Sıvı Çözeltici

Sıvı Çözeltici Fiyatları

Sıvı çözeltici, çöktürücü ya da topaklayıcı olarak da bilinir. Kirli bir havuzu temizlemek için kullanabileceğiniz yararlı bir kimyasaldır. Filtreleme sistemi ile temizlenemeyen bir havuzu temizlemenin en hızlı yolunu sunar. Suyu kısa sürede temizler ve asılı parçacıkları giderir.

Sıvı Çözeltici Kullanmanın Faydaları

Sıvı çözeltici ya da sıvı topaklayıcı, diğer temizleme yöntemleri işe yaramadığında havuzunuza ekleyebileceğiniz bir kimyasaldır. Çözelticiler, vakumlanacak şekilde dibe batamayacak kadar küçük ve hafif olan suda yüzen parçacıkları bir araya toplar. Bu parçacıklar genellikle bakteriler, virüsler, yosun sporları ve diğer mikroskobik kalıntılar gibi maddeleri içerir. Çözelticiyi havuza döktüğünüzde, tüm maddeleri çeker ve atıkların büyük parçalar halinde bir araya toplanmasını sağlar. Böylece atıklar havuzun dibine batacak, vakumlanacak ya da filtrelenebilecek kadar ağır ve büyük hale gelir. Erişilebilir sıvı çözeltici fiyatları ile kısa sürede havuzunuzu temizlemek için ihtiyacınız olan ürünü satın alabilirsiniz.

Sıvı Çözeltici Kullanımı

Sıvı çözeltici kullanarak havuz temizlemek birkaç adımı takip ettiğiniz sürece oldukça kolaydır. Temizlik işlemi sırasında vakumlama nedeniyle bir miktar su kaybedebilirsiniz. Bu nedenle çözeltici kullanmadan önce havuz suyunu en yüksek seviyeye kadar doldurmak en iyisidir. Bu şekilde filtrelerin altına su damlaması riskini önleyebilir ve pompanızın işini en iyi şekilde yapmasını sağlayabilirsiniz. Flokülantlar pH seviyesini etkileyebileceğinden, dezenfektanınızın maksimum verimlilikte çalışmaya devam ettiğinden emin olmak için yaklaşık 7.0 pH ile temizliğe başlayabilirsiniz. Ürünü seyreltmek için ürüne ne kadar su ekleneceğini öğrenmek için şişe üzerindeki talimatları okuyabilirsiniz. Seyreltme işleminden sonra çözelticiyi havuzun kenarlarına dökmeniz ve havuz pompasını birkaç saat süreyle çalıştırmanız yeterlidir. Bu, flokülantın havuzun her alanına dağılmasını sağlar. Pompayı kapatın ve gece boyunca suyun dinlenmesine izin verin. Atıkların toplanabilmesi için suyun yaklaşık 8 saat boyunca olabildiğince hareketsiz kalması gerekir. 8 saatten sonra, havuzunuzun dibinde, oluşan tortuyu gidermek için filtre valfini "atık" olarak ayarladıktan sonra pompayı açabilirsiniz. Vakumlama sırasında oluşan su kaybını telafi etmek için havuz suyunu yeniden doldurun. İçlerinde biriken tüm tortuları ve artık kimyasalları uzaklaştırmak için filtrelerinizi iyice yıkayın.

Soru 1: Çözelticiler ile temizleyiciler arasındaki fark nedir?

Cevap 1: Havuz temizleyicileri çözelticilere kıyasla daha yaygın olarak kullanılır. Her iki ürün de havuz suyu pıhtılaştırıcıdır, ancak temel fark ürünlerin çalışması için geçen süredir. Sıvı arıtıcı ya da temizleyici, bulanık bir havuzu tamamen temizlemek için birkaç gün süreyle etki eden daha hafif bir kimyasaldır. Çözeltici ise çok daha kısa sürede etkisini gösterir. 

Soru 2: Çözeltici ne zaman kullanılır?

Cevap 2: Havuzunuz çok kirliyse ya da birkaç saat içinde havuzu kullanmayı planlıyorsanız çözelticiler hızlı bir temizlik için en iyi seçimdir. Ancak aceleniz yoksa, artıcı kullanarak havuzunuzun temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bazı havuz filtreleri, kullanacağınız havuz kimyasallarının türünü belirler. Örneğin sıvı çözelticilerin kartuş filtrelerle kullanılmaması önerilir. Diğer yandan arıtıcılar hepsi için güvenlidir.

Soru 3: Havuz temizliği için hangi ürünü kullanmalıyım?

Cevap 3: Çözelticiler havuzunuzu hızlı bir şekilde temizlemenin harika bir yoludur, ancak kimyasalı tüm atıkları topladıktan sonra, iyi bir şekilde vakumlamak için yeterli zamanınız olduğunda kullanmalısınız. Çözeltici kullanırken havuzun kullanılmadığından emin olmanız gerekir. Havuzunuz az kirliyse, ilk olarak temizleyici kullanabilirsiniz. Havuz temizleyici uyguladıktan sonra yüzmeye devam edebilirsiniz, ancak sonuçları görmek için muhtemelen birkaç gün beklemeniz gerekir. Her iki durumda da, suyunuzu kristal berraklığında tutmak için sadece doğru ürünü bulmanız ve sonuç almak için ne kadar bekleyeceğinize karar vermeniz gerekir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sıvı Çözeltici Fiyatları

396 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 396 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/34001195/34001227/34001235