Gelinen global dünya çerçevesinde teknoloji ürünlerinden faydalanmak, her yaştan ve cinsiyetten bireyin günlük ihtiyaçları arasında bulunur. Günlük yapacağınız işlemleri teknoloji cihazları ile yerine getirebilmeniz mümkündür. Teknolojik cihaz denilince ilk akla gelen ürünlerden bir tanesi olan bilgisayarlar, her türlü işleminizi yapabilmeniz için özel olarak geliştirilir. 21. yüzyıl teknolojisinde, sınırsız çeşitlilikte bilgisayar türü ile karşılaşabilmek mümkündür. Günlük işler için standart ölçeklerde hazırlanan bilgisayarlar, aynı zamanda eğlence merkezli kullanılabilir olmalarıyla da dikkatleri üzerine çeker. Oyun oynama eylemleri, son dönemlerde profesyonel anlamda da yerine getirilebilecek bir aktivite haline gelir. İster profesyonel ister amatör olarak oynayabileceğiniz dijital oyunlar için tercih edeceğiniz bilgisayar türleri de birbirinden farklıdır. Özel olarak geliştirilen ve buna uygun donanım sistemlerine sahip olan oyun bilgisayarlarında kullanımı elzem olan aksesuar grupları da bulunur. Oyunlardan alacağınız verimi maksimum faydaya çıkarabilecek olan oyuncu aksesuarlarından bir tanesi de kulaklıklardır. Bu noktada devreye giren Rampage kulaklık seçenekleri, çeşitli özelliklere sahip şekilde üretilir. Fiyat bakımından incelemeye alındığında, her kullanıcının bütçesine karşılık verecek standartlara sahip olan Rampage oyuncu kulaklık seçeneklerini kendi ihtiyacınıza yönelik şekilde bulabilirsiniz. Markanın özelliklerine göre değişkenlik gösteren fiyat performansları, kalite standartlarına göre de çeşitlenebilir. Oyun keyfinizi maksimum seviyeye çıkaran Rampage kulaklık modelleri içerisinden seçim yaparak oyunlara odaklanabilir ve ihtiyacınız olan konsantrasyonu sağlayabilirsiniz.

Rampage Oyuncu Kulaklıkları

Yeni nesil yaşam standartları içerisinde pek çok kişinin ilgisini çeken bilgisayar oyunları, amatör ya da profesyonel olarak tercih edilebilir. Özellikle profesyonel oyuncuların tedarik etmesi gereken çeşitli aksesuar grupları bulunur. Öncelikli olarak alınması gereken özel bilgisayarlara ek olarak kulaklıklar da kullanılır. Oyuncu kulaklıkları, Rampage markasının kalitesi ile dikkat çekici hale gelir. Bir oyundan alacağınız verimi maksimum faydaya çıkarabilecek özelliklerle tasarlanmış olan oyuncu kulaklıkları tam manasıyla ihtiyacınıza cevap verebilen ekipmanlar olarak öne çıkar. Rampage markası altında satışa sunulan ürünler, model alternatifi bakımından zengin çeşitlilik sunar. Rampage gaming kulaklık seçenekleri çok farklı kullanım imkanları yaratır. Kulak içi, kulak üstü, kablosuz, kablolu ve Bluetooth özellikli olmak üzere çeşitli ürünler arasından istediğiniz renk alternatiflerinden de faydalanabilirsiniz. Multimedya dijital oyunlarda size önemli derecede fayda sağlayacak ve bulunduğunuz ortamdan izole olmanıza imkan tanıyacak özelliklerle tasarlanmış olan oyuncu kulaklıkları, beklentilerinizi önemli derecede karşılar. Son teknoloji özellikleri ile üretilmiş olan Rampage kulaklıkları inceleyerek en uygun standartları sunan alternatiflerden faydalanabilirsiniz. Rampage kulaklık modelleri her kullanıcının ihtiyacına ve zevkine karşılık verecek özelliklere sahip olarak karşınıza çıkar. Markanın zengin koleksiyonu arasında hazır bulunan en iyi Rampage kulaklık modellerini seçerek ürünün avantajlarından yararlanabilirsiniz. Oyun oynarken kendinizi reel dünyadan soyutlayabilmenize imkan tanırken aynı zamanda konsantrasyonunuzu ve odaklanmanızı da destekleyecek özelliklerle tasarlanan ürünleri online olarak da tedarik edebilirsiniz.

Rampage Kulaklık Modelleri

Oyuncular için tercih ettikleri önemli aksesuarlar arasında bulunan kulaklık modelleri, Rampage markasının kalitesiyle öne çıkar. Rampage kulaklıklar, birçok farklı model alternatifini beraberinde getirir. Teknolojik cihaz aksesuarları sınıfında yer alan kulaklık Rampage modellerine ek olarak markanın mouse gibi işlevsel ürünlerinden de yararlanabilirsiniz. Oyun oynama deneyiminizi etkili kılmanız ve maksimum verim alabilmeniz için üretimi gerçekleştirilmiş olan Rampage kulaklıklar, model alternatifi bakımından da zengin yelpazeye sahiptir. En çok tercih edilen Rampage kulak üstü kulaklık seçenekleri,kablolu ve kablosuz olmak üzere çeşitlenir. Oyun oynarken izole olabilmenizi mümkün kılacak özelliklere sahip olan ürünler, konsantrasyon veriminizi de yükseltir. Bu sayede oyundan aldığınız verim üst seviyelere çıkar ve başarı sağlamanız çok daha kolay bir hale gelir. Farklı özelliklerle tasarlanan kulaklık çeşitleri de markaların koleksiyonları arasında hazır bulunur. İhtiyaca göre Rampage kulak içi kulaklık seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz. Yeni nesil teknolojilerle üretilmiş Rampage Bluetooth kulaklık, kablosuz bağlantı imkanı sunan ürün grupları arasında bulunur. Bluetooth özelliklerinin bulunduğu cihazlarla eşleşme özellikleri gösteren Rampage kablosuz kulaklık seçeneklerini inceleyerek alacağınız verimi maksimum seviyeye çıkarabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak tercih edebileceğiniz Rampage kulaklık Bluetooth seçenekleri, bağlantı özelliği bulunan cihazlarla eşleşmebilme olanağı yaratır. Ses ayarı yapılmasına imkan sunan aparatlar da içeren modeller, markanın koleksiyonları arasında hazır bulunur. Modern tasarımıyla beğeni toplayan Rampage kulaklık ışıklı modeller, LED aydınlatmadan faydalanarak geliştirilir. Bu özellikleriyle kullanıcılarından tam not alan ürün grupları arasından zevkinize uygun olan alternatiflerden faydalanabilirsiniz. Bir diğer özellik olarak karşınıza çıkabilecek Rampage kulaklık kablolu modeller de cihazlarınızla rahatlıkla kullanılabilir. Rampage USB kulaklık seçeneklerinden faydalanarak isteğinize ve ihtiyacınıza uygun ürünleri satın alabilirsiniz.

Rampage Kulaklık Renkleri

Oyuncu kulaklıkları, gelişmiş modelleri ile birbirinden özgün detaylar sunarken kullanıcıların ihtiyacına cevap verecek niteliklere sahip olmaları ile de ön plana çıkar. Kablolu, kablosuz, Bluetooth özellikli ve ışıklı gibi birçok farklı özellikle karşınıza çıkabilecek olan ürünler, aynı zamanda değişken renk alternatiflerine sahip olmaları ile de göz dolduran bir etki yaratır. Kaliteli bir oyun deneyimine sahip olmak ve etkili ses düzeyi elde etmek için rahatlıkla tercih edebileceğiniz Rampage kulaklıklar, renk çeşitliliği ile de dikkatleri üzerine çeker. Rampage beyaz kulaklık seçenekleri, kız ve erkekler tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Şık tasarımları ile dikkatleri üzerine çeken Rampage kulaklık beyaz renk ve tasarımlara sahip olması ile de elegan bir görünüm yaratır. Farklı arayışta bulunan kullanıcılar için Rampage kırmızı kulaklık seçenekleri de tercih listesine girebilir. Kulaklıklarda en çok tercih edilen renklerden bir tanesi olan Rampage kulaklık kırmızı renkli modelin yanı sıra siyah, gri, lacivert ve mavi gibi özgün renk alternatifleri de bulunur. Özellikle kadın kullanıcıların yüksek oranda dikkatini çekenlerden bir tanesi olan Rampage pembe kulaklık seçenekleri de markanın koleksiyonunda hazırdır. Oyun oynarken kullanılabileceği gibi aynı zamanda cep telefonu, tablet bilgisayarlar ve uyumlu televizyonlarla da eşleştirilecek Bluetooth özellikli ürünleri, markanın ürünleri arasından tercih edebilirsiniz. En çok tercih edilen alternatiflerden bir tanesi de Rampage yeşil kulaklık seçenekleri olur. Rampage kulaklık yeşil renkli ürünleri inceleyebilmek için markanın koleksiyonlarını gözden geçirebilir ve kendiniz için en uygun standartları sunan alternatiflerden faydalanabilirsiniz. Surround ses sistemine sahip olan ürün grupları da markanın koleksiyonları arasında hazır bulunur. Oyun keyfinizi bambaşka bir boyuta taşımayı vadeden ürünleri inceleyebilir ve zevkinize en uygun alternatiflerden online olarak da yararlanabilirsiniz.

Rampage Kulaklık Özellikleri

Rampage kulaklıklar özellikleri bakımından incelemeye alındığında, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak avantajlara sahip olduğu gözlemlenebilir. Oyunlardan alacağınız verimi maksimum seviyeye çıkaran ürünler, tasarım bakımından incelendiğinde birçok farklı özelliğe rastlanır. Oyun oynarken dış dünyayla bağlantınızı kesebilecek tasarım özelliklerine sahip olan birçok farklı ürün, marka ürünleri arasında mevcut bulunur. Geniş ürün serisi içerisinde oyun zevkinizi tamamlayacak ve bütün bilgisayar donanımları ile eşleşecek özellikler sunan kulaklık seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. İster profesyonel isterseniz de amatör oyunlarınız için tercih edebileceğiniz ürün gruplarını online olarak da tedarik edebilmeniz mümkün olur. Ürünler, mikrofon deneyimi sunan seçeneklerle birlikte tedarik edilebilir. Ses ayarı yapabilme imkanı sunan aparat içeren modeller de seçim listenize girebilir. Rampage kulaklık modellerinin en spesifik özelliklerinden bir tanesi de sunduğu donanım sistemleri olur. Oyunda en ufak sesi dahi duyabilmenize imkan tanıyan özelliklerle tasarlanmış ve en yenilikçi modern teknoloji anlayışıyla geliştirilmiş olan kulaklıkları, kendinize uygun şekilde temin edebilirsiniz. Oyun içinde odaklanmanızı en uygun şekle getirecek olan kulaklıklar sayesinde oyun oynarken gerçek dünyadan soyutlanabilirsiniz. Etkili performans sergilemek için ihtiyacınız olan ses deneyimini elde etmenize imkan tanıyan ürünler arasında seçim yapmakta zorlanırsanız Rampage kulaklık önerisi ve yorumlarını inceleyebilirsiniz. Bu sayede kendiniz için en uygun tasarıma da kolayca ulaşabilirsiniz.

Rampage Kulaklık ile Maksimum Verim

Dijital oyun deneyimini, üst seviyelere çıkarmak için ihtiyaç duyduğunuz en önemli aksesuarlar arasında kulaklıklar yer alır. Tüm ayrıntıları sorunsuz bir şekilde duyabilmenize imkan tanıyan kulaklıklar, Rampage markasının kaliteli üretimleriyle tedarik edilebilir. Oyundan alacağınız keyfi maksimum verime çıkartan kulaklıklar sayesinde tüm beklentileriniz karşılanmış olur. Oyuncuların tüm ihtiyaçlarının maksimum seviyelerde karşılayacak özelliklerle tasarlanmış olan ürünler, oyunlarda avantaj yakalamanıza imkan tanır. Her türlü oyunda en ince ses detaylarını dahi duyabilmenize imkan tanıyacak özelliklerle geliştirilmiş olan Rampage kulaklık RGB çeşitlerini inceleyerek ihtiyacınız olan en uygun alternatifi tercih edebilirsiniz. Oyun deneyimlerinizi keyifli bir hale getirmek için tasarlanmış olan ürünler, sürekli gelişen teknolojiningeldiği son seviyeyi de gösterir. Oyuncuların gözdesi konumunda olan ürünler arasından seçim yapmak bir hayli zor olabilir. Özel ve gelişmiş sürücülerle donatılmış olan kulaklık sistemleri arasında en ince ayrıntılara kadar işitmenize imkan tanıyacak standartlarda tasarlanmış olan ürünlerden faydalanabilirsiniz. Bu noktada kullanıcı deneyimi ve yorumlarından faydalanmak sizi olumlu yönde bilgi sahibi yapar. Rampage kulaklık yorumlarını okuyarak en ideal ürüne, çok daha kısa süre içerisinde ulaşabilirsiniz.

Rampage Kulaklık Alırken Dikkat Edilenler

Teknolojik cihazlar arasında aksesuar niteliği taşıyan ve en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi olan kulaklıklar belirli kriterlere sahip olmalıdır. Özellikle oyuncu kulaklıkları adı altında satışa sunulan ürünlerde aranması gereken belirli kriterler vardır. Oyun oynarken en iyi deneyimi yaşayabilmenize imkan tanıyacak özelliklerle donatılmış olan ürünlerden faydalanmanız maksimum verim almanız adına önemlidir. Kablolu, kablosuz, Bluetooth özellikli, LED ışıklandırmalı ve aydınlatmalı modeller başta olmak üzere Rampage kulaklıklar arasından seçim yaparken maksimum faydayı sağlayabileceğiniz yüksek kaliteli ürünlerden yararlanabilirsiniz. Oyun zevkinize eşlik edecek özelliklerle tasarlanmış olan ürünler arasından kullanıcıların gözdesi olan seçeneklerden tedarik edebilirsiniz. Ürünlerin sunduğu ses kalitesi de dikkat edilmesi gereken detayların başında gelir. Şarj edilebilir özelliklere sahip kulaklık seçeneklerinden tercih ederken pil dayanıklılık sürelerini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Özelleştirilmiş ses yongaları, harici ses kaydı yapabilme özellikleri, aydınlatma sistemleri gibi birçok farklı özellikle karşınıza çıkabilecek olan ürünleri detaylı olarak inceleyerek ihtiyacınıza cevap veren Rampage ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Kullanıcı yorumlarını okumak da sizi ürünler hakkında daha net bilgi sahibi yapar. Dilerseniz Hepsiburada üzerinden yapacağınız araştırmalar sayesinde birçok farklı bilgiye ulaşabilir, ürünlerin özelliklerini inceleyebilir aynı zamanda avantaj sağlayan Rampage kulaklık fiyatlarına da ulaşabilirsiniz.

Rampage Kulaklık Fiyat Aralıkları Nasıldır?

Rampage markasının kaliteli üretim detaylarıyla tasarlanan bu özel nitelikli kulaklıklar, geniş bir fiyat aralığında bulunur. Bu sayede her kullanıcının kendi bütçesi doğrultusunda bir ürüne kolaylıkla ulaşabilmesi mümkündür.

Rampage Kulaklıklar Şarj Edilebilir mi?

Özellikle kablosuz ve Bluetooth özellikli kulaklıklar, şarj edilebilir detaylar sunar. Markaların üretim detaylarına göre şarj dayanıklılık süreleri de değişkenlik gösterebilir.

Rampage Kulaklıklar Dayanıklı mıdır?

Rampage markası, tüm ürünlerinde olduğu gibi kulaklık modellerinde de dayanıklı malzeme seçenekleri kullanır. Bu durum, ürünlerin uzun ömürlü kullanımı üzerinde de etki sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rampage Kulaklık Fiyatları ve Markaları

141 ürün listeleniyor
Bilgisayar
Bilgisayar
Çevre Birimleri
Çevre Birimleri
Ses Ve Görüntü Ürünleri
Ses Ve Görüntü Ürünleri
Kulaklık
Kulaklık
Kulak İçi Kulaklık
Kulak İçi Kulaklık
Kulak Üstü Kulaklık
Kulak Üstü Kulaklık
Kulaklık Aksesuarları
Kulaklık Aksesuarları
Logitech
JBL
SteelSeries
Razer
HyperX
Sony
Sennheiser
Corsair
Rampage
Philips
MSI
Xiaomi
Samsung
essida
Mumall
2Guoyang
Aqqog
Schulzz
Mg Store
Jingyi
Hepsiburada Limiti
Siyah
Beyaz
Kırmızı
Gri
Pembe
Mavi
Gümüş
Yeşil
Bej
Sarı
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Bağlantı
Toplam 36 / 141 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
USBUSB, İngilizce "Universal Serial Bus" isminin kısaltmasıdır. Türkçeye "Evrensel Seri Veriyolu" olarak çevrilebilir. USB ilk olarak 1996 yılında klavye, fare, yazıcı vb. aygıt bağlantılarının tek tip hale getirilmesi ve veri akışının daha hızlı yapılabilmesi amacıyla geliştirilmiştir. Bu bağlamda USB temel olarak dış donanımların ana yönetici makine ile bağlantı kurmasını sağlar. En bilindik şekliyle bilgisayar ana makine olarak ele alınabilir. Bunun yanında yazıcı, akıllı televizyon ya da dijital fotoğraf baskı makinesi de ana makinelerdir. USB, çok çeşitli bağlantı tipleri sayesinde dijital kamera, akıllı telefon, güç ünitesi ve harici bellek gibi pek çok yan donanımı ana makineye bağlar ve ana makine ile yan donanım arasındaki bilgi ve elektrik akımının seri bir şekilde aktarılmasını sağlar. Bilgisayarınızın üzerinde USB bağlantı uçlarının kolaylıkla monte edilebileceği USB girişleri bulunur. Birden fazla USB bağlantı ucu çeşidi olduğundan genellikle bilgisayar üzerinde birden fazla USB girişi mevcuttur. USB 2.0 ve USB 3.0 versiyonları birbirlerine görüntü olarak çok benzer. Bu nedenle USB 3.0 girişi mavi renk ya da "Super Speed" anlamına gelen "SS" harfleri ile belirtilir. USB 3.1 ve USB 3.2 hem USB 2.0 hem de USB 3.0 girişine fiziksel olarak bağlanabilir. Bilgisayara bağlanmak istenen yan donanımın USB ucu bu girişlerden uygun olanına takılır. USB ile bilgisayarınıza bir cihaz bağladığınızda cihazın kurulumu için bilgisayarı yeniden başlatmanız ya da cihaz kurulumu için bilgisayarınıza bir yazılım yüklemeniz gerekmez. USB ile bağlanan tüm donanımlar, bağlantı kurulduğu anda kullanıma hazırdır. Veri işleme hızının yüksek olması sayesinde USB ile bağlanan cihazların eş zamanlı kullanımı da kolaydır. Örneğin direkt olarak harici bellek üzerinde çalışmak bilgisayarınızın masaüstünde çalışmaktan farklı değildir.  USB bağlantıları A, B ve C tipi olarak ayrılır. A tipi bağlantı uçları yassı dikdörtgen şeklindedir ve genel olarak hem elektrik hem de veri aktarımı için kullanılır. B tipi bağlantı uçları ise köşeleri genişletilmiş kareye benzer ve yazıcı ve hard disk bağlantılarında tercih edilir. C tipi bağlantı uçları A ve B tipilerinden daha küçüktür ve daha hızlı veri aktarımı sağlar. A tipi bağlantının teknoloji geliştikçe yeni ve hızlı bir sürümü geliştirilmiştir. İlk sürümler olan USB 1.0 ve 1.1 ile saniyede 12 MB aktarım yapmak mümkünken USB 2.0'da bu sayı saniyede 60 MB'dir. Yüksek hızlı USB 3.0 bağlantısında yakalanan 4,8 Gbps hız, saniyede 600 MB veri aktarımını mümkün kılar. USB 3.1 ise 10 Gbps, yani saniyede 1,22 GB aktarım hızına erişebilmektedir. En son sürüm olan USB 3.2, veri aktarımını 20 Gbps hıza kadar çıkarabilmektedir.
Detaylar
KablosuzKablosuz ifadesi temelde kablo olmadan veri alıp gönderebilme özelliğine işaret eder. Akıllı ev sistemleri, otomobiller, otomatik sulama veya endüstriyel otomasyon sistemleri gibi birçok uygulamada kullanılan kablosuz özelliği, internet erişimi için de yaygınca tercih edilir. Teknolojik cihazların birbirleriyle irtibatını sağlamak adına tesis edilen internet alt yapısı, karmaşık ve büyük bir ağdır. Ev ve iş yerlerinde kullanılan yerel bilgisayar ağları kablolu LAN ve kablosuz WLAN olarak ikiye ayrılır. Özellikle mobilitenin önemli olduğu dizüstü bilgisayarlarda veya akıllı cep telefonlarında kablosuz bağlantı özelliği yer alır. Bu haberleşme yöntemi modem üzerindeki antenlerle cihaz bünyesinde bulunan kart arasında gerçekleşir. Kablosuz haberleşmenin başarılı bir şekilde gerçekleşebilmesi için cihazla modemin uyumlu olması ve erişim şifresinin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Wi-Fi şeklinde de anılan kablosuz özelliği dünya çapında bazı standartlar kapsamında geliştirilmiştir. Bu standartlar The Institute of Electrical and Electronic Engineers (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) tarafından belirlenir. IEEE 802.11b standardı 2.4 GHz frekansında 11 Mbps hızla veri aktarımını mümkün kılar. Daha sonra geliştirilen IEEE 802.11g standardında ise kablosuz iletişim yine 2.4 GHz frekansında fakat ortalama 22 Mbps hızla yapılır. 2.4 GHz frekansını kullanan kablosuz cihazların çok sayıda olmasından dolayı tek bir yerde aynı anda birçok kablosuz bağlantı olabilir. Bundan dolayı Wi-Fi internet bağlantısı elektromanyetik girişimden etkilenerek bozulabilir. Kapsama alanını genişletmek ve veri aktarım performasını artırmak amacıyla kullanılmaya başlanan 5 GHz frekansı 2.4 GHz yayın kalabalığından da kurtuluş sağlamıştır. IEEE 802.11n standardı da MIMO (Multiple Input, Multiple Output) teknolojisi sayesinde 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarını aynı anda kullanmayı mümkün kılmıştır. Dual band yayın da denilen bu yöntemle yaklaşık 130 Mbps veri aktarım hızına ulaşılabilmektedir. IEEE 802.11ac standardı ise sadece 5 GHz frekansında yayın yapmasına rağmen 1.3 GHz gibi çok yüksek değerde bir bant genişliği kullanabilir.
Detaylar
Örgü KabloElektrik akımını iletmede kullanılan, üzeri yalıtkan bir maddeyle kaplı iletken tellere kablo denir. Bir kablonun uzun süre dayanıklı ve sorunsuz kullanımı adına dış etkenlerden korunması oldukça önemlidir. Örgü kablo türünde kullanılan kaplama yöntemi, kabloların en iyi şekilde izole edilebilmesi amacıyla kullanılır. Kablolar izole edilmedikleri takdirde elektromanyetik alana maruz kalır. Bu durumda kablodan geçen sinyal bozulabilir, kablonun içinde bulunduğu sistem aksayabilir ya da tamamen çalışmaz hale gelebilir. Kablolarda ekranlama olarak da adlandırılan çeşitli izolasyon yöntemleri ise bu tür durumların olma olasılığını ortadan kaldırır. Yüksek iletkenlik değerine sahip, kabloyu dış elektriksel cisimlerden koruyacak bir kılıf türü, arıza ve yıpranmaların önüne geçmede birebirdir. Kablolarda temel kaplama yöntemleri sargı, folyolama ve örgüdür. Örgülü kaplama yönteminin en büyük faydası kablonun fiziksel dayanıklılığını artırmak olarak öne çıkar. Örgü kabloda elektrik sinyali korunduğu gibi iletişim de çok daha kaliteli ve güvenli hale gelir. Esneklik kazanan kablo çok daha rahat hareket ettirilir ve sert bir şekilde büküldüğünde dâhi zarar görmez. Örgü kablolarda kabloyu kapsama oranı %40 ile %98 arasındadır. Bu da izolasyon kalitesini artırır. Örgülü kaplama yöntemi her çapta tele uygulanabildiği gibi özellikle otomasyon ve robotik alanlarında kullanılan kablolarda daha çok tercih edilir. Bir diğer kaplama yöntemi ise örgü ve folyonun bir arada kullanıldığı koruma yöntemidir. Örgü folyo kombinasyonunda izolasyon oranı %100'dür. Örgü ve folyonun birlikte kullanılması mekanik dayanıklılığı artırır. Bunun yanı sıra kablo içerisinde yer alan teller çok daha etkili şekilde kavranmış olur. Örgü kablolarda fiber örgü ya da tekstil örgü gibi kılıf malzemeleri kullanılabilir. Farklı renklerde olabilen örgü kablo çeşitleri hem dekoratif hem de hafif olmalarıyla da oldukça kullanışlıdır.
Detaylar