Riken markası, 1917 yılında kurulmuş bir lastik firmasıdır. Şirketin tamamı Japonlara aittir. İlk etapta fizik ve kimya alanında araştırmalar yapan Riken, kuruluş yılından bir kaç sene sonra lastik üretimi yapmaya başlamıştır. Günümüzde en çok tercih edilen lastik markalarından biridir. Üç binden fazla çalışanı ile tüketiciye en kaliteli ürünleri sunmayı hedef edinir. 1978 yılı itibari ile dış ülkelere de ürün satışına başlayan Riken lastikleri, pazardaki payını giderek büyütmeyi amaçlayarak bu yolda ilerler.

Lastik Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Araba lastiği, bir arabayı oluşturan temel yapı taşlarından biridir. Araçlardaki yükün büyük çoğunluğunu lastikler taşıdığı için kalitesi ve özellikleri de büyük önem taşır. Lastikler; çelik teller, bazı kimyasal maddeler ve kauçuk kort bezlerinin yüksek ısıda birleştirilmesi ile oluşur. Görünüm açısından çok farklı olmasalar da donanım açısından çok çeşitte lastik modeli vardır. Her bir lastik, çeşitli katmanlardan oluşur. Bu katmanlar üretim açısından oldukça önemlidir. Üretim sırasında en ufak bir şeyin yanlış gitmesi, arabanın seyir halinde kaza yapma ihtimalini artırır. Riken lastikler en son teknoloji ile üretildiğinden tüketici kitlesi oldukça yüksektir. Ayrıca pek çok kesim tarafından da sıkça tercih edilir.

Lastik Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru lastik seçimi yapabilmek için araca uygun lastiğin boyutunu ve türünü doğru tespit etmek gerekir. Bu nedenle de öncelikli olarak araba üzerindeki lastiklerin türünün öğrenilmesi faydalı olur. Daha sonra mevsim koşullarının göz önünde bulundurularak tercih yapılması da oldukça doğru bir hareket olur. Sıcak havalarda yaz lastikleri, soğuk havalarda ise kış lastikleri tercih edilmelidir. Soğuk kış dönemlerinde lastiklere ekstra zincir takılma gereği de duyulabilir. Aracın ne için kullanıldığı da lastik seçiminde önemli bir rol oynar. Her açıdan kullanışlı bir lastik seçmek, tüketici açısından büyük avantaj sağlar. Riken lastik modelleri kalitesi ile göz doldurur ve sahip olduğu özellikler sayesinde araçlarda herhangi bir sıkıntı yaşama durumunu en alt seviyeye indirir.

Riken Lastik Modelleri

Riken lastik modelleri son dönemlerde yoğun ilgi gören modeller arasında yer alır. Kaliteli yapısının verdiği dayanıklılık, pek çok tüketici için tercih sebebidir. Marka her modeline kattığı ekstra özellikler ile büyük beğeni toplar.

Riken 185/60 R15 88H XL Road Performance oto lastik modeli, 2018 üretim yılına sahip ve büyük beğeni toplayan modellerden biridir. Boy kısmına ve en kısmına yapılan ekstra oyuklar ile tüketiciye kolaylık sağlar. Ayrıca dönme sesindeki azalma özelliği de ürünün tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Her türlü zemine uyumlu olan bu lastik modelinde, yakıt tüketimi oldukça düşük seviyededir.

Riken 225/45 R17 94H XL Snowtime kış lastiği modeli, kış mevsimlerinin en sık tercih edilen lastik modelleri arasında yer alır. Yönlü sırt deseninin olması ürüne estetik bir görünüm kazandırır. Yan kısımlarındaki suyu boşaltmak adına bulunan oyuklar tüketiciye büyük avantaj oluşturur. Islak zeminlerde fren için ekstra performans sağlar.

Riken 195/50 R16 88V XL Road Performance oto lastik modeli son dönemlerin en çok tercih edilen modellerinden biridir. Yakıt üretiminin en alt seviyede olması, ürünün tercih edilme nedenlerinin başında yer alır. Islak zeminde olduğu kadar kuru zeminde de ekstra performansı ile göz doldurur.

Riken 215/55 R16 93V Road Performance lastik modeli de markanın sevilen lastik modelleri arasında yer alır. Sahip olduğu ekstra özellikler ile tüketiciden tam not alan bir üründür. Şık görünümünün yanı sıra kaliteli yapısı ile de göz doldurur.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Riken Lastik Fiyatları

16
17
15
14
18
13
19
20
65
Konumseçilmedi
Jant Çapı
Toplam 24 / 164 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/259720/riken