Sinema

Sinema sanatının usta isimlerinin yazdığı eserlerle film yapım süreci, oyunculuk, yönetmenlik gibi konularda ayrıntılı bilgilere erişebilirsiniz. Teknik bilgilerin yanı sıra önemli yönetmenlerin kaleme aldığı otobiyografik niteliklere sahip kitaplarla, bu yönetmenlerin sanat yaşamını ve kendi filmleri hakkında neler düşündüklerini de öğrenebilirsiniz. Sinema sorunlarına değinen ve bu sorunlara çözüm önerileri getiren kitaplar sayesinde yedinci sanat hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz. Film incelemeleri yapan eleştiri kitapları, sinema eserlerinin daha derin okumalarını yapabilmenize yardım eder. Film önerileri içeren ve izlemeniz gereken filmlerden bahseden yapıtlarla kült filmlerden popüler filmlere kadar birçok farklı eseri tanıyabilme şansı elde edersiniz. Dünyadaki farklı sinema akımlarını anlatan eserlerle sinemanın gelişim sürecine ve ortaya çıkarılan yeni biçemlere yakından bakabilirsiniz. Dönemler aracılığıyla sinema eserlerini sınıflandıran kitaplar üzerinden, bu sanat dalında kıymetli bir yer edinmiş eserlerin bunu nasıl başardığını daha iyi anlayabilirsiniz.

Önerilen Sinema Kitapları Listeleri Nelerdir?

Yerli ve yabancı yönetmenlerin yazdığı sinema kitapları önerilenler listesinde kendine yer bulur. Özellikle otör yönetmen olarak adlandırılan ve kendilerine has bir tarza sahip olan sanatçıların, sinemalarını daha iyi anlamak için de bu kitapları okumak gerekir. Birçok yayınevinin sinema dizisi bulunması sayesinde yönetmenlerin sanat yaşamlarını anlattıkları eserlere kolayca erişebilirsiniz. Sinemaya yeni başlayanlar, öğrenciler ve sanatseverler için yararlı kitaplarla bir filmin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Senaryo yazarlığı konusunda yazılmış eserler, nasıl iyi bir senaryo yazabileceğiniz, kaliteli bir senaryonun ne gibi özellikleri olması gerektiğini okurlarına aktarır. Sinema üzerine yazılmış denemelerle edebi açıdan sinemanın yazarlar üzerinde bıraktığı etkileri ve yazarlara düşündürdüklerini okuma şansına sahip olursunuz. Film sanatının en önemli parçalarından biri olan oyunculuk ile ilgili sinema kitapları, iyi bir karakter oyunculuğu performansının nasıl ortaya konulabileceğini anlatır.

Sinema Kitaplarının Fiyatları Ne Kadar?

Tarihsel ve kuramsal açıdan sinemaya yaklaşan kitaplarla sinema sanatı hakkında önemli temel bilgilere sahip olabilirsiniz. Kamera kullanım tekniklerindeki gelişim, film kullanımından dijital videoya geçiş ya da siyah beyaz ile renkli filmler arasındaki farklar gibi görüntü yönetmenliğine dair eserlerle filmleri görsel açıdan daha iyi değerlendirebilmeye başlayabilirsiniz. Filmlerin önemli parçalarından olan kurgu konusunda ortaya konmuş başarılı çalışmaları anlatan kitaplar, kendi eserinizi kurgularken de kullanabileceğiniz fikirlere sahip olmanıza yardım eder. Amatör ve profesyonel oyunculuk, kameranın kullanımı, açılar ve ışıklar gibi teknik konulara detaylı bir şekilde girmek için bu alanlarda yazılmış sinema kitaplarını satın alabilirsiniz. Fiyatları da uygun olan eserlerle sinema alanında kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Fiyat düzeyini filtreleyerek bütçenize uygun sinema eserlerini görüntüleyebilirsiniz.

Sinemaya Dair Kitaplar Nelerdir?

Önemli yerli ve yabancı filmlerin senaryolarının yer aldığı kitaplar, sevdiğiniz eserleri metin olarak okuyup analiz edebilmenize de olanak tanır. Sinemaya dair kitaplar arasında sinema eleştirmenlerinin yazdıkları eleştiri metinlerinin toplamından oluşan baskılar da yer alır. Belirli bir ülkeyi inceleyerek o ülkenin sinemacılarının nelere önem verdiklerini, nasıl tarz yarattıklarını ve işledikleri konuları meraklı sinemaseverlere anlatan eserler, filmleri ülkeler bağlamında değerlendirmek isteyen izleyicilere hitap eder. Bir filmin yapıldığı zaman diliminin ve içerisinde yer alınan ülkenin dinamiklerinin o esere nasıl etki ettiği de bu tip kitaplarda derinlemesine incelenerek analiz edilir. Sinemaya dair kitaplar; gerçekçilik, prodüksiyon, müzik kullanımı gibi farklı alanlara ayrılarak merak ettiğiniz soruları cevaplar. Ödül kazanan filmlerin, toplumsal ve kültürel yönleri ile ses getiren yapımların, sinemanın yanı sıra hayatın diğer alanlarına nasıl etki ettiğini merak ediyorsanız, bu konularda yazılmış kitapları okuyabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sinema Kitapları

838 ürün listeleniyor
Agora Kitaplığı
Epos Yayınları
Mitos Boyut Yayınları
Doruk Yayınları
Kalkedon Yayıncılık
Alfa Yayınları
Metis Yayınları
Remzi Kitabevi
De Ki Yayınları
İnkılap Kitabevi
HayalPerest Kitap
İthaki Yayınları
Kabalcı Yayınevi
Yapı Kredi Yayınları
Ayrıntı Yayınları
Doğu Kitabevi
Say Yayınları
Bağlam Yayınları
Büyük Doğu Yayınları
Dipnot Yayınları
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 36 / 838 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?