Sinema & TV Dergileri

Fransız Lumiere Kardeşler tarafından 1895 yılında seyirciler ile buluşturulan ilk sinema filmi, bir trenin istasyona girişini konu alır. Belgesel film türünde doğan sinema, zaman içerisinde birçok farklı tür ve akımla büyür. Günümüzde sinema; sanat, endüstri, boş zaman etkinliği ve akademik bir disiplin olarak her zaman dikkatleri üzerine çeker. En önemli algı yönetim mekanizmalarından biri olan sinema, kitlelere yeni bir perspektif kazandırmanın yanında otoriterinin düşüncelerini empoze etmek için sıklıkla kullanılan bir araçtır. Film üzerine çalışmaların ve düşüncelerin bulunduğu sinema dergileri ise sinemanın ilk dönemlerinden beri en fazla ilgi çeken süreli yayınlardır.

Sinema Dergilerinin Önemi

Farklı disiplinleri sinema ortak paydasında buluşturan dergiler, klasik anlatı sinemasından modern anlatı sinemasına, sinemanın ekonomi politiğinden sinemada feminist teoriye, psikanalizden popüler sinemaya kadar birçok konunun irdelendiği içeriklere yer verir. Akademik bir disiplin olarak incelemenin yanında sinemayı boş zaman etkinliği olarak gören seyircilerinde takip etmesi gereken yayınlar olan sinema dergileri, film analiz yöntemlerini kavrama yollarından biridir. Salonun karartıldığı ve beyaz perdeye odaklanılarak deyimlenen film izleme süreci, verilen mesajlar doğru alımlandığı taktirde bilinçli ve daha fazla haz duyulan bir etkinliğe dönüşür. Çekim teknikleri, filmin türü, filmde kullanılan kostüm ve dekor, mimari ve seçilen renkler filmin konusu dışında da birçok anlam taşır. Sinema dergileri sayesinde bu analizleri yaparak pasif olmak yerine aktif bir izleyiciye dönüşmek mümkündür. Sinema üzerine farklı kişiler tarafından yazılan yazılar dergi ve gazete eklerinde ya da çeşitli internet sitelerinde sıklıkla yer alır fakat oldukça genel ve bilgi verme düzeyi kısıtlı metinlerdir. Alanında uzman, nitelikli insanlar tarafından disiplinli bir çalışma ile hazırlanan sinema dergilerini tercih etmek ise daha doğru ve daha fazla fayda sağlayacak bir seçim olur.

Yerli Sinema Dergileri ile Türk Sineması'nı Yakından Tanıyın

Belirli zaman aralıkları ile çıkan yerli sinema dergileri ilk yayımlandıkları tarihten itibaren öne çıkan yayınlardandır. Sinema üzerine araştırmalara, söyleşilere ve makalelere yer veren bu dergiler kemik yazarları haricinde kadrosuna yeni isimler eklemeye de devam etmektedir. Yerli sinema dergileri, çağdaş sinema anlayışı ile yeniden hız kazanan Türk sineması öncelikli olmak üzere farklı ülkelerin sinemalarına dek uzanan bir perspektif ortaya koymayı, teori ile pratiğin birleştiği sinema anlayışına dair yeni bakış açıları sunmayı hedefler. Sinema tarihinde yer alan ilklerden, kült filmlerden, sinema okullarından ve kuramcılardan haberdar olmanızı sağlar. Sektörü ve teknik gelişmeleri takip etmek için başvurabileceğiniz kaynaklardır. Festivallerden ve etkinliklerden haberdar olmanıza olanak tanır. Güncel filmlerin incelemelerine, önemli yönetmenlerin söyleşilerine ve film tavsiyelerine de yer veren sinema dergileri akademik makalelere de yer verir. Anlaşılır ve akıcı bir dili olması sayesinde tüm okurlarına hitap ederek zevkli bir okuma keyfi sunar. 

Sinema Sektörüne ve Güncel Filmlere Dair Her Şey

Sinemanın büyüsüne kapılıp o yolda ilerleyenlerin ya da sinemayı boş zamanlarında keyifli bir hobi olarak gören izleyicilerin takip ettiği sinema dergileri, film tutkunu olanların vazgeçilmezi haline gelir. Birçok yayın ile çeşitlilik gösteren bu dergiler de farklı zevklere sahip sinemaseverlerin beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı hedefler. Disiplinli ve titiz bir çalışma sonucu hazırlanıp okurlara sunulur. Düzenli aralıklarla yayımlanarak sinema sektörünü ve güncel filmleri kaçırmadan takip eden izleyicilerin taleplerini karşılar. Sinema tarihinin en önemli filmlerine ve düşüncelerine yer verdiği için tüm sayıları güncelliğini ve önemini korur. Siz de sinema dergilerinin önceki sayılarına ulaşmak ve güncel yayımlarını kaçırmamak için hepsiburada.com güvencesiyle ürünleri sepetinizde ekleyerek hemen satın alabilirsiniz!


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sinema Dergileri

9 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?