Ph Düşürücü Fiyatları

pH, yüzme havuzunuzun asitliğini ölçmek için kullanılır ve pH seviyesini tutarlı bir şekilde 7,4 ila 7,6 pH aralığında tutmanız gerekir. 7,4'ten az asidik, 7,6'dan fazlası ise baziktir. Yüzme havuzu suyunuzun pH'ının 7,6'dan daha yüksek olduğunuzu fark ederseniz, pH'ı ideal aralığa geri getirmek için pH düşürücüleri kullanabilirsiniz. pH düşürücüler yüzme havuzu suyuna eklendiğinde pH seviyesini düşüren ürünlerdir. Tipik olarak sıvı formdaki hidroklorik asit veya kuru ya da toz pH düşürücü olarak da bilinen sodyum bisülfat gibi havuzu kimyasalları ile havuz suyunuzun dengeli bir kimyaya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Yüksek H'ın Zararları

Havuz suyunu dengelemek ve yüksek pH'ını düşürmek havuz bakımının temel uygulamalarından biridir. Suyun kireçlenmesini ve bulanık suyu önlemek için pH'ı düzenli olarak test etmeniz ve mümkün olan en kısa sürede yüksek pH'ı düzeltmeniz gerekir. Sürekli olarak yüksek su pH'ı, domino etkisine neden olabilecek bir dizi soruna neden olur. Yüksek pH'lı su bulanık görünümüyle dikkat çeker ve havuzun çok davetkar olmamasına neden olur. Değişen su kimyası gözleri tahriş eder ve ciltte yapışkan bir his bırakır. Zaman içinde filtrelerin ve bağlantı parçalarının tıkanmasına ve boruların iç kısımda kireç birikmesine neden olur. Kireçlenme nedeniyle su sirkülasyonunu azalması, havuz sirkülasyon sistemindeki su basıncını artırabilir ve havuz ekipmanınız üzerinde daha büyük bir yük oluşturabilir. Yüksek su basıncı, pompa motorunuzun, ısıtıcınızın, klorlayıcının ve filtrelerinizin ömrünü kısaltabilir. Ayrıca artan su basıncı suyu lastik contalara ve rondelalara doğru ittiğinden sızıntılara neden olabilir. Su kimyasına uygun bir havuz kimyasalı ile su değerlerinizi ideal seviyelere getirebilirsiniz.

Toz pH Düşürücü Fiyatları

Yüzme havuzunuzun pH seviyesini havuz suyu test kitleri ile test edip, mevcut pH'ı öğrendikten sonra, bu değeri düşürmek için neye ihtiyacınız olduğunu belirleyebilirsiniz. Havuzlarda pH'ı düşürmek için kullanılan sodyum bisülfat ( kuru asit olarak da adlandırılır ) ve hidroklorik  asit olmak üzere iki ana kimyasal vardır. Farklı üreticiler farklı sodyum bisülfat yüzdeleri içerebileceğinden, etiket üzerindeki talimatları okumanız önemlidir. % 93,2 genellikle en yaygın yüzdedir. Test sonuçlarınıza göre ne kadar ürün eklemeniz gerektiğini belirleyebilirsiniz. Kuru asit genellikle toz halinde olduğundan rüzgarlı bir günde uygulama yapmaktan kaçınmalısınız. Rüzgar tozu havuzunuz yerine kolayca havaya uçuracağından suya olabildiğince yakın durmalısınız. Toz pH düşürücü çeşitleri genellikle  5 ila 10 dakika sonra kendi kendine çözülür, bu nedenle tozu elle suya yaymaya genellikle gerek kalmaz. Tekrar test etmeden önce kimyasalın suya iyice karışması için en az altı saat beklemeli,  pH testini ise takip eden 24 saat içinde yapmalısınız. Bazı pH düşürücüler ürünü uygulamadan önce suyla seyreltmenizi önerebilir. Bunun nedeni, ürünlerinin suda çok hızlı reaksiyona girmesi ve pH'ı etkilemeden alkaliliğin azalmasıdır. 

Soru 1: Sıvı pH düşürücüler nasıl kullanılır?

Cevap 1: Hidroklorik asit gibi sıvı pH düşürücüler, ciltle temas ettiğinde yakıcıdır. Aynı zamanda çeşitli yüzeylerle temas ettiğinde aşındırıcı etkiye sahiptir. Bu nedenle çok dikkatli ve üreticinin talimatlarına göre uygulanması gerekir. Hidroklorik asit bir sıvı olsa da, uygulama yaparken rüzgarın olmamasına, asidi kepçe veya filtre sepeti gibi herhangi bir girişe eklememeye dikkat etmelisiniz. Hidroklorik asit asit uygulaması için yaygın olarak iki farklı yöntem kullanılır. En yaygın yöntem olarak, alkalilikte azalmayı en aza indirmek için havuz pompasını kapatmanız ve havuz suyunun yaklaşık bir saat bekletmeniz gerekir. Daha sonra hidroklorik asidi havuza dikkatlice dökmeli ve suyun üzerindeki bir noktaya sürekli bir su akışı sağlamalısınız. Bu akış, havuzun dibine akarak, yukarıdaki suyun hacmini etkilemeden pH'ı nazikçe düşürür. Hidroklorik asit havuz suyunun alkalinitesini yüzeyde çok daha fazla etkileyebilir, bu nedenle asit,  alkaliniteyi çok fazla etkilemeden havuzun dibine yönlendirilir. 

Soru 2: Ph testi yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Cevap 2: Test şeritleri ve hatta test kitleri genellikle 8,6 pH'tan daha yüksek seviyeler için test yapamaz. Böyle durumlarda pH değerini test edilebilir seviyelere geri getirmek için önemli miktarda pH düşürücü eklemeniz gerekir. pH'ı test edebildiğinizde, seviyeyi düşürmek için daha ince ayar yapabilirsiniz.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Ph Düşürücü Fiyatları

82 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. GEMAŞ Ph Düşürücüler
  2. Superpool Ph Düşürücüler
  3. Aquantum Ph Düşürücüler
  4. Havuz Marketi Ph Düşürücüler
  5. SELENOID Ph Düşürücüler
  6. Sanifix Ph Düşürücüler
  7. Aqua Life Ph Düşürücüler
  8. Deep Blue Ph Düşürücüler
  9. Pina Ph Düşürücüler
  10. Brtrkimya Ph Düşürücüler
  11. Deepblue Ph Düşürücüler
  12. Miterpool Ph Düşürücüler
  13. Neta Ph Düşürücüler
  14. Quardex Ph Düşürücüler
  15. CTX Ph Düşürücüler
  16. Clean Pool Ph Düşürücüler
  17. Aqua Pro Ph Düşürücüler
  18. Aquarambla Ph Düşürücüler
  19. Astral Ph Düşürücüler
  20. Atlas Pool Ph Düşürücüler
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Miktar A-Z
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/34001227/34001238
Başa dön