Şarjlı Tornavida

Şarjlı tornavidalar, el gücüyle çalışan standart tornavidalara göre pek çok açıdan avantajlıdır. Tornavida ile hem yorularak hem de uzun vakit harcayarak yapacağınız herhangi bir işi şarjlı tornavida sayesinde hem çok daha kısa sürede hem de yorulmadan halledebilirsiniz. Üstelik detay gerektiren işlerde çok daha titiz çalışmanız daha mümkündür. Vidalama ve vidaların sökülme işlemleri normal bir tornavidaya göre çok daha pratik bir şekilde yapılır. Şarjlı tornavidaların avantajlı oldukları bir başka konu ise plastik, metal ve ahşap yüzeylere adeta matkap gibi kullanılarak istenilen boyutlarda delik açabilmeleridir. Bu teknolojik tornavidalar şarj edilebilir özelliğe sahip olduklarından kullanım sırasında kablo derdiyle uğraşmazsınız ve elektrik prizi aramak zorunda kalmazsınız. Bu sayede başta dış mekanlarda olmak üzere istediğiniz yerde elektriğe ihtiyaç duymadan çalışabilirsiniz.

Şarjlı Tornavidaların Kullanım Alanları

İster iç isterseniz de dış mekanlarda kullanabileceğiniz şarjlı tornavidalar, vidalama dışında delme işlemlerinde de oldukça verimlidirler. Mobilyaların ahşap yüzeylerindeki ya da elektronik aletlerin parçalarındaki vidaların sökülüp takılmasında, demonte parçaları birleştirmede ihtiyaç duyulan vidalama işlemlerinde rahatlıkla kullanılabilirler.

Kablosuz olmaları sayesinde her yere kolayca ulaşabilen şarjlı tornavidaların uçlarının değiştirilebilir olması tercih edilmelerindeki en büyük özelliktir. Değişebilen tornavida uçları her ihtiyacın karşılanmasını sağlar. Ayrıca farklı özelliklere sahip modeller vidalama dışında matkap olarak da kullanılabilirler. Çalışması zor olan dar alanlar için de avuç içine sığabilen oldukça küçük modeller devreye giriyor. Karanlık yerlerde daha rahat çalışabilmek için led aydınlatmaya sahip olan modeller tercih edilebilir. Yedek bataryası olan şarjlı tornavidalar ise uzun süren çalışmalarınızda işinizin kesintiye uğramadan devam etmesini sağlar.

Şarjlı Tornavida Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

En uygun modeli seçerken, ne için kullanacağınızın çok önemli olmasına karşın şarjlı tornavidaların değiştirilebilen uçları sayesinde cihazınızın kullanım alanını da çeşitlendirebileceğiniz unutulmamalıdır. Kullanım alanı, satın alımlardaki model belirlemede önemli bir unsur olduğu gibi kullanım süresi de son derece önemlidir. Yapılacak işler basit çaplı ve çalışma süresi kısa olan vidalama, sökme gibi işler ise şarj sistemi tornavidaya dahil olan modeller tercih edilebilir. Ancak çalışma süresi uzun ve yapılacak işler de sert yüzeylerde olacaksa akülü (bataryalı) modeller daha uygun bir tercih olacaktır. Ayrıca yanınızda yedek bir batarya daha bulundurarak çalışma sürenizi de uzatabilirsiniz. Güçlü devire sahip tornavidaların işinizi daha da kolaylaştıracağı ise önemli bir detaydır. Sert yüzeydeki ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda darbeli özelliğe sahip modeller çalışmanızı rahatlatır. Özellikle delik açma işlemlerinizde darbeli ve devri yüksek bir tornavida en ideal çözümdür.

Karar vermenizi sağlayacak en önemli unsurlar; devir sayısı, motor gücü, tork kapasitesi, darbe özelliği ve bataryanın kullanım süresidir. Şarjlı tornavidanın boyutu ve ağırlığı ise işin uzun sürmesi gibi durumlarda yorulmanıza etki edebilecek diğer önemli etkenlerdir. İç mekanda yapılacak basit onarım ve küçük montaj işleri için giriş seviyesindeki şarjlı tornavida modelleri seçilebilir. Fakat daha profesyonel çalışma gerektiren işlerde endüstriyel kullanım için tasarlanan, gelişmiş özelliklere sahip modeller daha doğru tercih olacaktır. Ayrıca şarjlı tornavidalara eklenebilen çeşitli ekipmanlarla çalışma veriminin arttırılacağı da unutulmamalıdır.

Şarjlı Tornavida ile Çalışırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Sahip olduğunuz şarjlı tornavidayı kapasitesine ve özelliklerine uygun olarak kullanmalısınız. Yalnızca vidalama ve sökme yapan modeller ile sert yüzeylerde delik açmaya çalışmak makinenize zarar verebilir. Şarjlı tornavidanın değiştirilebilir uçlarının olması her ucun her modele takılabileceği anlamına gelmemektedir. Kullandığınız modele uygun uçlar tercih etmelisiniz. Ayrıca çalışmaya başlamadan önce tornavidanızın şarjını kontrol etmeniz ve tam dolu bir şarj ile çalışmaya başlamanız işinizin yarın kalmaması açısından önemlidir.


ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Şarjlı Tornavida

98 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Bosch Şarjlı Tornavidalar
  2. Makita Şarjlı Tornavidalar
  3. Einhell Şarjlı Tornavidalar
  4. KLPRO Şarjlı Tornavidalar
  5. Proter Şarjlı Tornavidalar
  6. RTRMAX Şarjlı Tornavidalar
  7. Xiaomi Şarjlı Tornavidalar
  8. AEG Şarjlı Tornavidalar
  9. Black&Decker Şarjlı Tornavidalar
  10. Rhion Şarjlı Tornavidalar
  11. Sturdy Şarjlı Tornavidalar
  12. Attlas Şarjlı Tornavidalar
  13. Ban-Co Şarjlı Tornavidalar
  14. CatPower Şarjlı Tornavidalar
  15. Chicago Pneumatic Şarjlı Tornavidalar
  16. KL Şarjlı Tornavidalar
  17. Panasonic Şarjlı Tornavidalar
  18. Schulzz Şarjlı Tornavidalar
  19. Ally Şarjlı Tornavidalar
  20. Bavaria Şarjlı Tornavidalar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Amper A-Z
 5. Volt A-Z
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Türü
 8. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003081/13003091/13003105
Başa dön