Bebeklerin doğumundan hemen sonra anne sütü henüz gelmeye başlamamışsa bebekler devam sütü ile beslenirler. Bunun yanı sıra anne sütünün hiç olmadığı ya da yeterli gelmediği durumlarda da devam sütü kullanımı çok büyük önem taşır. Çünkü anne sütü her bebek için özel olarak üretilen ve bebeğin ihtiyaç duyduğu maddeleri içeren mucizevi bir gıdadır. SMA devam sütleri de anne sütüne en yakın içerikte üretilen ve anne sütüne ek ya da muadil olarak tüketilebilecek en ideal besindir.

Annelerin İçini Rahatlatan Özel Bebek Sütü

Anne vücudu süt üretimine hamilelik sürecinde hazırlanmaya başlasa da doğum gerçekleştiği an hemen süt salgılamayabilir. Sütün salgılanması bazen doğumdan itibaren 10 gün bile sürebilir. Bu süreçte bebeklere yalnızca anne sütü muadili bir besin verilmelidir. Katı gıda ile beslenemedikleri ve ihtiyaç duydukları besin maddeleri anne sütünde bulunduğu için ancak benzeri bir süt tüketebilirler. Bu durumda SMA devam sütleri en iyi alternatif olarak annelerin kurtarıcısı olur. Süt salgılanmaya başladıktan sonra miktarının yeterli olmaması söz konusuysa SMA devam sütü yine güvenle kullanılabilir. Anne sütü gelmeyen ya da kesilen anneler için de SMA devam sütü idealdir. Bebeklerin ilk 6 ay yalnızca süt ile beslenmesi önerilirken, 2 yaşına kadar devamlı olarak tüketilmesinin önemi de vurgulanır. Bu nedenle 6. aydan sonra ek gıdaya başlansa da, bebek beslenmesi anne sütü yoksa veya yeterli değilse mutlaka devam sütü ile desteklenmelidir. SMA devam sütünün tadı ve kıvamı bebeklere uygun olarak formüle edilir. Özel hijyenik ortamda ve steril ekipmanlarla üretimi yapılan SMA devam sütleri bebek sağlığı için tehlike oluşturabilecek hiçbir madde içermediği gibi, bebek sağlığı için gerekli olan birçok besini içeriğinde bulundurur.

Bebeklerin İhtiyaç Duyduğu Zengin İçerikli Besin

Anne sütü bebeklerin gelişimi için gerekli olan tüm besin maddelerini içerir. Bebekler büyüdükçe de anne sütünün içeriği farklılaşmaya başlar. Bebeklerin aynı oranda verimli beslenebilmeleri için SMA devam sütlerinin içeriği özel şekilde düzenlenir. 0-6 ay arasındaki bebeklerin beslenmelerine uygun olarak üretilen SMA devam sütü çeşidinin yanı sıra sonraki yaşlar için farklı içerikteki devam sütleri de mevcuttur. SMA devam sütleri bebeklerin oldukça ihtiyaç duyduğu ve gelişimlerinde önemli etkisi olan demiri yüksek oranda içerir. Bunun yanında kas ve kemik gelişimini ciddi oranda destekleyen D vitaminini de yüksek miktarlarda bulundurur. Tüm bunlara ek olarak bebek vücudu için önemli olan çeşitli mineral, vitamin ve besin maddeleri de SMA devam sütlerinin içeriğinde yoğun şekilde yer alır. Bebeklerin ihtiyaç duydukları proteini yeterli miktarda alabilmeleri için Nestle özel bir teknoloji geliştirmiş ve SMA devam sütlerinde uygulamaktadır.

Özenle ve bebek hassasiyeti dikkate alınarak özel koşullarda üretilen SMA devam sütlerinin kullanım şekli hayli önemlidir. Kutu açıldıktan sonra devam sütünün maksimum 3 hafta içinde tüketilmesi önerilir. Devam sütünün hazırlanış şekli ambalaj üzerinde detaylı bir şekilde tarif edilmiştir ve burada da önemli bir nokta, sütü hazırlayan kişinin kişisel hijyenine dikkat etmesidir. Tüm bu koşullar sağlandığında SMA devam sütü bebekler için anne sütünden sonra en ideal besini oluşturur.

SMA Devam Sütünün En Belirgin Özellikleri

  • Anne sütü eksikliğinde ya da yokluğunda bebeğinizin karnını doyuracağı, keyifle içeceği ve gereksinim duyduğu besin maddelerini karşılayabileceği gıdadır.
  • Benzersiz bir protein teknolojisi olan Optipro, bebekler için çok ciddi bir protein kaynağıdır.
  • 1, 2, 3 şeklinde adlandırılan SMA devam sütü çeşitleri bebeğinizin yaşına göre gruplandırılır.
  • Steril ve kolay saklama imkanı sunan ambalaj malzemesi içinde satışa sunulur.
  • Türk Gıda Kodeksi Bebek Formülleri Tebliği'ne uygun olarak üretilir, bebeğiniz için güvenerek kullanabileceğiniz bir besindir.

SMA Devam Sütü fiyatları bütçe dostu olup miktara göre değişiklik göstermektedir. Bebeğinizin gelişimine destek sağlayacak ve içiniz rahat bir şekilde kullanabileceğiniz SMA devam sütlerinden bebeğinizin yaşına uygun olanını hemen satın alabilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

SMA Devam Sütü Fiyatları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 56 ürün
DSACategoryId/2147483639/60002072/301163/60002073/sma