Geniş renk yelpazesi, pratik kullanımı, başarılı sonuçları ile artan popülariteye sahip Rich akrilik boyalar, sanatı seven, yenilik ve değişiklik arayan herkes için idealdir. Güvenilirlik ve çok yönlülük konusunda akriliği yenmek zordur. Çünkü başka hiçbir boya türü bu kadar çeşitli doku veya kişiselleştirme alanı sunmaz. Her uygulama için ayrı bir formül vardır ve mevcut uygulama ortamlarının neredeyse sonu yoktur.

Günümüzde tuval, ahşap, metal, kumaş ve seramik dâhil olmak üzere çeşitli yüzeylerde tasarımlar oluşturmak amacıyla sıklıkla tercih edilir. Rich hobi boyası, yüksek renk pigment konsantrasyonuna ve pürüzsüz bir kıvama sahip olması ile ortaya çıkaracağı sonuçlar açısından önemlidir. Rich markası, hobi severler tarafından yoğun bir şekilde tercih edilen hobi craft sektörünün öncü isimlerinden biridir. Rich, 20 yılı aşkın bir süredir geniş ürün yelpazesi ve hizmet kalitesi ile kaliteli ürünleri üretmeye devam etmektedir.

Rich hobi craft ürünleri ile müşteri memnuniyetini en üst noktalara taşımayı amaçlar. Sunduğu farklı ürünler ve renk çeşitleri, yenilikçiliğe verdiği önemin göstergesidir. İstikrarlı ve güvenilir marka, doğru malzemeleri doğru müşterilerle buluşturmayı hedef edinerek her zaman güvenilir kalmak için çabalar.

Dünyanın Yeni Sanat Ortamında Rich Akrilik Boyaları

Rich su bazlı boya, akrilik polimer emülsiyonu içinde dağılmış pigment parçacıklarından oluşur. Pigmentler, boyaya rengini veren granüler katılardır. Küçük bir parçacık boyutuna öğütülürler ve çözünmezler, boyada asılı kalırlar. Bağlayıcı ise, kuruma işleminden sonra pigmentin yerinde kalmasını sağlayan maddedir. Akrilik boyanın bağlayıcısı akrilik polimerdir. Akrilik polimer, suyun buharlaşmasıyla bir film tabakası oluşturur. Su bazlı akrilik için araç sudur. Bağlayıcı ile birleştiğinde polimer emülsiyonu ortaya çıkarır. Su buharlaşma ile gittiğinde boyanın kuruma işlemi gerçekleşir. Sonucunda sıkışmış renkli pigment parçacıklarıyla dolu şeffaf bir polimer film oluşur. Böylece Rich akrilik boya, uyguladığınız alana zenginlik katar. Berrak kuruyan yapısı ile güzel görünen bir yüzey oluşturur.

Rich akrilik boyaları bu kadar özel yapan birçok özelliği bulunur. Su bazlı olması ıslakken su ile temizlenebilmesine imkân tanır. Kuruduğunda ise kalıcı bir yapıya sahip olmasını sağlar. Rich hobi boyası, ihtiyaca uygun geniş ürün seçenekleriyle birlikte gelir. Neredeyse her yüzeyde kullanım olanağı sunar. Farklı tarz uygulamalardan klasik boyama stillerine kadar çok sayıda teknikle çalışma fırsatı yaratır. Rahatsız edici koku ve zararlı maddeler içermez. Rich akrilik boyalar için baş döndürücü sayıda renk mevcuttur. Farklı renklerde ve formlarda hazırlanan Rich akrilik boya seti, yeni başlayanlar için mükemmel bir seçenektir. Bu setler, uygun fiyatı ile boyamaya başlamak için pratik bir yardımcıdır. Rich boya tek başına veya birbirleri ile karıştırılarak özel renkler elde etmeyi mümkün kılar. Yüksek kalıcılık derecesi ile uzun ömürlü kullanım sağlar. Rich akrilik boya 70, 120, 500 ml gibi farklı opsiyonlarla gelir. Gereksinime uygun miktarı seçmeye olanak verir. Hangisini alacağınızdan emin değilseniz, Rich akrilik boya 30, 130 cc gibi küçük boyutlarla boya işlemine başlamaya fırsat tanır. Farklı boylar, değişik renkleri keşfetmenizi kolaylaştırır. Rich akrilik boya çeşitleri, kullanıcılarına parlaklığı, kuruma süreleri ve akışkanlığı üzerinde tam kontrol sağlar.

Rich Akrilik Boya Nasıl Kullanılır?

Rich akrilik boyalar, doğrudan kullanabildikleri gibi daha hafif bir seçenek oluşturmak için suyla da inceltilebilen çok yönlü bir boyadır. Kullanımı ne kadar kolay olursa olsun, yeni başlayan bir kişinin, nasıl kullanacağı hakkında hiçbir fikri olmayabilir. Rich akrilik boya kullananlar, yaptıkları değerlendirmelerde kullanımının inanılmaz derecede kolay olduğunu belirtir.

Başlamadan önce akrilik boyaya uygun fırçalara ihtiyaç duyulur. Akrilik fırçalar, sulu boya fırçalarından tipik olarak daha uzun ve daha sağlamdır. Boyama sırasında genellikle çalışma yüzeyine daha fazla bastırıldıkları için bu gereklidir. Boyama sırasında, kullanılan rengi değiştirmek için fırçalar her durulandığında, fazla nemi gidermek için kağıt havlu ile kurutma işlemi alışkanlık haline getirilmelidir. Bu yapılmaz ise, tuvalden aşağı akan ve resmi mahveden su lekeleri ile karşılaşılabilir.

Akrilik boya son derece hızlı bir şekilde kuruyabilir, bu da bir kerede şişeden çok fazla sıkarsanız boyayı boşa harcamanın çok kolay olabileceği anlamına gelir. Bunun olmasını önlemek için, yalnızca ihtiyaç dâhilinde sıkıldığından emin olunması önemlidir. Akrilik boyanın çabuk kuruma alışkanlığı bulunur. Buna rağmen renkleri karıştırmak oldukça kolaydır.  Boyayı karıştırırken nemli bir fırça ile uygulama yapmak kuruma süresini uzatır.

Rich akrilik boyalar, sonsuz çeşitlilikte sonuçlar için farklı renklerle karıştırılabilir. Bunun için Rich akrilik boya 6’lı veya Rich akrilik boya seti 10 renk setleri seçilerek yeni tonlar elde edilebilir. Rich akrilik boya beyaz, siyah, gri gibi bazı ana renklere sahip olduğunuz sürece, birçok farklı renk seçeneğini rahatlıkla elde edebilirsiniz.

Rich akrilik boyalar için ahşap, cam veya plastik paletler kullanılabilir. Akrilik boya uygulamadan önce bazı yüzeyler boya öncesi işlem gerektirebilir. Boyama sonucunun başarılı olması için seçilen çalışma yüzeyine uygun önerilere mutlaka dikkat edilmelidir. Kuru bir akrilik boyanın yüzeyi sabun ve su ile nazikçe yıkanarak temizlenebilir.

Rich Akrilik Boya Özellikleri

Rich hobi boyası, ıslak iken suda çözünür, kuruduğunda ise suda çözünmeyen renkler yaratır. Kokusuzdur. Sağlığa ve cilde zararlı maddeler içermez. Yoğunluğu su ile azaltılabilir. Rich akrilik boya, çok yönlü ve dayanıklıdır. Hızlı kuruma süresi sayesinde renkler birbirine karışmadan birden fazla katmanda çalışmaya izin verir. Ek olarak, kuruma süresini daha da geciktirmek için uygun kuruma geciktirici Rich akrilik ürünleri de bulunur. Bu ürünlerin hepsi farklı form ve boyutlarda sunulur. Bu sayede gereksinime uygun ürünü seçmeyi ve ihtiyaç fazlası alımın önüne geçmeyi sağlayarak tasarruf elde edebilirsiniz.

Rich akrilik boyalar teknolojisiyle ihtiyaçlara cevap verebilmek için yeniliklere ve değişimlere ayak uydurur.  Kullanışlı ve kolay kullanımı, esnekliği onu, popüler hale getirir. Uygulama alanı fazlalığı Rich akrilik boyanın en avantajlı özelliklerindendir. Birçok farklı yüzeye bağlanma yeteneğine sahiptir. Yıkıcı dış çevre koşullarından minimum seviyede etkilenir. Hızlı ve pratik uygulaması ile tasarımların çabuk bitmesini ve zamandan tasarruf etmeyi sağlar. Rich akrilik boyalar çok sayıda renk seçeneği ve farklı isteklere çözüm sunan formları ile yaratıcı stiller oluşturmayı mümkün kılar. Birçok avantajlı özelliği ile Rich boya fiyat konusunda uygun bir seçenek olmayı sürdürür.

Rich Akrilik Boya Çeşitleri

Rich akrilik boya çeşitleri, mdf, ahşap, cam, seramik, polyester ve tuval gibi farklı yüzeylere uygulanabilir. Renkler açısından, yeni başlayanlar için temel olarak kırmızı, mavi, sarı, siyah ve beyaz boya tüpleriyle başlamak iyidir.

Rich hobi boyalarının en çok tercih edilen ve ekonomik olan Rich Multisurface akrilik, tüm yüzeylerde üstün özellikler sergiler. İster ham, ister parlak, cilalı mobilyalarda yüzeye ek bir işlem gerektirmeden uygulayabilirsiniz. Cam, kumaş, seramik, duvar, kanvas, metal, kâğıt ve karton yüzeyler üzerinde yapılan tüm boyama çalışmalarında rahat kullanım sunar.

Rich Metalik akrilik boyalarda da çok sayıda renk seçeneği ile gelir. Yine tüm yüzeylere uygulama imkânı sunan bu çeşit, kendi içerisindeki renkler ile karıştırılarak da kullanılabilir. Sanatsal ve dekorasyon hobi çalışmalarında kullanılan Rich eskitme boyaları, özel formülü ile su ya da solvent bazlı her türlü vernik yüzey ile çalışmaya imkân verir. Akrilik su bazlı boya ile boyanan alanlarda antik bir doku yaratmak amacıyla kullanılır.  Rich Glaze Medium ürünü ile harmanlandığında daha rahat sürüş kabiliyeti sağlar. Özel dokusu ile yüzeyiniz üzerinde uzun süre oynama yapmanıza izin verir.

Su bazlı Rich kara tahta boyası, uyguladığınız yüzeyde tebeşir kullanabilirsiniz. Ürünün özelliğini koruması için uygulama üzerine vernik çalışması yapılmaz. Aynı zamanda floresan etkisi yaratan Rich akrilik boya, gece karanlıkta parlayan hayalet boya, ayna efektli sprey, vernikli boya ve çok daha fazla seçeneği ile dekorasyon ve sanatsal çalışmalarda özel görünümler yaratmayı mümkün kılar. Rich Multi Decor Chalked boyalar astar gerektirmez. Bu boyalar, önceden mobilyanın üzerinde bulunan verniği yok etmeye gerek kalmadan direk uygulama yapmaya izin verir.

Rich Akrilik Boya Çeşitleri ile Neler Yapılabilir?

Rich boyalar ile uygulanabilen, kreasyonlara yeni bir tarz kazandırmak için harika akrilik boyama teknikleri bulunur. Akrilik hem sulu boya hem de yağlı boya özelliklerine sahiptir. Sulu boya gibi, suda çözünür, ancak sulu boyanın aksine kuruduğunda suya dayanıklı hale gelir. Tuval ya da mobilyanın üzerine uygulanan akrilik boyanın nihai sonucu; boyanın suyla ne kadar inceltildiği, başka maddelerle karıştırılıp karıştırılmadığı, kullanılan aletler ve nasıl uygulandığı gibi değişkenlere bağlı olarak büyük ölçüde farklılık gösterir.

Rich akrilik boya, parlak renkler, keskin fırça darbeleri ve kaliteli çizgilerle karakterizedir. Çeşitli yüzeylerde kullanılabilmesi en ilgi çekici özelliklerinden biridir. Çok sayıda farklı yüzeyde tutuş sağlayan, ıslak veya kuru alanlar için sabit bir zemin oluşturan ve suyla karıştırılabilen formülüyle neredeyse herkes için mükemmel bir seçenektir. Ayrıca, boyama işleminde veya temizliğinde solvent gerektirmediği için evde boya uygulayanlar açısından en iyi seçimdir.

Ahşap, Rich akrilik boya çeşitlerini kullanmak için harika bir yüzeydir. Boya bu yüzeylere direk uygulanabilir. Ancak boyanın daha uzun süre dayanması, çatlama veya ahşaba batma olasılığını azaltmak için zımparalama ve astarlama gibi ön hazırlıklar yapılabilir. Boyanmış ahşap yüzeylerin boyaması yapılabilir. Aynı şekilde boyalı yüzeylerin hazırlanması da çok daha sağlıklı sonuçlar alınmasına yardımcı olur.

Sanat eserleri için kontrplak üzerine boyama yapılabilir. Uygun astar kullanılarak plastik yüzeylerde de kullanım sağlanabilir. Yine plastik gibi cam boyamak için de Rich akrilik boya öncesinde uygun astar kullanmak doğru bir işlem olur. Herhangi bir kalıntı kalmayacak şekilde yüzeyin hazırlanması gerekir.

Rich akrilik boya alüminyum veya demir gibi metal yüzeylerde kullanılabilir. Bu yüzeylerde, tasarımın  yüzeyde kalmasını sağlamak için yüzey iyice temizlenmeli, pas kontrolü yapılmalı ve önce astarlanmalıdır. Beton ve beton heykeller üzerine boya uygulanabilir. Boyanın uygulanacağı öğenin kuru, temiz, yağ ve kir içermediğinden emin olarak iyi bir hazırlık yapılması gerekir.

Mantar panoları Rich akrilik boyalar ile boyayarak farklı renkte, sıradışı dizaynlar elde edilebilir. Eskiyen mobilyalar istenilen tonlarda boyanabilir, yepyeni görüntüleri ile evlere farklı bir dokunuş katması sağlanabilir. Değişmesi istenilen uygun yüzeylere tek renk uygulama yerine farklı desenler çizilerek de yeni ve kişiselleştirilmiş stiller yaratılabilir. Polimer kil parçaları ve alçıdan yapılmış süs ve dekor eşyaları dekorasyona renk katacak şekilde boyanabilir.

Rich akrilik boya için ana ve en popüler boyama yüzeylerinden biri tuvallerdir. Tavuk, ördek, kaz ve devekuşu yumurtaları üzerinde bu ürün çeşitleri oldukça iyi sonuç verir. Dekorasyon amaçlı  yumurtalar kullanılarak birçok heyecan verici tasarım oluşturulabilir.

Rich akrilik boyalar bazı takılarda kullanıma izin verir. Kullanım, yüzeyin ne olduğuna bağlıdır, çünkü mücevherler, çok farklı malzemelerden oluşabilir.

Pişmiş toprak ürünler üzerinde de Rich akrilik boyalar rahatlıkla kullanılır. Seramik tabakların veya kupaların boyanması ya da sadece desen çizimi yapılması mekânlara hoş dokunuşlar ekler. Boya ile çalışırken şablonlar kullanılması eğlenceli desen ve dokular oluşturur.

Rich boya, iç mekân duvarlarını boyamaya da uygun bir yapı sunar. Duvarlar bir bütün olarak boyanabilir ya da sadece desenler çizilerek ortama estetik detaylar eklenebilir.

Rich Akrilik Boya Fiyatları

Rich akrilik boyalar uygulama şekline ve yaratmak istediğiniz dekora göre farklı formlarda sunulur. Özellikleri ve formülleri birbirinden farklı olan bu hobi boyaları, farklı boylara sahiptir. Çeşidine ve işlevine göre fiyat farklılıkları bulunur. Kullanacağınız alana ve yapacağınız işleme uygun boyutlarda ürün seçmek, bütçenize katkı sağlar. Rich hobi boya fiyatları, boyut ve özelliklerine göre değişir. Rich akrilik boyalar, kuruma süreleri, kullanım rahatlığı, dayanıklılığı ve iş bitiminde ortaya çıkardığı başarılı sonuçlar açısından kullanıcı yorumlarında büyük beğeni toplar.

Akrilik boyaya başlamanın en uygun maliyetli yolu sadece minimal renkler seçmek değildir. İstenilen tonu elde etmek ve her rengin karışımlarda oynadığı rolü anlamak için renklerin nasıl karıştırılacağını öğrenmek gerekir. Etkili karışımlar için doğru renk tonları doğru oranlarda alındığında isabetli bir alışveriş yapılmış olur. Bu anlamda Rich boya setleri değişik renklere uygun fiyatlarla ulaşmak ve farklı renkleri kullanıcılarının denemesi için elverişlidir. Akrilik boya kullanırken seçilen fırça çeşidi de büyük önem taşır. Fırça fiyatları, ürünün kıl yapısı ve boyutu gibi çeşitli belirleyicilere göre değişiklik gösterir.

Rich Kalitesi ile Dekorasyonunuzu Tamamlayın

Rich akrilik boyalar serisinde çok sayıda parlak, saf ve pastel renk vardır. Mat, parlak, sedefli ve metalik tonları içeren gamdaki renk çeşitliliği, hobi severlerin kişisel ve ayırt edici tarzlarına büyük katkı sağlar. Su bazlı Rich akrilik boya serisi, güçlü tutuşu ve uygun kuruma süresi ile dikkat çeker. Boyanın kremsi kıvamı sayesinde kolay ve pürüzsüz bir şekilde fırçalayabilirsiniz. Rich boyalar kuruduktan sonra oluşan suya dayanıklı film, dekore edilmiş ürünlerin rahatlıkla günlük olarak evde kullanılabilmesine imkân tanır. Hazırlanan dekorlu eşyalar sürekli kullanılıyorsa, üzerine ayrıca Rich su bazlı vernik uygulanması dayanıklılığı arttırır. Rich hobi boyaları dekorasyonda uzun süre canlılığını ve dayanıklılığını korur. Çatlatma, eskitme ve dekoratif boyama gibi hobi tekniklerinin büyük çoğunluğunda kullanılır. Kaliteli Rich akrilik boya serisi, dekorasyon için malzeme yelpazesinin önemli bir parçasını oluşturur. Bu boyalar, güvenli olduğundan çocukların yaratıcılığına da uygundur.

Rich, benzersiz tonlarla denemeler yapmayı sevenler için geniş bir renk yelpazesi bulunur. Akrilik boyalarla ilgilenmeye yeni başlayanlara ve farklı renkleri karıştırarak kullanmayı tercih edenlere, Rich akrilik boya seti 10 renk ve küçük boy ürün seçeneklerini sunar. Rich akrilik boya renkleri, yüksek doygunlukta ve canlıdır. Rich boyalar, kolay karıştırma, harmanlama için uygun dokuya sahiptir. Uygun kuruma süresi, boyayı hazırlama ve rötuşlar için uygun hale getirir.

Kıvamı ve dokusu kontrol edebilir, görünüşü ve hareketi kişisel tercihlere uyacak şekilde değiştirilebilir. Rich akrilik boyalar ile istenilen her yerde boya yapılabilir. Su bazlı olduklarından herhangi bir tahrişe ve kokuya neden olmazlar. Rich akrilik boyalar, hızlı kuruduğu için renkleri katmanlamaya izin verir. Böylece zamandan tasarruf yaratır. Rich akrilik boya, güvenli formülü ile pahalı ve yavaş kuruyan boyalara iyi bir alternatiftir.

Rich boyalarıyla yapılan akrilik boyama zahmetsiz bir uygulamadır. Eğlenceli, kolay ve ekonomik olan Rich akrilik boyaları sanatsal becerileriniz için deneyebilir, kendinizi ve sevdiklerinizi şaşırtabilirsiniz. Hayal ettiğiniz dekorasyon ve tasarımlar için renk seçenekleri arasından seçim yapabilirsiniz. Siz de geniş ürün çeşitliliği ile Rich akrilik boyalara hemen şimdi Hepsiburada üzerinden ulaşabilirsiniz.

Rich Akrilik Boya Nerelerde Kullanılır?

Rich akrilik boya, ham materyallerden, vernikli yüzeylere kadar çok sayıda alanda kullanıma uygundur. Seramik, cam, kanvas, kâğıt, kumaş, karton, mobilya gibi birçok yüzeyde uygulama imkânı sunar.

Kullanıcılar Rich Akrilik Boya Hakkında Ne Düşünüyor?

Rich akrilik boya yorumları incelendiğinde olumlu özellikleri dikkat çeker. Boyanın dayanıklılık, renk seçenekleri ve yüzeye tutunma başarısı gibi birçok özelliğiyle ilgili olumlu kullanıcı yorumları ve memnuniyeti göze çarpar.

Rich Akrilik Boya Koku Yapar mı?

Rich akrilik boyalar, su bazlı ve kokusuzdur. Sağlığa zararlı toksik maddeler içermeyen güvenli kullanıma sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Rich Akrilik Boya

5608 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri