Bir outdoor giyim markası olan Rab, ünlü tırmanıcı ve macera tutkunu Rab Carrington tarafından 1981 yılında en üst kalite tırmanış malzemelerini üretmek maksadıyla kurulur. İlk ürettiği tırmanış ekipmanlarını tamamen el yapımı olarak imal eden Rab, şuan kullanıcılara sunduğu tüm outdoor ürünlerini de aynı özeni göstererek üretiyor. Rab markası, yüksek zirveler ve ağır hava koşullarında özgürlük, koruma ve konfor sağlayan yüksek performansa sahip outdoor kıyafetleri ve ekipmanları üretmeyi hedefler.

Yüksek Performans Gösteren Rab Outdoor Ürünleri

Rab markası üstün kaliteli kaz tüyü kullanılarak üretilmiş dağcılık ekipmanları ile dikkat çeker. Üstün teknolojiye sahip malzemeler kullanılarak tasarlanan Rab ürünleri sade çizgilere sahip olup, üretiminde kullanılan kuş tüyü sayesinde vücut ısısının dağılmasını engelleyerek vücutta kalmasını sağlar. Rab marka giysi ve tulumlar hafiftir ve sıkıştırdığınızda oldukça küçük boyutlara gelebilir. Böylece, sırt çantanızın küçük bir gözüne rahatlıkla sığar ve daha az yer kaplar. Rab, yenilikçilik ve tasarım kalitesinden taviz vermeden ürettiği kaz tüyü yalıtımlı montlar ve diğer outdoor kıyafetler ile her zaman sıcak kalmanıza yardımcı olur.

Rab, geliştirdiği teknolojiler ile de sektörün öncüleri arasında yer alır. Kuş tüyü ürünlerin dezavantajlarından biri nemi emme özelliğidir. Neme maruz kalan malzemenin yalıtım özelliği ise azalır. Rab ürün geliştiricileri bu dezavantajı ortadan kaldırmak için kuş tüyüne su itme özelliği kazandıran hidrofobik uygulama yöntemini bulur. Böylece, kuş tüyünden üretilen ekipmanın nemi emmesinin önüne geçilerek yalıtım özelliği uzun süre korunur.

Konforlu Rab Outdoor Kıyafetleri

Rab markasının en dikkat çeken ürünü kaz tüyü ceketlerdir. Hafif yapıları ve spor çizgileriyle kullanıcıların beğenisine sunulan ceketler oldukça küçük hacme sahiptir. Dağcılık sporu ile ilgilenenler için etkili bir iç katman kıyafeti olan Rab kaz tüyü ceketler, şık tasarımları ile günlük kullanıma da uygundur. Ceketlerin dış yüzünde nefes alabilen ve rüzgâr geçirmeyen özellikte Pertex® Quantum kumaş kullanılır. Sağlam mikro dikişleri sayesinde uzun süreli kullanım imkanı sağlar. Rab kaz tüyü ceketler arasında ayarlanabilir kapüşon ve katmanlı siperliği olan modeller de bulunur. Üstün ısı yalıtımı, hafiflik ve taşınabilirlik özelliği sunan Rab kaz tüyü ceketler, dağcılık aktiviteleriniz sırasında soğuktan korunmanıza yardımcı olur ve konforunuzu maksimum düzeye taşır.

Rab rüzgâr geçirmez ceket modelleri de yüksek performans gösterebilmesi için özel teknolojiler ile üretilir. Matrix kumaş kullanılan rüzgâr ceketleri, orta ağırlıkta olup son derece esnek yapıları ile outdoor faaliyetleri sırasında hareket özgürlüğü sunar ve kullanıcıyı rahat hissettirir. Fermuar kısımları su geçirmez özelliğe sahip olan rüzgâr ceketleri günlük kullanıma uygun tasarım çizgileriyle de ön plana çıkar.

Rap outdoor ürün yelpazesinin içerisinde trekking pantolonları, yelekler, outdoor tişörtler, trekking şortları, outdoor gömlekler, tırmanış pantolonları, outdoor eldivenler ve su geçirmez tozluklar da vardır. Rab trekking pantolonları hafif ve dayanıklı yapıda imal edilmiş olup, diz kısımları daha rahat hareket etme imkanı sağlamak için mafsallı olarak tasarlanmıştır. Tırmanış pantolonları ise süper hafif ve hızlı kuruyabilen kumaştan üretilir. Vücuda tam oturan kesimiyle tırmanış esnasında maksimum hareket özgürlüğü sağlar. Rab yelekler ise hafif ve nefes alabilir yapısıyla çok yönlü kullanım imkanı sağlar. Rab outdoor gömlekler, fırçalanmış pamuklu kumaştan üretilir ve uzun süreli aktif kullanımlara karşı dayanıklıdır. Rab outdoor eldivenler, özel formları ile mükemmel yalıtım sağlayarak ellerinizi sıcak tutar. İç kısımlarında kullanılan mikrofleç astar cildinizi rahatsız etmez. Rab marka outdoor tişörtler ise organik pamuklu kumaştan üretilir ve aktif kullanım sırasında rahat hissettirir. Rab tozluklar da su geçirmezlik özelliğinin yanında nefes alabilen yapısıyla yürüyüş sırasında terleme yapmaz ve konforlu bir deneyim yaşamanıza yardımcı olur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...