Şanzıman Takozu

Şanzıman; motorlu araçlarda hızı değiştirmeye yarayan ve istenilen tork değerine aracı yükseltmeyi sağlayan dişli sistem olarak biliniyor. Araç hızlandıkça veya yavaşladıkça motor ile teker arasındaki dişli oranını ayarlamaya yarayan parça, özellikle araç motorundan en iyi verimi elde etmek için yapılan vites değişimlerinde kullanılıyor. Bir debriyaj vasıtası ile motora bağlı olan şanzıman, yanlış vites değişimi gibi çeşitli sebepler ile hasar görebiliyor ve şanzıman hasar gördüğünde değiştirilmesi gereken parçalardan biri de şanzıman takozu oluyor. Şanzıman kulağı olarak da bilinen ve aracın sarsıntısız çalışmasını sağlayan parça; manuel, yarı otomatik ve otomatik olarak değişen şanzıman çeşitlerine göre farklılık gösteriyor. Sadece şanzıman modeline göre değil araca markasına ve modeline bağlı olarak da değişen yedek parçalardan olan şanzıman takozu çeşitlerine kategoriden ulaşabilirsiniz.

Şanzıman takozları manuel, yarı otomatik ve otomatik modeller olarak araç markasına ve şanzıman türüne bağlı olarak değişiyor. Takozlar, ön arka ve sağ sol takozlar olarak ayrılıyor. Aracın farklı tekerlerini kontrol eden ürün çeşitleri arasında arka bağlantılarda kullanılan ürünleri bulabilirsiniz. Araç markasına bağlı olarak değişen ürünler, aynı zamanda uyumlu olduğu araç modelli de farklılık gösteriyor ve aynı markanın farklı model araçları için kullanılan farklı takoz çeşitleri ürünler arasında yerini alıyor. Şanzıman çeşidine bağlı olarak modeli de değişen ürünler arasında otomatik takozlar bulunuyor. Özellikle belirli periyotlarla bakıma ihtiyaç duyan ve yağ ile çalışan otomatik şanzımanlar için üretilen takozları inceleyebilirsiniz. Otomatik şanzımanlardan farklı olarak motordaki gücü tekerlere taşırken debriyaja ihtiyaç duyan manuel takozlar, yarı otomatik şanzımanlarda da kullanılabilme özelliği ile tanınıyor. Sağ ve sol olarak biçimleri farklılık gösteren manuel takozlar arasından farklı markalara yönelik ürünlere erişebilir, ürün markasını inceleyerek aracınıza uygun ürünü seçebilirsiniz.

Araç cinslerine göre de değişen takoz çeşitlerinde minibüs gibi araçlar için özel ürünler de yerini alıyor. Normal araçlardan farklı olan minibüs takozları ile birlikte vites terazi takozu ya da otomatik şanzıman filtresi gibi farklı ürünleri bulabilirsiniz. Şanzımanlarda orijinal yedek parça garantisi veren ürünleri incelebilir, imalatçı ve ithalatçı tarafından garanti altına alınan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Şanzıman Takozu Fiyatları

Özelliklerine bağlı olarak farklı şanzımanlara uygun olan şanzıman takozu fiyatları doğrudan araç türüne bağlı olarak belirleniyor. Nissan, Hyundai, BMW, Honda ya da Mercedes gibi araçlar için orijinal parça garantisi veren ürün çeşitleri fiyat açısından farklılık gösteriyor. Sadece markalara yönelik değil markaların araç modellerine göre de fiyatları değişen takoz çeşitleri ürünler arasında bulunuyor. Özellikle aynı markanın farklı fiyat seçeneklerine sahip ürünlerini inceleyebilirsiniz. Araç türünde kullanılan şanzıman sistemine bağlı olarak farklı tasarımlara sahip olan ürünlerse modeline uygun fiyat seçenekleri ile alıcıya sunuluyor. Aynı markalara ve modellere ait takozlarda sağ ve sol takoz fiyatları ise farklılık göstermiyor.

Farklı markalara uygun otomatik takoz çeşitlerinde birbirine yakın fiyatlara sahip ürünler bulunuyor. Hem araç markası açısından hem de tür açısında aynı olan şanzıman takozu çeşitlerine erişebilirsiniz. Minibüs gibi araçlara yönelik ürünler ise oldukça uygun fiyatlara sahip oluyor. Farklı markaların araç modellerine hitap etmesine rağmen birbirine yakın fiyat seçenekleri ile satılan minibüs şanzıman takozlarına uygun bütçelerden ulaşabilirsiniz. Şanzıman burcu ve şanzıman filtresi gibi farklı ürünleri ise ürün türlerine ise uygun fiyatlar ile bulabilirsiniz. Şanzıman çatal ayak ucu gibi farklı yedek parçaları da ürünler arasından temin edebilirsiniz. Farklı araç markalarına yönelik ürün çeşitlerine erişerek aradığınız ürünü kolayca sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Şanzıman Takozu

1689 ürün listeleniyor
YTT
Swag
Üçel
Febı
Rapro
FKK
Meha
BSG
LEMFORDER
GB
DOĞRU
Kraftvoll Kauçuk
Wolcar
MGA
CORTECO
Emin
Nevparça
Parçafix
İTHAL
Ecem
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Toplam 36 / 1689 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?