Oyuncular için Özel Üretilmiş Klavyeler

Son yıllarda oldukça popüler olan espor turnuvalarıyla birlikte donanım üreticisi firmalar, oyunculara özel donanımlar geliştirmeye devam ediyor. Profesyonel bilgisayar oyuncularının profesyonel liglere katılarak oynadıkları bazı bilgisayar oyunları günümüzde espor olarak adlandırılıyor. Dünya çapında birçok oyun espor olarak karşınıza çıkarken Türkiye'de sadece League of Legends espor oyunu olarak oynanıyor. Espor turnuvalarında şampiyon olabilmek için gerekli olan donanım özellikleri, hız ve hassasiyet açısından geliştirilmiş donanımlar olarak düşünülse de fonksiyonel ve kullanıcın ergonomik bir şekilde kullanmasını sağlayacak bir donanıma sahip olmak önem arz ediyor. Özellikle oyun oynamak için tasarlanan donanım ürünleri ile birden fazla ödüle sahip olan Razer, ürettiği oyuncu klavyeleri sayesinde espor oyuncularının gözdesi haline geliyor.

Razer Hakkında

Üç başlı yılan logosu ile dünyadaki oyun ve espor toplulukları arasında en popüler markalardan biri olan Razer, oyun severler için donanım, yazılım ve servis ürünleri üretiyor. Yüksek performans sağlayan ödüllü donanımları sayesinde her kıtayı kapsayan, dünyanın en büyük oyuncu kitlesine hitap ediyor. Razer yazılım platformu ise 70 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. 

2005 yılında San Francisco ve Singapur olmak üzere çift merkezli olarak kurulan Razer, dünya çapında 18 ofis ile kullanıcılarına hizmet veriyor. ABD, Avrupa ve Çin'li oyuncular tarafından tarafından lider marka olarak tanınmakta olan Razer, aynı zamanda da Hong Kong borsasında işlem görüyor.

Kişiselleştirilmiş Klavye Deneyimi

Razer tarafından geliştirilen yazılımlar sayesinde Razer klavye hem kullanıcısına kişiselleştirilmiş bir deneyim hem de yüksek performans sunuyor. Razer Chroma yazılımı ile Razer klavye göz alıcı ışık şovlarıyla büyülerken bir yandan da sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor. Razer Chrome 16.8 milyon renk yelpazesini 8 farklı ışık efekti ile görsel bir şölene dönüştürüyor. Tercihleri doğrultusunda renk ve efekt seçimi yapabilen kullanıcılar, Razer Synapse yazılımı sayesinde bu değişiklikleri kolay bir şekilde ayarlayabiliyor. Synapse yazılımı ile Razer klavye programlanabilir birçok oyun modu seçeneği barındırıyor. Ayarlanabilen oyun modları sayesinde oyunda ihtiyacınız olan tuşlara istediğiniz işlevi kazandırarak oyunun kesintisiz devam etmesi sağlanıyor. Farklı bir tuşa bassanız bile önceden belirlediğiniz oyun modunda tanımlanan tuşların haricindeki diğer tuşlar işlevini kaybediyor, böylelikle oyun içerisinde yanlışlıkla basılan bir tuş yüzünden hata yapılması engelleniyor. 

Klavyelerinde hız ve hassasiyetin yanı sıra oyuncuların konforunu da düşünen Razer, saatler süren turnuvalarda oyuncuların daha iyi bir performans gösterebilmesi için ergonomik bilek koruma desteği sağlıyor. Hafızalı köpük teknolojisi kullanılarak tasarlanan ergonomik bilek desteği, yumuşak yastığı sayesinde klavyenin uzun saatler boyunca rahatlıkla kullanılmasını sağlıyor. Su geçirmez özelliğe sahip suni deriden üretilen ergonomik bilek desteğinin temizliği de oldukça kolay yapılıyor. Tam boy tüm klavyeler ile uyumlu olarak üretilen portatif bilek desteği oyun ne kadar yoğun olursa olsun tabanında barındırdığı kaymaz lastik ayaklar sayesinde bilek desteğinin masanın üzerinde sabit durmasını sağlıyor. 

Klavyenin daha uzun ömürlü olmasını sağlamak adına suya ve toza dayanıklı olarak üretiliyor. Fonksiyonel tasarımıyla da bir adım öne çıkan Razer klavye, üzerinde yer alan kulaklık, mikrofon, USB gibi girişler sayesinde daha işlevsel olarak karşınıza çıkıyor. 

Maksimum Performans için Geliştirilen Anahtar Teknolojileri 

Razer geliştirdiği farklı anahtar teknolojileri sayesinde klavyelerinde maksimum performans sağlanmasına yardımcı oluyor.  

Mekanik Anahtar: Hız ve hassasiyet bakımından her zaman üstün performans sergileyen mekanik anahtarlar, 2010 yılından önce yalnızca yazma amacına yönelik hizmet ederken Razer'ın aldığı radikal bir kararla mekanik anahtarlar oyuncu klavyelerinde kullanılmaya başlanıyor. Razer tarafından mekanik anahtara sahip olarak üretilen klavye, mekanik anahtarlı ilk oyuncu klavyesi olma özelliğini taşıyor.

Rekabetçi oyun taleplerini karşılamak için optimize edilen Razer Mechanical Switchers, 80 milyon tuş basım ömrü ile diğer lider anahtarlara göre %60 daha uzun ömürlü performans sergiliyor.  

Opto-Mekanik Anahtar: Optik teknolojisinden yola çıkılarak tasarlanan Opto-Mechanical Switch özellikli klavyeler her bir anahtar içerisinde yer alan kızılötesi ışıklar sayesinde harekete geçirme komutunu tuşa basıldığı anda algılıyor. Bu sayede en hızlı performans deneyimini sunan opto-mekanik anahtar, standart mekanik anahtarlara göre %30 daha fazla tutarlılık gösteriyor. Razer'ın en son piyasaya sürdüğü klavye serisi opto-mekanik anahtar özelliğe sahip olarak tasarlanıyor.

Razer Opto-Mechanical Switch teknolojisine sahip klavyeler 100 milyon basış tuş ömrüne sahip olup standart mekanik klavyelere göre iki kat daha uzun kullanım süresini garanti ediyor. Her anahtarın etrafında bulunan metal tuş sabitleyici çubuk, klavyede daha az oynar parça bulunmasını sağlarken harekete geçirme ise tuşun altında yer alan ışık sinyali ile yapılıyor. Işık sinyali aracılığıyla harekete geçirme komutunun verilmesi tuşun maruz kaldığı fiziksel teması azaltıyor. Fiziksel temasın azaltılması aşınma oranını yarıya indiriyor. Bu da Razer klavyenin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. 

Hız, dokunsal tuş basımı ve ses açısından farklı öneriler ortaya çıkaran mekanik anahtar; yeşil, turuncu ve sarı olmak üzere üç ayrı renkte sunuluyor. En iyi oyun ve yazma performansı için optimize edilen yeşil mekanik anahtar, kullanıcılarına farklı bir dokunsal tuş basımı ve tıklama sesi vadediyor. Sessiz bir oyun deneyimi tercih edenler için turuncu mekanik anahtar, yeşil mekanik anahtar performansını daha az harekete geçirme kuvveti ile sunuyor. Sarı mekanik anahtar ise en hızlı ve en sessiz olan mekanik anahtar olarak karşınıza çıkıyor. 1.2 mm'lik ultra hızlı harekete geçirme özelliğine sahip olan sarı mekanik anahtar tuşlara mümkün olduğunca çok basmanıza imkân tanıyor. 

Mecha-Membrane Anahtar: Mekanik klavyenin sert tuşları yerine membrane klavyenin yumuşak dokunuşunu arayanlar için geliştirilen Razer Mecha-Membrane Switch sayesinde Razer mekanik klavye performansını membrane klavye yumuşaklığına uyarlanıyor. 

Razer Gaming Keypad

Razer daha az tuş sayısı ile oyuna odaklanmak isteyen kullanıcıları için keypad seçenekleriyle de karşınıza çıkıyor. Programlanabilir tuşları sayesinde keypad, bir yandan sol eliniz ile tuş takımını kullanırken diğer yandan sağ elinizle de fareye bütünüyle hakim olmanızı sağlıyor. Oyuncuların ergonomik bir şekilde oyun oynamalarını sağlayan bilek desteği keypadde de bulunuyor. Razer Gaming Keypad gerçek zamanlı strateji oyunu olan MMO oyuncuları için ideal bir seçenek olarak ortaya çıkıyor. 

Razer Klavye Özellikleri

  • Q klavye olarak karşınıza çıkan Razer klavye Türkçe dil seçeneği de sunuyor.
  • Kişisel tercihleriniz doğrultusunda ayarladığınız klavye özelliklerini dahili hafızada veya bulut üzerinden online olarak profil ve kişisel ayarlarınızı saklama imkânı sunuyor.
  • Gelişmiş makro teknolojisi sayesinde tuşlara farklı komutlar atamayı sağlayarak rakibiniz karşısında avantajlı konuma geçmenizi sağlıyor.
  • Fonksiyonel multimedya tuşları ile klavyeye tam hakimiyet sağlıyor. 

Razer Klavye Fiyatları

Çeşitli teknolojiler barındıran farklı klavye modelleri ile karşınıza çıkan Razer klavye geniş fiyat yelpazesi ile tüm kullanıcıların erişmesine olanak sağlıyor. Fiyat performans açısından her zaman başarılı bir profil çiziyor.

Kesintisiz oyun keyfi sürmek isteyen oyuncular tarafından tercih edilen klavyeler arasında Razer klavye en üst sıralarda bulunuyor. Espor turnuvasında yer almadan önce rakiplerinizin bir adım önüne geçmek istiyorsanız Razer klavye çeşitleri hakkında bilgi edinerek size en uygun alternatifi bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Razer Klavye Fiyatları ve Modelleri

43 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Bağlantı
Toplam 36 / 43 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?