Ph Düşürücü

Suyun pH değerini belirli bir sınırda tutmak için çeşitli pH düşürücü ürünler kullanılır. İdeal olarak bilinen 7.2 ve 7.6 arası değeri bulmak istiyorsanız havuz suyunun pH derecesini düşürmede etkili olabilecek toz ya da sıvı ürünlere ihtiyacınız vardır. Çeşitli malzemelerle havuz suyunun kalitesini istediğiniz oranda yükseltebilirsiniz. Değişik boyutlarda üretilen çok sayıda ürün seçeneği arasından hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun olanları tercih edebilirsiniz.

pH Düşürücü Ürün Çeşitleri

“Havuz suyunda kullanılan pH düşürücü nedir?” sorusunun yanıtı oldukça basittir. Suyun ideal pH değerine kavuşmasını sağlayan ürünler pH düşürücü olarak adlandırılır. Yüzme suyunun içerisindeki pH değeri yüksek olduğunda cildin zarar görme ihtimali söz konusudur. Göze ve cilde olumsuz etkiler yapan değerlerin ideal seviyelere düşürülmesi havuz suyununun kalitesini artırır. Dengeyi sağlamak için kullanılan havuz pH düşürücü toz ya da sıvı formda üretilir. İnorganik asit içeren sıvı kimyasallar beyaz veya hafif sarı renkte, berrak bir görünüme sahiptir. Sıvı maddeler toz olanlara göre daha konsantre bir yapıda olduğundan daha az tüketilir. Tasarruf yapmak isteyenler, çoğu zaman pH düşürücü 25 kg veya 30 kg gibi ekonomik paketleri tercih eder.

pH düşürücü sıvı, toz halde bulunduğundan iki çeşitten bir tanesini kullanmanız gerekir. Asit bazlı bileşenler barındıran maddeler havuz suyunun pH değerinin düşürülmesinde son derece güçlü düzeyde etki gösterir. 100 metrekarelik bir havuz suyunu pH değerini 0,1 oranında yükseltmek için 750 ile 1000 gram aralığında toz ya da sıvı formdaki pH düşürücülerin kullanılmasında fayda vardır. Ölçümleri düzenli olarak yapılan havuz suyunun pH değerlerinin yükselmesi sonucunda ortaya çıkan problemi kısa süre içerisinde çözebilirsiniz. Klorun daha aktif olarak çalışmasını sağlamak için toz düşürücüler ideal bir seçenektir. Sizin için önemli olan pratiklik ise sıvı pH düşürücüleri kullanmanız daha yararlı olabilir.

pH Düşürücü Kullanımı

Suda pH değerini dengede tutabilmek için havuz sıvı pH düşürücü veya toz pH düşürücü kullanmanız önem taşır. Toz ve sıvı ürünlerde pH düşürücü kullanımı birbirinden farklı bir şekilde gerçekleşir. Toz formdaki düşürücülerde gerekli kullanım miktarı doğrultusunda bir çözelti hazırlamanız gerekir. Hazırladığınız çözeltiyi havuz suyuna ilave etmeniz istediğiniz değerleri elde etmenize yardımcı olur. İçeriğinde asitler barındıran havuz kimyasalları pH düşürücü etkisiyle sudaki fazla olan değerleri aşağıya çeker. Tozun havuz geneline serpilmesi sonucunda havuzdaki su dengesini korumaya başlar. Kullanımdan sonra pH değerleri tekrar ölçülür. Ölçüm sonuçlarına göre uygulamaya ya devam edilir ya da son verilir.

Sıvı formdaki pH düşürücü maddeler ise nozul üzerinden suya direkt olarak uygulanabilir. Uygulama sırasında filtrasyon sisteminin mutlaka çalışır vaziyette olması ve havuz içerisinde kimsenin bulunmaması gerekir. Her ekleme işleminde değer kontrolü yapılması doğru sonuçlara ulaşmanızı sağlar. Sıvı düşürücülerde dozaj pompası ile dozlama yapılması uygulamayı kolaylaştırır. Her iki yöntemde de belirli aralıklarda pH değerlerinin ölçülmesi gereklidir. Özel havuzların suyunu haftada iki kez, halka açık havuzların suyunu ise haftada üç kez test etmenizde fayda vardır. Suda kolay bir biçimde çözünen toz düşürücülerin metal kısımlar ile temasını önleyebilir ve önerilen dozda toz kullanarak metal alaşımlarda korozyon riskini azaltabilirsiniz.

pH Düşürücülerin Sağladığı Avantajlar

pH değeri, suyun içerisinde bulunan asit ve baz seviyesinin anlaşılmasını sağlar. Değerin yüksek olması durumunda klor etkisiz kalır. Zamanla havuz suyunun bozulma ihtimali vardır. Suda kireç oluşumu sonucunda kum filtreleri tıkanır. Suyun rengi koyulaştığında havuz suyu da parlaklığını yitirir. Burun ve göz bölgesinde yanma, ciltte kaşıntı ve kuruluk gibi sorunlar baş gösterir. pH düşürücü maddeleri kullanmaya başlamadan önce ürünün ne olduğunu ve ne işe yaradığını bilmek gerekir. Cevabı en çok merak edilen sorulardan biri de “pH düşürücü ne işe yarar?” sorusudur. Havuzdaki suyun daha hijyenik ve berrak olmasını sağlayan pH düşürücü kimyasallar kullanıcılarına sağladığı avantajlarla adından söz ettirmeyi başarır. Sıvı olanlar, kullanım açısından hem çok pratik hem de çok ekonomiktir.

İdeal su kalitesini yakalayabilmek için doğal pH düşürücü ürünleri kullanabilirsiniz. Seviye düşürüldüğünde olması gereken değerlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Klorun su ile etkileşime girdiğinde bakterileri yok ederek asit ve iyona dönüşmesinde etkili rol oynayan pH değerinin dengede tutulması havuz açısından son derece önemlidir. İdeal pH seviyesine sahip olan bir havuzun içerisinde yüzmek cilt üzerinde de oldukça olumlu etkiler gösterir. Normal seviyelerde gözün yanması ve cildin hasar alması gibi problemlerin yaşanma ihtimali ortadan kalkar. pH düşürücü ile su kalitesinin artmasını sağlayabilir ve pH oranını normal seviyelerde tutabilirsiniz. Aynı etkiyi gösteren toz ve sıvı ürünler arasında istediğinizi kullanabilirsiniz. pH düşürücünün sıvı veya toz olması değil, kullanım miktarının doğru olmasının önemi vardır. Suyun gereksinim duyduğu oranda pH düzeyini yakalarsanız kaliteli havuz suyu elde edersiniz.

pH Düşürücü Ürün Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcılar tarafından yapılan çok sayıda havuz suyu pH düşürücü yorumu, ürünler hakkında detaylı bilgilere ulaşmanızı sağlar. pH düşürücü ürün seçiminde ürün yorumları, özellikleri ve miktarı göz önünde tutulur. İhtiyaca uygun miktarda paketler tercih edilir. Ürün seçerken dikkat edilmesi gereken diğer noktalar şu şekildedir:

  • Acil olmayan durumlarda, toz formdaki pH düşürücü ürünleri çözelti elde ederek kontrollü bir şekilde havuz suyuna bırakabilirsiniz.
  • Fazla vaktiniz yoksa veya pratik uygulama yapmak istiyorsanız sıvı formdaki hazır ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Seçtiğiniz ürünü orijinal ambalajında ve serin bir ortamda muhafaza etmeniz gerekir.
  • pH düşürücü olarak üretilen kimyasalların içeriğine bakmanızda fayda vardır.
  • Tercih yaparken pH düşürücülerin yoğunluk derecesini dikkate alabilirsiniz.
  • Havuz suyunun değerlerinde sıklıkla yükseliş yaşıyorsanız ürün seçiminde çoklu paketleri tercih edebilirsiniz.
  • Konsantre sıvı pH düşürücüler ile ekonomik yönden tasarruf yapabilirsiniz.

pH Düşürücü Fiyatları

Her bütçeye hitap eden pH düşürücü fiyatları ekonomik seviyelerde yer alır. Ürünün içeriği ve miktarı, havuz pH düşürücü fiyatları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Dozajlama sisteminde kullanıma uygun olarak tasarlanan toz kimyasallar, manuel olarak pH değerini 0,1 birim düşürmek için 100 metreküp suya 1 kg oranında ilave edilir. Otomatik sistemde el ile ayar yapılmasına gerek yoktur. Renk skalasında açık sarı renk tonu, pH değerinin 6.8 ya da daha aşağı seviyelerde olduğunu gösterir. Koyu kırmızı renk ise 8.2 veya daha yüksek oranı temsil eder. Açık kavuniçi renk, pH düzeyinin ideal olarak bilinen 7.2 ve 7.6 değerlerinde olduğunu işaret eder.

Havuz suyunun rengi ve birtakım ölçümler sonucunda pH değeri yüksek çıkarsa oranı dengelemek için pH düşürücü ürünlerin kullanımı gereklidir. Halka açık olan ve çok kullanılan havuzlarda suların pH oranları sık sık değişiklik gösterebilir. Suyun fazla çıkan değerine uygun miktarda toz ya da sıvı kimyasallar kullanıldığından ekonomik boyutlarda olan paketleri tercih etmek oldukça avantajlıdır. Ürünlerin güvenli bir şekilde etkisini sürdürmesi açısından başka kimyasal maddeler ile birlikte kullanılmaması gerekir. Çocukların erişemeyeceği yerde muhafaza etmeniz gereken pH düşürücüleri ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olan paketlerde tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ph Düşürücü Fiyatları

150 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 150 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/34001227/34001238