Snowman Soğutucu ve Overclock Ürünleri

Bilgisayar bileşenlerinin serin kalmasını sağlayarak performanslarını koruyan ve mevcut sistemden daha fazla performans alınmasına yardımcı olan Snowman soğutucu ve overclock ürünleri, hemen her beklenti ve ihtiyaca yanıt verecek niteliktedir. İşlemci fanından kasa fanına, fan setlerinden uyumluluk aparatlarına kadar oldukça geniş bir yelpazede kullanıcıların beğenisine sunulan söz konusu soğutma ürünleri, RGB LED aydınlatma teknolojisi ile fark yaratır. Özellikle şeffaf, açık ve yarı açık kasa kullanmayı tercih eden bilgisayar tutkunlarına eğlenceli alternatifler sunan Snowman fan modelleri, oyuncu odası dekorasyonuna katkı sağlarken oyun atmosferinin daha heyecanlı olmasına da destek olur. Bazı modellerde yer alan kişiselleştirilebilir RGB aydınlatma sayesinde kullanıcılara farklı aydınlatma profilleri seçme ayrıcalığı sunan Snowman fanları, yüksek soğutma performansının yanı sıra sessiz çalışma stilleri ile de beğeni toplar. Profesyonel bilgisayar kullanıcılarının sınırları zorlayarak daha yüksek performans almak için gerçekleştirdiği overclock işlemleri sırasında sistemin hasar görmesini önlemek için geliştirilen Snowman markalı overclock ürünleri, yüksek soğutma performansları ile dikkat çeker. Yüksek soğutma becerileri, uzun ömürlü kullanım sunan kaliteleri, eğlenceli görünümleri, kolay monte edilebilmeleri ve sessiz çalışma stilleri ile pek çok avantajı bir arada sunan Snowman soğutucu ürünleri, ulaşılabilir fiyatları ile de benzerlerinden ayrılır.

Snowman Soğutucu ve Overclock Ürün Özellikleri

Bilgisayar sistemleri için geliştirdiği soğutucu ürünleri ile tanınan Snowman markası özellikle soğutucu fan ürünleri ile yoğun ilgi görür. Genel amacı bilgisayar kasasının içini veya belirli bir bileşeni serin tutmak olan söz konusu ürünler, kullanım yerine ve uyumlu olduğu bilgisayar bileşenine göre farklı özelliklere sahiptir. Örneğin, CPU yani işlemci fanları belirli bir markanın anakartına uyacak montaj özelliklerine sahiptir. Bununla birlikte hem AMD hem de Intel markalı anakartlar ile uyumlu olan çok yönlü Snowman fan modelleri de vardır. Fanlarda kullanılan bakır kanal sayısı da modelden modele farklılık gösteren özellikler arasındadır. Sıcak ve soğuk hava sirkülasyonunun daha hızlı ve daha verimli gerçekleşmesine katkı sağlayan söz konusu bakır kanallar 3, 4 ve 6 adet gibi farklı sayılarda olabilir. FIN teknolojisi ile desteklenen bu bakır kanallar, çift sıra olarak tasarlanır. Markanın tüm fanlarında kanat sayısı, genişliği, eğim açısı daha fazla sıcak havanın dış ortama aktarılmasını sağlamak için titizlikle tasarlanır. Bu nedenle söz konusu kanat özellikleri fan modeline, çapına ve kullanım alanına göre farklılık gösterir.

Snowman soğutucu fan ölçü açısından da zengin seçenekler sunar. 80 mm, 90 mm ve 120 mm olarak tasarlanan soğutucu fan modelleri, tek fanlı, çift fanlı ve üç fanlı olarak kullanıcılara sunulur. Bu ürünlerin her biri farklı kullanıcı profillerine hitap eder. Örneğin, günlük kullanım veya ofis kullanımı için oluşturulan bir sistem için tek fanlı soğutucular idealdir. Oyun bilgisayarları veya yazılımcı, tasarımcı, video/fotoğraf editörü gibi kullanıcılara yönelik ileri seviye bilgisayar sistemlerinde ise 2 veya 3 fanlı soğutucular kullanılır. Bunun nedeni bu tarz gelişmiş sistemlerin daha hızlı ısınması ve stres altında kalması nedeniyle daha etkili bir soğutma sistemine ihtiyaç duymasıdır. Snowman soğutucu fanların öne çıkan bir başka özelliği ise fan sayısı ve çapı artmasına rağmen sessiz çalışmaya devam etmesidir. Bu sessiz soğutma performansı sayesinde evden okula, ofisten sunuculara kadar pek çok yerde kullanıma uygundur. Fan sesinden rahatsız olan kullanıcılar için de ideal olan söz konusu ürünler de RPM dönüş hızı, PIN sayısı, ağırlık, genel ölçüler, görünüm, soğutma performansı, sirküle ettiği hava hacmi ve bileşen uyumluluğu da model bazında farklılık gösteren özellikler arasındadır.

Snowman Soğutucu ve Overclock Çeşitleri

Farklı anakart modelleri ve kasa tipleri için çok sayıda soğutucu fan modeli bulunan Snowman, hemen her beklentiye yanıt verecek nitelikte ürünlere sahiptir. Klasik bilgisayar kullanıcıları için tasarlanan başka bir ifadeyle overclocking yapmayan kullanıcılara hitap eden Snowman işlemci soğutucu modelleri arasında RBG aydınlatmalı ve aydınlatmasız klasik modeller yer alır. RBG aydınlatmalı lan soğutucu fanlar ise çok renkli rainbow fanlar ve tek/çift renkli aydınlatma sağlayan fanlar olarak farklı seçenekler sunar. tek renkli RGB’ye sahip fanlar arasında mavi ve pembe aydınlatmalı modeller bulunur. Dolayısıyla soğutucu fanların görsel tasarımına özen gösteren kullanıcılar için Snowman soğutucu ürünleri arasında çok sayıda fan modeli bulmak mümkündür. Daha çok şeffaf ve açık kasa sistemlerinde tercih edilen aydınlatmalı Snowman fanları arasında RGB profilleri oluşturulabilen modeller de yer alır.

Soğutucu fanların performansını etkileyen özellikleri arasında yer alan fan çapı, hava sirkülasyon performansı ve bakır kanal sayısı da modelden modele değişir. Bu noktada overclock işlemleri için uygun olan Snowman soğutucu fan modelleri arasında 3 bakır kanalı, 4 bakır kanallı ve 6 bakılır kanallı ürünler bulmak mümkündür. Bakır kanal sayısı ile birlikte artış gösteren bir başka şey ise fan sayısıdır. Başarılı markanın ileri seviye sistemlerin serinlik ihtiyacını karşılaması için tasarladığı soğutucu fan modelleri arasında çift fanlı ve üç fanlı soğutucular bulmak mümkündür. Daha fazla fan sistemi, dakikada çok daha fazla sıcak havanın sistemden uzaklaşmasını sağlayacağı için ileri seviye işlemcilerde bu tür soğutucu modellerine ihtiyaç duyulur. Markanın soğutucu fan modelleri arasında tıpkı su arıtma cihazı fanları gibi farklı çaplara sahip ürünler vardır. 8 cm, 9 cm, 10 cm, 12 cm ve 14 cm olan soğutucu fan çapları, farklı büyüklükteki kasa tipleri ve işlemci modelleri ile uyumludur. Bu nedenle soğutucu fan alırken mutlaka ölçülerine ve işlemci modeli ile uyumluluğuna bakılmalıdır.

CPU fanlarının yanı sıra kasa fanları da üreten Snowman, söz konusu ürünleri tekli veya set halinde kullanıcıların beğenisine sunar. Genellikle RGB aydınlatma destekli olan ve çalıştığında gökkuşağı, mavi/mor/pembe veya tek renkli bir aydınlatma efekti oluşturan söz konusu kasa fanları, bilgisayar bileşenlerinin oluşturduğu sıcak havayı kasa dışına aktarmaktır. İşlemci fanı kadar donanımlı bir soğutma sistemi bulunmayan bu modeller, kasada konumlandırıldığı yere göre farklı ölçü seçenekleri bulunur. 4 cm, 8 cm, 9 cm, 10 cm, 12 cm, 14 cm ve 20 cm çapa sahip kasa fan modellerinde çap büyüdükçe sirküle edilebilen hava hacmi de artar. Snowman kasa fanı modellerinin oluşturduğu hava akımları ise 20 CFM ile 80+ CFM arasında farklılık gösterir.

Snowman Soğutucu ve Overclock Ürün Avantajları

Bilgisayarlarda yer alan işlemci, ekran kartı, anakart ve power supply gibi bileşenler çalıştıkça ısı üretir. Oluşan ısı ise sistemde stresin artmasına neden olur. Bileşenler ve sistem soğutulmadığında ise bileşenler fiziksel olarak zarar görür ve bilgisayar kullanılamaz hale gelir. Yetersiz soğutma sebebiyle en sık karşılaşılan sorunlardan biri de işlemcinin yanmasıdır. Ürettiği yeni nesil soğutma sistemleri ile bileşen bazında ve tüm kasa için ihtiyaç duyulan serinliği, farklı model ürünleri ile kullanıcıların beğenisine sunan Snowman, her şeyden önce zengin ürün yelpazesi ile öne çıkar. Küçük, orta, büyük, ince ve geniş olmak üzere tüm kasa modelleri ile uyumlu kasa fanları bulunan başarılı markanın ürün seçkisinde, AMD ve Intel markalı işlemcileri ile tam uyumlu işlemci fanları da vardır. Ürün çeşitliliğinin yanı sıra yeni nesil soğutma teknolojilerini de kullanıcıların beğenisine sunan Snowman markası, yüksek performans göstermesi için tasarlanan 3 fanlı soğutma ürünleri ile dikkat çeker. İleri seviye bilgisayarlar için türetilen bu fanlar, ultra yüksek soğutma performansları sayesinde overclock uygulamaları için de idealdir.

Her biri belirli model işlemciler ve kasalar ile uyumlu olan Snowman soğutucu fanlar, pratik montaj avantajı da sunar. Hemen her kullanıcı tarafından kolaylıkla sisteme entegre edilebilmesi için özel olarak tasarlanan fanlar, dakikalar içinde takılarak kullanıma hazır hale gelir. İşlemci fanları ise termal macunlar ile birlikte geldiği için ekstra termal macun alımı masrafını ortadan kaldırır. Üstelik tek kullanımlık olmayan bu macunlar sayesinde belirli periyotlarda işlemci macununu yenileyerek işlemcinin kullanım ömrünü korumak ve aşınmasını önlemek mümkündür. Snowman soğutucu ve overclock ürünlerinin öne çıkan avantajları arasında sessiz çalışma performansı da yer alır. Pek çok kullanıcı tarafından rahatsız edici bulunan fan sesini ortadan kaldıran Snowman ürünleri, çalışırken çevreye rahatsızlık vermeyecek kadar sessizdir. Bununla birlikte başarılı markanın birçok ürün modelinde yer verilen RGB aydınlatma teknolojisi sayesinde görsel açıdan da avantaj sağlar. Bilgisayar kasalarının daha eğlenceli görünmesini sağlayan bu aydınlatma sistemi, fanın hareketi ile farklı renklere sahip ışıklar ortaya çıkmasını sağlar. Video oyun tutkunları tarafından yoğun ilgi gören Snowman RGB aydınlatmalı soğutucu fanlar, oynanan oyunun daha heyecanlı olmasını sağladığı gibi görsel açıdan da şık bir görünüm sunar.

Snowman Kasa Fanı Setleri

Bilgisayar kasalarında yer alan ve görevi kasa içindeki sıcak havayı dış ortama, dış ortamdaki taze ve serin havayı da kasa içine aktarmak olan kasa fanları, Snowman soğutucu ve overclock ürün seçkisinin önemli bir kısmını oluşturur. Genellikle jeneratör modellerinde olduğu gibi fan çapına ve kanat boyutuna göre değişen miktarlarda hava hacmine sahip olan kasa fanları, kasa içinde konumlandığı alana ve kasa tipine göre farklı özelliklere sahiptir. 3 ile 6 pin arası değişen pin sayısı, metal ve silikon vidalardan oluşan aksesuarları, 20 CFM-94 CFM hava hacmi, 120 mm ile 140 mm çap seçenekleri ile farklı kasa tiplerine ve ihtiyaçlara çözüm sunan Snowman kasa fanları set olarak da kullanıcılara sunulur. Çift taraflı RGB aydınlatma sistemine sahip kasa fanlarından meydana gelen söz konusu setlerde RGB aydınlatma için kontrolcü ve uzaktan kumanda da bulunur. Kontrolcü adı verilen aparat aydınlatma sisteminin çalışması için ihtiyaç duyduğu enerjiyi almasını sağlarken uzaktan kumanda ise ışıkları açma/kapatma, aydınlatma profilleri oluşturma ve hazır profiller arasında seçim yapma olanağı tanır. Ortalama 20 dB ses seviyesinde çalışan ve kendi segmentinin sessiz fanları arasında yer alan ürünler, yeni nesil şeffaf oyuncu kasalarında kullanım için tasarlanmıştır. 3 veya 4 adet kas alanında meydana gelen farklı seçenekler sunan Snowman fan setleri, kasa fanı ihtiyacını tek seferde gidermek isteyen kullanıcılara hitap eder.

Snowman İşlemci Soğutucu Soket Aparatları

Snowman tarafından üretilen soğutucu ve overclock ürünleri kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulan işlemci fanları iki farklı seçenek sunar. Bunlardan biri jeneratör fanı benzeri bir görünüme sahip olan klasik işlemci fanları olup genellikle yuvarlak bir yapıya sahiptir. İkinci grupta ise yeni nesil kare tasarıma sahip olan ve birden fazla fan ile bakır kanala sahip modeller yer alır. Her iki fan türü de belirli marka işlemciler ile uyumlu olarak üretilir. Ancak bazı Snowman fan modellerinin uyumlu olmayan işlemcilere monte edilmesini sağlayan soket aparatları vardır. Yine Snowman tarafından üretilen soket fan aparatları, genellikle Intel uyumlu fanları AMD uyumlu hale getirir. Başka bir ifadeyle, Intel anakart için üretilen Snowman fanların AMD anakartlara monte edilebilmesi için bu aparatları kullanmak gerekir. Son derece uygun bir fiyat ile kullanıcıların beğenisine sunulan bu aparatlar sayesinde anakart modelini değiştiren kullanıcıların yeni bir işlemci fanı alma zorunluluğu ortadan kalkar.

Başarılı markanın yedek parça ve aksesuar ürünleri arasında termal macunlar da vardır. İşlemci ile soğutucu fan arasında ısı aktarımını sağlayan bu macunlar, 12,5 W/mk termal ısı iletkenliği ve 350 oC’ye varan uygulama sıcaklığı ile kusursuz bir performans gösterir. Sahip olduğu tüm özellikler sayesinde anakart, işlemci ve ekran kartı işlemcisinden aldığı yüksek ısıyı soğutucu fana ileterek bileşenlerin serin kalmasında oldukça önemli bir rol oynayan Snowman termal macunlar, bir soğutma grubu elemanı gibi çalışır. Dolayısıyla bilgisayar sistemleri için olmazsa olmaz bileşenler arasındadır. Ortalama 4 gramlık enjektörler içinde kullanıcıların beğenisine sunulan Snowman termal macunlar, pratik bir şekilde işlemcinin soğutucu fana denk gelen kısmına oldukça az bir miktarda sıkılıp bir kart yardımı ile tüm yüzeye yayılması sağlanarak kullanılır.

Snowman Soğutucu ve Overclock Fiyatları

Bilgisayar sistemleri için soğutucu ve overclock ürünleri üreten başarılı marka, yeni nesil teknolojiler ile donattığı kasa ve işlemci fanları ile yoğun ilgi görür. Tüm ürünlerinde olduğu gibi soğutucu fanlarda da uygun seçeneklere ulaşabileceğiniz Snowman ürünleri, hemen her bütçeye hitap eden fan fiyatları ile dikkat çeker. Yüksek kapasiteli bir soğutma sistemine ihtiyaç duyan oyuncu bilgisayarları başta olmak üzere ileri seviye sistemler için ideal olan Snowman soğutucu fan modelleri, uzun yıllar kullanıma uygun şekilde dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilir. Ürün seçkisinde fanları farklı model anakartlara monte edebilmek için ihtiyaç duyulan soket aparatları ve termal macunlar gibi ara bileşenlere de yer veren başarılı marka, bütçe dostu ürünleri ile masrafsız bir kullanım vadeder. Overclock işlemleri için de uygun birçok soğutucu ürünü bulunan başarılı marka sessiz çalışan ve RGB aydınlatma teknolojisi ile desteklenen tüm ürünlerini, dönemsel kampanyalar ve indirimleri ile destekleyerek çok daha ulaşılabilir kılar. Siz de mevcut sisteminiz için yeni bir kasa veya işlemci fanına ihtiyaç duyuyorsanız veya kendi oyun sisteminizi kuruyorsanız, soğutucu fan ihtiyacınızı karşılamak için Snowman soğutucu ve overclock ürünlerini yakından inceleyebilir, dilediğiniz fan modeli için hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

Snowman fan alınır mı?

Farklı model bilgisayar bileşenleri ile uyumlu olan ve farklı soğutma performansları gösteren çok sayıda soğutucu ve overclock ürününü kullanıcıların beğenisine sunma başarılı marka, hemen her bütçeye hitap eden fiyatları ile soğutucu ürün ihtiyacı olanlara alternatif çözümler sunar.

Snowman soğutucu fan alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Markanın ürün yelpazesinde, anakart, işlemci ve kasa fanları başta olmak üzere bilgisayar sistemleri için gerekli birçok soğutucu ürün yer alır. Ürün seçiminde soğutucu ve overclock ürünlerinin kullanıldığı bilgisayar bileşeni ve kasa ile uyumlu olmasına dikkat etmek gerekir.

Snowman işlemci fanı nasıl takılır?

İşlemci ile uyumlu ölçülerde seçilmesi gereken Snowman işlemci fanı, işlemci ile fanın birbirine temas edeceği şekilde konumlandırılır ve fanın yanlarında bulunan çeltikler hizalanıp kapatılarak sabitlenir. Ayrıca, mutlaka işlemci ile fanın temas ettiği kısma termal macun sürülmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Snowman Soğutucu ve Overclock Ürünleri

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Kullanım Yeri
Toplam 24 / 72 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/1125/snowman