Shimano, 1921 yılında Japonya'da kurulup, 1970 yılından itibaren de olta ve balık malzemeleri üretmeye başlayan bir markadır. Shimano markası pek çok Avrupa ülkesine satış sunduğu gibi ülkemizde de tercih edilen ürünler arasında yer alır. Kalitesi ve zengin çeşitleriyle genç yaşlı her kesime hitap eder. Kar kış demeden soğuk ve yağmurlu havalarda dahi kendilerini deniz ya da göl kenarında bulan insanlar için olta takımı büyük önem taşır. Bu yüzden balıkçılık yapan insanların Shimano olta makinelerini tercih etmesi büyük avantaj oluşturur. Farklı renk ve modelleri ile geniş bir ürün yelpazesine sahip olması tüketicinin tercih etme nedenleri arasında yer alır.

Olta Makinesi Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Olta makinesi; sarma kolu, kilit mekanizması, alüminyum gövde dış kaplama ve bilye gibi bölümlerden oluşur. Olta makinesi alırken ilk başta devir oranına dikkat edilmesi gerekir. Olta makinesinin bir tam turda sardığı misinayı devir oranı gösterir. Misinanın az sarımı atılacak mesafeyi karşılamayabilir. Ancak çok sarılması ise olta atarken misinanın karışmasına neden olabilir. Balık tutulacak mekana göre olta seçimi de değişiklik gösterir. Hızlı devirli, orta ya da yavaş devirli olta makineleri gidilecek ortama göre tercih edilir. Düşük devirli oltalar, yemlik balıkçılıkta kullanılır. Akarsu ya da büyük denizlerde ise daha hızlı devirli makineler tercih edilir. Shimano Olta makinesi çeşitleri arasında istediğiniz özelliklere uygun makineyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Shimano Olta Makinesi Nasıl Temizlenmeli?

Olta temizliği, olta kullanımı kadar önem taşır. Her avdan sonra olta temizliği yapılması, oltanın kullanım süresini uzatacaktır. Tuzlu suda kullanılan Shimano olta makinesi, avdan geldikten sonra misina kısmı sökülüp kurutulmalı, kumlu ise bir fırça yardımı ile temizlenmelidir. Geri kalan parçalar ise tatlı suyla yıkanmalıdır. Tuzlu su yıkanmazsa eğer zamanla olta üzerinde oksitlenmeler oluşmasına neden olur. Ayrıca makine temizliği sırasında makinenin dişlilerine de dikkat edilmesi gerekir. Makine yağı ile makine temizliğinin yapılması en etkili yöntemdir. Yapılan temizlik makinenin ömrünü uzattığı gibi her kullanımda ekstra keyif alınarak av yapılmasını sağlar.

Shimano Olta Makinesi Modelleri

Shimano olta makinesi modelleri son dönemlerde oldukça dikkat çeken ürünler arasında yer alır. Farklı renk seçenekleri ile tüketiciye geniş bir yelpaze sunar. Kaliteli ve güvenilir ürün çeşitleri ile tüketiciden büyük beğeni toplar. Shimano, ürünlerinin sahip olduğu ekstra özellikler sayesinde ürün kullanımında kolaylık ve avantaj sağlar.

Shimano Stradic C4000 XGFK Hagane olta makinesi, en sık tercih edilen modeller arasında yer alır. En önemli özelliği dayanıklı olmasıdır. Bu modelin alüminyum gövdeye sahip oluşu ürünün tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. Temizliği ve bakımı kolay yapılır.

Shimano Ultegra Cl4 XSB olta makinesi, özel tasarımı ile büyük beğeni toplayan modellerden biridir. Dayanıklı dişli yapıya sahip olması ürünün kullanım süresini uzatır. Paslanmaz çelikten yapılmış olması da tüketici tarafından rağbet görülmesini sağlar. Bakımının kolay olması da tercih nedenleri arasında yer alır. Misina uzunluğunun ekstra boyutlarda olması ürünün kullanımını kolaylaştırır. Özellikle gençler arasında en çok tercih edilen modeller arasındadır.

Shimano Stradic CI4+ 4000 FB olta makinesi, yeni versiyon işletim sistemine sahiptir. Paslanmaz çelik yapısı sayesinde daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Renk ve modeli ile oldukça dikkat çeken ürünler arasında yer alır.

Shimano Stradic 3000 Hgfk Spin olta makinesi, tüketicinin tercih ettiği diğer Shimano olta makinesi modelleri arasındadır. Hızlı temizliği ve kolay toplanması tercih edilme sebeplerinden biridir. Alüminyum gövde yapısıyla daha uzun ömürlü kullanım sağlar. Son teknoloji ile üretilen bu ürüne ilgi oldukça büyüktür. Geniş misina sarma yapısı ile de tüketiciye kullanım kolaylığı sunar.

Giriş Yap
0Sepetim

Shimano Olta Makinesi Fiyatları

160 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Shimano
  2. Daiwa
  3. Okuma
  4. Lineaeffe
  5. Remixon
  6. D.A.M
  7. Discovery
  8. AlbaStar
  9. BAUER
  10. Abu Garcia
  11. Dam
  12. Penn
  13. Captain
  14. Shakespeare
  15. Mitchell
  16. Powerex
  17. Spro
  18. Ryobi
  19. Cinnetic
  20. Effe
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
 • Marka Shimano
DSACategoryId/60001546/2147483604/22003834/1307055/1307056/shimano
Başa dön