Sandisk SSD Solid State Drive

Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızın performansından memnun değilseniz, diğer tüm bileşenleri değiştirmenize rağmen arzu ettiğiniz kullanım hızına ulaşamıyorsanız, bir de sabit disklerinize göz atma vaktiniz gelmiş olabilir. Depolama ürünleri konusunda uzman Sandisk’in SSD ürünleri, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarınız için aradığınız tçözümü sunabilir.

Sandisk SSD

Bilgisayar sektöründe dâhili donanımların tamamına yakını, her sene yeni ürünler sayesinde güncellik kazanarak, hayatınızı kolaylaştırmaya devam ediyorlar. Bu konudaki istisnalardan biri bilgisayarlarınızda büyük verilerinizi kalıcı olarak depolayan hard disk (HDD) olarak isimlendirilen parçalardır. Hard disklerin yapıları gereği mekanik olmaları yüzünden bilgisayarınızdaki diğer parçalar ne kadar hızlı olursa olsun, veri aktarımı konusuna gelindiğinde temel aktarım mekanizması hard diskler olduğundan, istediğiniz performans zaman zaman sağlanamayabilir. Depolama birimlerinin ev kullanıcıları için teknolojik olarak en yeni hali olan SSD’ler (Solid State Drive - katı hal sürücü) bu noktada hayatınıza girerek hayal bile edemeyeceğiniz veri aktarım hızlarını sizlere sunabilir.

20 yıldır sektörde yer alan Sandisk, her bütçe ve kullanım amacına uygun şekilde geliştirdiği SSD’lerle, günlük bilgisayar kullanımınız sırasında daha önce karşılaşmadığınız performansı sizlere sağlamayı amaçlıyor. Sandisk SSD Solid State Drive’lar sayesinde sıradan bir hard diskin birkaç katı hıza ulaşabilir, bu sayede işletim sisteminizin yüklenme hızından, oynadığınız oyunların yüklenme veya hacimli dosyaların açılma süresine kadar pek çok günlük bilgisayar aktivitenizde farkı hissedebilirsiniz. SATA 3 (6 Gbit/s) teknolojisine uygun üretilen SSD’ler, diğer mekanik disklerin aksine manyetik alanlardan, çalışma sırasında düşmelerden, fiziksel şiddet ve uygulanan baskılardan etkilenmezler (üreticinin belirttiği değerler dâhilinde); kısacası dayanıklılık konusunda hard disklere göre daha dayanıklı depolama aygıtlarıdır.

Sandisk’in ürettiği SSD’ler klasik 2,5 inçlik yapıda olabilmekle birlikte, yeni nesil anakart ve dizüstü bilgisayarlarda yer alan mSATA yuvaları için tasarlanmış, daha ufak boyutlu SSD’ler de bulunur. 2,5 inçlik SSD’lerle seçeceğiniz modele bağlı olarak performans farkı bulunmayan mSATA ürünler, yer ya da ek giriş konusunda sıkıntı yaşamanız durumunda da imdadınıza yetişebilir. Eğer depoladığınız büyük ebatlı verileri hızlı bir şekilde taşımak ya da farklı bilgisayarlar arasında veri alış verişi yapmak isterseniz, taşınabilir Sandisk SSD’ler sizi bekliyor olacak.

Sandisk SSD Fiyatları

Sandisk’in kullanım amacınıza, masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda yer alan yuva ve girişlere, son olarak da bütçenize göre geliştirdiği temel SSD modelleri bulunuyor. Sadece işletim sisteminizin hızlanmasını istiyorsanız ve düşük fiyatlı bir SSD arıyorsanız 480 MB/s okuma, 115 MB/s yazma hızlarına ve 32 GB kapasiteye sahip olan Sandisk Ready Cache sizin için yeterli olabilecektir. Sadece işletim sisteminiz değil, kuracağınız büyük ebatlı program ve oyunlara da hızlı bir şekilde erişebilmek istiyorsanız daha yüksek kapasiteler sunan Sandisk SSD Plus ve Sandisk Standart modellerine yönelebilirsiniz. Daha fazla hız ve daha yüksek kapasiteye ihtiyaç duyuyorsanız, sizi tatmin edebilecek model Sandisk Ultra II serisi olacaktır. 550 MB/s okuma, 500 MB/s yazma hızlarını, 960 GB kapasiteye kadar sunabilen Ultra II sayesinde, günlük kullandığınız küçük, büyük bütün dosyalarınızı bu depolama aracına taşıyabilir, yüksek hızın getirdiği kolaylıklardan faydalanabilirsiniz. İşiniz gereği yüksek boyutlu fotoğraf ve video dosyalarını düzenleme işiyle uğraşıyorsanız sahip olabileceğiniz en hızlı model Sandisk Extreme PRO’dur. 550 MB/s okuma, 515 MB/s yazma hızlarına sahip ve 960 GB kapasiteye ulaşan Sandisk Extreme PRO serisi SSD’ler maksimum performansa ve kullanım ömrüne sahip ürünlerdir.

Seçimini yapacağınız ürünlerin fiyatları, ilgili ürünlerin performanslarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kullanım alanınızı ve ihtiyaçlarınızı doğru şekilde belirleyerek, size göre en uygun fiyatlı, en yüksek kapasiteli ve en hızlı Sandisk SSD’leri geniş ürün yelpazesi içerisinden seçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sandisk SSD Harddisk Fiyatları

50 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Kapasite
Toplam 36 / 50 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
PCI-ExpressBilgisayarda bulunan dahili aygıtlar için standart bir bağlantı türü olan PCI Express, harici ekran kartının takılması için genişleme yuvası görevi görür ve anakart üzerinde yer alır. Günümüzde piyasaya yeni çıkan ve son teknoloji ile üretilen tüm bilgisayarların ana kartlarında PCI Express yuvaları bulunur. PCI Express Slot Sayesinde Kullanılabilen Ek Donanımlar ve Avantajları Bilgisayarlarda harici ekran kartının takılmasına yardımcı olan PCI Express Slot, aynı zamanda farklı donanımların takılması için de kullanılır. Bunların arasında harici Wi-Fi kartları, Hard Disk ve SSD’ler, Ethernet Kartları ve daha birçok donanım yer alır. Bant genişliği fazla olan ve güncel işletim sistemleri ile %100 uyumluluk sağlayan PCI Express, bilgisayarın hızını gözle görülür bir şekilde artırır ve işlem sırasında yaşanabilecek olası gecikmeleri ortadan kaldırır. Bunun yanı sıra bilgisayarda güç tüketimini daha düşük tutmak ve sistem belleğini verimli kullanabilmek için ek harcama yapmak gerekir. PSI Express sayesinde bunları gerçekleştirmek çok daha az maliyet anlamına gelir. Daha Hızlı Veri İşleme ve Etkin Kullanım Yıllar içerisinde geliştirilen ve son olarak PCI Express olarak piyasaya sunulan slotlar ile daha önceki PCI slotlardaki mevcut eksiklikleri giderilmiştir. Grafik kalitesi konusunda gözle görülür bir değişim yaratan, bunun yanı sıra veri işleme hızı konusunda daha olumlu sonuçlar veren PCI Express ile grafik kalitesinde de gözle görülür bir artış meydana gelmiştir. Hemen hemen tüm yapılandırmaları destekleyen PCI Express’de bant genişliğinin artması sonucunda cihaz yüksek performans ortaya koyar. Bu sebeple ana kartın desteklediği en son sürümdeki bilgisayarı seçmek oldukça önemlidir. Bilgisayardaki bağlantı ve tanımlama protokolleri ise PCI sayesinde değişmeden kalır. Bunun sonucunda PCI Express kullanılan bilgisayarlarda işlem sistemine veya yazılım değişikliğine ihtiyaç duyulmaz.
Detaylar
Sata"Seri ATA" olarak da bilinen SATA, bilgisayara veri taşımak için üretilmiş bir teknolojidir. ATA depolama ara biriminin biraz daha gelişmiş halidir. SATA geliştirildikten sonra karışıklık olamaması için ATA teknolojisinin adı, PATA, yani "Paralel ATA" olarak değiştirilmiştir. SATA, sabit diskten veri aktarır. Her iki teknoloji de IDE(Tümleşik Geliştirme Ortamı) yazılım türüne sahiptir. Son yirmi yılda geliştirilen AHCI(Advenced Host Controller İnterface) arayüz türü, Seri ATA'nın gelişmesine büyük katkı sağlamıştır. Üç çeşit Seri ATA türü vardır. Kademe kademe geliştirilen bu türlerin birincisi olan SATA 1, Paralel ATA'ya daha çok benzer. Teorik hızı saniyede 1,5 GBit olarak geliştirilmiştir. “SATA Revizyon 1.0” olarak da bilinen bu sürümün bant genişliği hacmi, saniyede 150 MB’ye kadar ulaşabilir. İlk sürümün ardından saniyede 3,0 GBit hıza sahip SATA 2 piyasaya sürülmüştür. SATA 2, standartlara birincisinden daha uygundur. “SATA Revizyon 2.0” olarak da bilinir. Bu ara birimin bant genişliği hacmi ise saniyede 300 MB’ye erişebilir. Diğer adı “SATA Revizyon 3.0” olan, en son geliştirilmiş Seri ATA teknolojisi SATA 3'ün hızı ise saniyede 6,0 GBit'tir. Bant genişliği hacmi ise saniyede 600 MB’ye kadar ulaşır. PATA'nın saniyede 1,3 GBit hız yapabilen son sürümü ile SATA'nın ilk sürümü arasındaki fark az gibi görünse de, farklı bir bağlantı şekli ile üretilen Seri ATA'nın birçok avantajı bulunur. Eskiden 40 pinlik kablo ile bağlantı kurulması gerekirken, Seri ATA teknolojisi sayesinde artık daha küçük konnektör ve kablolarla bağlantı sağlanabilir. Bu sayede, bilgisayar kasasındaki bağlantıları daha ince kablolar oluşturur. Kasanın içindeki ince kablolar, ortamın daha iyi hava almasını sağlar. Seri ATA, sahip olduğu 7200 rpm devir hızı, 8 MB tampon bellek ve sistem çalışırken disk değiştirme olanağı sağlayan hot blug özelliği gibi birçok fonksiyonu sayesinde eski ATA sürümüne fark atmayı başarır.
Detaylar