Raspa Fiyatları ve Modelleri

Çok amaçlı bir el aleti olan raspa, çeşitli yüzeylerin kazınması ve pürüzsüz hale getirilmesi, zemin malzemelerinin sökülmesi ve döşeme malzemelerinin uygun boyutlarda kesilmesi sırasında kullanılıyor. Ürün seçenekleri arasında el gücüyle kullanılan modellerin yanı sıra çeşitli markalar tarafından üretilmiş elektrikli ve akülü raspalama aletleri de yer alıyor. Raspalama aletlerinden raspa işleminin yanı sıra kesim ve zımpara uygulamalarında da aktif şekilde faydalanılabiliyor.

Uygulama Tipine Özel Raspa Aleti Çeşitleri

 • Oluklu, kazıma, üçgen, şalamalı, eğri, köşe, boru ve duvar raspası modelleri, kullanıcılara el gücüyle çeşitli kazıma uygulamaları yapma olanağı sağlıyor.
 • Boya uygulamaları öncesinde duvar ve tavan gibi alanlarda yer alan pürüzlü yüzeylerin düzeltilmesi için yapılan kazıma işlemlerinde raspa aletlerinden yararlanılıyor.
 • Keskin uç tasarımlı raspa aletleri, kapalı alanlarda yapılan zemin değişikliği uygulamaları sırasında parke, laminant ve marley gibi malzemeleri zeminden ayırma ve süpürgelik söküm işlemleri için hızlı ve pratik çözümler sunuyor.
 • Kesici özellikli bıçak desteği bulunan el aletleri, ebat bakımından zemine uygun olmayan döşeme malzemelerinin en ve boylarının düzgün biçimde kesilerek kısaltılması için de kullanılabiliyor.
 • Kolay değiştirilebilir uç mekanizmaları sayesinde raspa aletlerine gerçekleştirilecek uygulamaya göre testere bıçağı, daldırma bıçağı, kazıma ucu ya da farklı kalınlık ve çapta zımpara kağıtları takılabiliyor.
 • Raspa fiyatları ve modelleri kullanım şekli, model, motor gücü, devir hızı, ağırlık, ebat ve salınım açısı gibi ürün özelinde değişen teknik detaylardan dolayı farklılık gösteriyor.

Kablosuz Kullanım Olanağı Sunan Akülü Raspalama Modelleri

Şarj edildikten sonra kablosuz şekilde kullanılabilen akülü raspalama aletleri, kullanıcılara elektrik hattı bulunmayan ortamlarda uygulama gerçekleştirme şansı sunuyor. Kablosuz çalışma olanağı sayesinde hareket özgürlüğü elde eden kullanıcılar, ulaşılması zor alanlarda rahat biçimde raspa, zımpara, kazıma ve kesim işlemleri yapabiliyor. Yedek aküler, raspalama aletinin aküsünün şarj edilemediği durumlarda çalışmanın aralıksız biçimde sürdürülmesine olanak sağlıyor.

Zengin Aksesuar Destekli Set Alternatifleri

Set olarak sunulan ürün seçenekleri içerisinde elektrikli ya da akülü raspalama aleti, zımpara tablası, zımpara kağıt seti, kazıma ucu, kesim testeresi, daldırma kesim testeresi, tutamak ve saklama çantası yer alıyor. Akülü raspalama aleti yer alan setlerde ek olarak şarj aleti de bulunuyor. Zengin aksesuar desteği sayesinde kullanıcılar, kolay ve hızlı biçimde farklı uygulamalar gerçekleştirme fırsatı yakalıyor.

Çok Yönlü Uygulamaları Mümkün Kılan Tasarım Detayları

 • Pürüzlerin giderilmesi dışında yüzeyde kalan boyanın kazınması ve pasın temizlenmesi için de raspalama aletlerinden faydalanılıyor.
 • Devir ayarı ve elektronik hız kontrol özelliği bulunan raspa modeller, kullanıcılara uygulama hızını ve gücünü kontrol etme şansı sunuyor.
 • Raspalama aletlerinin üçgen uç alternatifi sayesinde kavisli ve çıkıntı bulunan yüzeylerde işlem yapmak mümkün hale geliyor.
 • Derinlik mesnedi bulunan modeller, kullanıcılara kesim derinliğini belirleme olanağı sağlıyor.
 • İlave tutamak desteği sunan raspalama aletleri, kullanım kolaylığını en üst seviyeye taşıyor.

Soru 1: Raspa aleti kullanırken uç seçimi nasıl yapılır?

Cevap 1: Raspa aleti kullanırken uç seçimi, uygulama türüne ve uygulamanın ne tür bir yüzeye yapılacağına göre belirleniyor.

Soru 2: Raspa aleti kullanarak hangi malzemelerin kesim işlemini gerçekleştirmek mümkündür?

Cevap 2: Daldırma ya da testere bıçağı takılan raspa aletinden ahşap, sert ahşap, metal ve çivili ahşap malzemelerin düz ve pürüzsüz şekilde kesilmesi için faydalanılabilir.

Soru 3: Raspa aletiyle metal yüzeylerde hangi uygulamalar yapılabilir?

Cevap 3: Raspa aleti, uygun zımpara kağıtlarıyla metal yüzeylerin inceltilmesi, pastan temizlenmesi ve parlak hale getirilmesi için kullanılabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Raspa Fiyatları ve Modelleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 188 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003145