Rampage Speaker ve Hoparlör Fiyatları

Segment Bilgisayar’ın markalarından biri olan ve ürün yelpazesindeki çözümlerin hemen hepsini fiyat ve performans odaklı hâle getirerek bütçesini zorlamadan oyuncu ekipmanı almak isteyen kullanıcıların takdirini kazanan Rampage, geliştirdiği hoparlörlerle dikkat çekiyor. Oyuncuların hem oyun seanslarında hem de multimedya takip süreçlerinde değerlendirebilecekleri modeller, stereo (1+1) ve 2,1 olmak üzere iki ayrı kategoriye ayrılıyor. Ses sistemlerinin yapıları, bağlantı noktaları, ses çıkış güçleri ve benzeri özellikleri, ilgili ürünlerin fiyat aralıklarının değişiklik göstermesine zemin hazırlıyor. Ancak her hâlükârda Rampage speaker ve hoparlör fiyatları, erişilebilir aralıklarda seyrediyor. Yeni nesil tasarım ve teknoloji trendlerini, sahip olduğu hoparlör modellerinde de görmek isteyen teknoloji ve oyun meraklıları tercihlerini Rampage ürünlerinden yana kullanıyor.

Gücünü USB Bağlantısından Alan Stereo Hoparlörlerle Maksimum Eğlence

Teknolojinin sunduğu olanakları en iyi şekilde değerlendirerek ürün yelpazesindeki hoparlör modellerine dâhil eden Rampage, gücünü doğrudan doğruya USB portlarından alarak çalışabilen stereo ses sistemleriyle beğeni topluyor. Küçük odalarda çalıştırılacak biçimde tasarlanan ve bu kullanım senaryosundan hareketle, sınırlı düzeyde ses çıkışı sağlayabilen Rampage stereo hoparlör modelleri, standart 3,5 mm bağlantı noktası aracılığıyla bilgisayar ve benzeri aygıtlara takılabiliyor.

Minimal tasarımları ve göz alıcı RGB LED aydınlatmalarıyla oyuncuların ilgi odağı olan hoparlörler, kurulum işleminin tamamlanmasının ardından ek bir işlem yapılmadan çalıştırılabiliyor. Genel itibarıyla kolonların birinde ses seviye kontrol tuşu bulunurken ilgili kontrol tuşu sabit tutularak ses ayarları, bilgisayar ve hoparlörün bağlı olduğu diğer cihazlardan gerçekleştirilebiliyor.

Rampage 2,1 Ses Sistemleriyle Oyunlardaki Savaş Alanını Evinize Taşıyın

Daha ayrıntılı sesler ve derin baslar sunabilen ses sistemlerine de hayat veren Rampage, etkileyici sesler eşliğinde oyun oynamak ve multimedya içeriklerini takip etmek isteyen oyun tutkunlarını, 2,1 ses sistemleriyle memnun ediyor. Seçilen model doğrultusunda ses çıkış güçleri oldukça yüksek seyredebilen modeller, 1+1 hoparlörlerde olduğu gibi bağlantı noktalarıyla güncel teknolojileri yansıtıyor. Fiziksel bağlantı noktalarının zenginliğinin yanı sıra Bluetooth yapısındaki kablosuz bağlantı olanaklarıyla da kullanıcılara ekstra konfor sağlayan ürünler, üzerlerindeki tuşların yanı sıra uzaktan kumandalarla da yönetilebiliyor.

RGB LED aydınlatma konusunda kendi alanında fark yaratan 2,1 ses sistemleri, ses duyarlı ışıklandırmalarıyla hayranlık uyandırıyor. Oyunlardaki silah atışlarından müziklerdeki ritim döngülerine dek her ayrıntı, görsel olarak kullanıcılara sunuluyor. Gerek görüldüğü takdirde ilgili aydınlatmaların çalışma modları değiştirilebiliyor veya ışıklar tamamen devre dışı bırakılabiliyor. Teknik özellikleri kadar işlevsellikleriyle de öne çıkan ses sistemleri, Rampage’in alanındaki yetkinliğini gözler önüne seriyor.

Soru 1: Dizüstü bilgisayarımla zaman zaman oyun oynuyorum ama daha çok multimedya içeriklerindeki sesleri daha net duyabileceğim çok yer kaplamayan bir hoparlör arıyorum; Rampage’in böyle ürünleri var mı?

Cevap 1: Rampage’in geliştirdiği 1+1 ses sistemleri, az yer kaplamalarına karşın küçük bir odayı doldurabilecek kadar başarılı ses çıkışı sağlayabiliyor; dolayısıyla böylesi ürünleri tercih edebilirsiniz.

Soru 2: Oyunlardaki tüm ses efektlerini net, bas tonlarını ise mümkün olan en güçlü şekilde işitmek istiyorum, Rampage’in hangi ürünleri gereksinimlerimi karşılayabilir?

Cevap 2: Markanın 2,1 formundaki ses sistemleri ihtiyaçlarınıza yanıt verecektir ancak 2,1 ses sistemleri içerisinde farklı modeller bulunduğu için modellerin ses çıkış gücünü ve odanızın genişliğini dikkate alarak kendiniz için en uygun modele yönelebilirsiniz.

Soru 3: Bilgisayarımı kullanmadığım anlarda da Rampage ses sistemleri aracılığıyla müzik dinleyip radyo programlarını takip edebilir miyim?

Cevap 3: Markanın ürettiği 2,1 ses sistemlerinde yer alan Bluetooth desteği, USB girişi ve benzeri özelliklerden yararlanarak bilgisayarınızı açmadan da müzik ve diğer multimedya içeriklerine ait sesleri hoparlörünüzden alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rampage Speaker ve Hoparlör Fiyatları

16 ürün listeleniyor
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 16 / 16 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
Kulaklık Sürücü BirimiKulaklık sürücü birimi, elektrik sinyallerini ses dalgalarına çeviren sistemin genel adıdır. Bobin, mıknatıs ve diyafram parçalarından oluşan sürücü ünitesi, kulaklıkta ses iletimini gerçekleştirir. Bir kulaklığı oluşturan ünite parçaları ne kadar kaliteli olursa ortaya çıkan sesin detayları da o derece kaliteli olur. Sürücülerin marka ve modellere bağlı olarak sayısı ve boyutları farklılık gösterebilir. Klasik kulak içi kulaklıklar 8-15 mm arasında sürücüleri kullanırken, kafa üzerine takılan daha büyük kulaklıklarda 40 mm çapındaki sürücüler yer alır. Teknolojinin sürekli olarak kendisini güncellemesiyle, kullanılan sürücülerin kalite ve performansının da arttığı söylenebilir. Çapı büyüyen kulaklıklarda bass ve tiz sesler daha net ve anlaşılır hale gelir. Kulaklıklarda yer alan sürücü türleri kulaklıkların tüm özelliklerinde belirleyici özellikler taşır. Basit düzeyde müzik dinlemek ya da film izlemek için alınan kulaklıklar tek sürücülüdür. Profesyonel olarak üretilen oyuncu ve DJ kulaklıkları gibi ürünlerde ise çoklu sürücüler kullanılır. Sürücülerin kulaklıklara kattığı özellikler ve artılar, aynı zamanda ürünlerin fiyatlarının artması anlamını taşır. Yani bir ürün sürücü kaynaklı olarak ne kadar iyi ses deneyimi yaşatırsa fiyatı aynı oranda artış gösterir. Kulaklıkların ses aktarımında kilit noktadaki sürücüler çeşitli tiplere sahiptir. Elektrostatik, hareketli gibi türleri olan sürücüler, yer aldıkları kulaklıklara farklı özellikler ekler. Hareketli veya dinamik olarak bilinen sürücüler, günümüzde en yaygın olarak tercih edilen sistemlerdir. Ters mıknatıslama etkisiyle oluşan hava basıncını sese dönüştürür. Sürücü çeşitlerinin en ileri seviyede olanı kemik iletimi tipi sürücülerdir. Bu sürücü türü, kulak içi ya da kulak üzerinde kullanılan kulaklıklardan farklıdır. Bu sistem, ses dalgalarının kemikler yardımıyla, kulak zarına temas etmeden iç kulağa aktarımı esasına dayanır. Oldukça yeni bir sistem olan bu sürücü tipi aynı zamanda en dar kullanım alanına sahiptir.
Detaylar
Frekans AralığıFrekans, sesin saniyedeki titreşim sayısını ifade eder. Birimi Hertz'dir. İnsan kulağının duyabildiği frekans aralığı ise 20 Hz. ile 20.000 Hz. arasındadır. Bu değer 20.000 Hz. üzeri olursa bu seslere ultrason denir; 20 Hz. altında kalırsa infrason denir. Ultrason ve infrason sesler insan kulağının duyamayacağı seslerdir. Ultrason sesleri yalnızca köpek, yunus balığı gibi bazı hayvanlar duyabilir. 20 Hertz'e yakın olan sesler bass sesler, 20.000 Hertz'e yakın sesler ise tiz sesler olarak ifade edilir. İnsan kulağının duyabildiği frekans aralığındaki bass ve tiz sesleri teknik olarak tek bir hoparlör veremez. Bu nedenle en iyi frekans aralıklarını elde edebilmek için subwoofer, tweeter ve amplifikatör birlikte kullanılır. Subwooferler en düşük frekans aralığındaki sesleri verir, tweeterler ise en yüksek frekans aralığındaki sesleri verir. Wooferler, frekans aralığındaki bass sesleri veren bir hoparlör çeşididir. Bu hoparlör yalnızca düşük frekanstaki sesleri ve kalın, güçlü bass sesleri verir. Tiz sesleri sağlayamaz. Subwooferlar ise wooferlerin sağlayamadığı bu tiz sesleri verirler. Arabalarda kullanılan ses sistemlerinde subwooferler tek olarak kullanılabilirken diğer ses sistemlerinde subwoofer kutularında küçük amplifikatör bulunur. 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 gibi ses sistemlerinde çoğunlukla dahili bir amplifikatör yer alır. İnsan kulağının duyduğu frekans aralığının dB olarak karşılığı 0-120 dB aralığıdır. 0-60 dB arası sesler insan kulağını rahatsız etmezken 60-120 dB arası sesler düzensiz frekanslı seslerdir ve gürültü olarak adlandırılır. 60-120 dB aralığındaki sese uzun süre maruz kalmak işitme sorunlarına da yol açar. Plastik, keçe, yün, pamuk gibi yumuşak maddeler sesi az iletir. Bu nedenle yalıtım maddesi olarak kullanılırlar. Kulaklık yapımında da kulak sağlığı ve sesin kalitesi için genellikle bu maddeler kullanılır. Kaliteli bir hoparlör seçiminde de desibel, Hertz, yalıtım gibi özelliklere dikkat etmek gerekir.
Detaylar