinin ilk kitabıdır. İşitsel sözel becerileri geliştirmek amacıyla hazırlanmış, 4 bölümden oluşmuş bir rehber kitaptır.
•İlk bölüm: İşitme, işitsel işlemleme süreçleri ve görülebilecek sorunlar üzerinde durulmuş, bu konularda bilgi aktarılmıştır.
•İkinci bölüm: Kitabın kimlere ve nasıl kullanılacağına ilişkin bilgi verilmiştir.
•Üçüncü bölüm: Bu tip sorunlar yaşanması durumunda gündelik yaşamda neler yapılabileceği, nelere dikkat edilmesi gerektiği, hangi oyunların oynanabileceği, ne tür alıştırmaların yapılabileceği anlatılmıştır.
•Dördüncü bölüm: Doğrudan çocuğa uygulanacak alıştırmalar bölümüdür. Yetişkinin sorması, çocuğun dinlemesi, dikkat etmesi, zihninde araştırma yapması, belleğinden bulup çıkarması, söze dökmesi, yanıtlaması sürecinin harekete geçmesi ve böylece bu becerilerin güçlenmesini sağlayan alıştırmalara yer verilmiştir.

“Duy İşit Dinle Kavra” dil becerilerinin yanı sıra pek çok bilişsel alanı da geliştirecek niteliktedir. Okul öncesi yıldan başlayarak her yaşta kullanımı uygundur. Herhangi bir sorunu olmayanlarda normal gelişimi güçlendirmenin yanı sıra, söz konusu alanlarda güçlükler yaşayan çocukların ve belki yetişkinlerin de sorunlarının giderilmesine katkı sağlayacaktır.


Dikkat Dikkat Tombala

“Dikkat Dikkat Tombala” Dil Becerileri Dizisi’nin sekizinci ürünüdür ancak bu bir kitap değil, kitap görünümünde bir oyundur. İçinde ayrıntılarıyla anlatıldığı gibi kesilip hazırlandığında 1-4 kişinin oynayabileceği bir oyun haline gelir.
Üstelik bu oyunu oynarken başta var olan işitsel algı becerileri ve dikkat olmak üzere birçok bilişsel yeti de uyarılacak ve gelişecektir. Nasıl oynanacağı en arka sayfada ayrıntılarıyla anlatılmıştır.
“Dikkat Dikkat Tombala” herhangi bir sorunu olmayan çocuğun var olan işitsel algı yetilerini, öğrenme, dil, dikkat ve bellek süreçlerini güçlendirmenin yanı sıra, söz konusu alanlarda güçlükler yaşayan çocukların ve belki yetişkinlerin de sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.
İlköğretim birinci sınıftan itibaren kullanılmaya uygundur. Üst yaş sınırı yoktur, gerektiğinde yetişkinlerde de kullanılabilir.


İşleyen Bellek

”İşleyen Bellek”, çocuğun var olan sözel işitsel işleyen bellek becerilerini güçlendirmeyi hedefleyen bir çalışma kitabıdır. Çocuktan, ona söylenenleri (sayı, renk, şekil, sözcük, cümle vb.) istenen süre boyunca aklında tutması, bunlarla zihninde, yönergelerde istenen bir takım işlemleri yapması ve kitabında uygun yerlere işlemesi istenir. Pek çok çalışma, çocuğa hem sürpriz keyfi yaşatmak hem de geri bildirim vermek amacıyla bulmaca tarzında düzenlenmiştir.
“İşleyen Bellek” herhangi bir sorunu olmayan çocuğun var olan yetilerini güçlendirmek,
Bellek süreçlerinde sorunu olanlara destek olmak,
Doğrudan bellekle ilgili sorunu olmayan ama öğrenme, dil, dikkat, işitsel algı gibi alanlarda yetersizlik yaşayanların bu yetilerinin gelişmesine katkıda bulunmak,
Okuma yazma güçlüğü olanlara yardımcı olmak gibi farklı amaçlarla da kullanılabilir.
Alıştırmalar okuma yazma gerektirdiğinden okuma yazmayı sökmüş olan çocuklara uygulanabilir. Üst yaş sınırı yoktur. Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı “kullanırken” ve “uygulama kılavuzu”   bölümlerinde ayrıntılarıyla anlatılmıştır.

Ses Hece Sözcük Cümle

“Ses Hece Sözcük Cümle” Dil Becerileri Dizisi’nin ikinci kitabıdır. İşitsel sözel becerileri geliştirmek amacıyla hazırlanmış bir rehber kitaptır. Fonolojik farkındalığı; konuşma seslerini tanımayı, bir sözcüğü oluşturan sesleri ayırt etme yetisini geliştirmeyi, konuşulan ya da yazılı metindeki cümle, sözcük, hece ve sesleri çözümlemeyi, gerektiğinde yeniden harmanlayarak yeni bireşimler oluşturmayı destekleyen alıştırmalardan oluşmuştur.
İşitsel süreçleri geliştirmek için çocuğun dinlemesi ve yanıtlaması şeklinde uygulanır ancak farklı amaçlarla kullanıldığında çocuğun kendisinin okuyup yazması da istenebilir.
Kitabı kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, nasıl daha verimli olacağı giriş bölümünde ayrıntılarıyla anlatılmıştır.
İlköğretim başlangıcından itibaren kullanılabilir. Ayrıca daha büyük olup bu konularda çeşitli güçlükler yaşayanlar için de yararlı olacaktır. Pek çok bilişsel alanı da geliştirecek nitelikte olan bu kitap, normal gelişimi güçlendirmenin yanı sıra, söz konusu alanlarda güçlükler yaşayan çocukların ve belki yetişkinlerin de sorunlarının giderilmesine katkı sağlayacaktır.

Yazar Kolektif
Cilt Durumu Ciltli
Basım Dili Türkçe
Sayfa Sayısı 272
Boyut Normal Boy
Yayın Tarihi 2019
Türü Okul Öncesi Eğitici & Öğretici Kitaplar
Diğer
Yurt Dışı Satış Yok
Stok Kodu HBCV0000187BQ7
Fiyat Satıcı Kargoya Veriliş Tarihi
%
Ekstra indirimli fiyat
Başa dön