2001 yılında “Zafer İçin!” sloganıyla yola çıkan SteelSeries, o günden bu yana oyuncu ekosisteminin en başarılı markaları arasında yer alıyor. Ürettiği ürünler ile oyuncu trendlerini belirleyen ve oyun sektörüne yeni soluklar getiren SteelSeries ve ürünleri, oldukça geniş bir kitle tarafından beğeniyle kullanılıyor. SteelSeries, ürettiği ürünlerde daima en iyisini ve en yenisini hedefliyor. Bu anlayış, marka tarafından üretilen tüm ürünlerin üst seviye özelliklere sahip olmasını sağlıyor. SteelSeries tarafından üretilen üst segment klavyeler, e- spor takımlarından tekil oyunculara kadar birçok profesyonel tarafından tercih ediliyor. Ürettiği klavye ve diğer ekipmanlarla beğeniyi üzerine toplayan SteelSeries, e-spor takımlarına sponsor olmaya da devam ediyor.

SteelSeries Oyuncuların Dilinden Anlıyor!

SteelSeries oyuncuların dilinden, kültüründen ve isteklerinden anlıyor çünkü SteelSeries bünyesinde yer alan neredeyse herkes oyun oynuyor. Böylece e-spor alanı başta olmak üzere tutkuyla oyun oynayan tüm kullanıcılar için özelleştirilmiş yenilikçi klavyeler üretiliyor. “İlkler” konusunda büyük bir takıntıya sahip olan SteelSeries, ürettiği klavyelerde ve diğer ekipmanlarda daima en yeni teknolojilere ve tasarımlara yer veriyor. Ayrıca bu klavyeler tamamen kullanıcıların talepleri ve beklentileri etrafında şekilleniyor. Klavyelerde yer alan tüm anahtarlar, tuşlar ve malzemeler oyuncuların hareketleri düşünülerek tasarlanıyor. Bu ürünlerde kullanılan sade ancak modern görünüm oyuncu kültürünü birebir yansıtırken oyuncu modasına da yön veriyor.

SteelSeries Klavyelerinde En Gelişmiş Tuş Anahtarlarını Kullanıyor

Genellikle klavyelerde en belirleyici özellik mekanik tuşların yapıları oluyor. Birçok üretici marka birbiriyle mekanik tuş teknolojisi konusunda yarışıyor ve hepsi en hızlı tuş anahtarlarını oluşturmayı amaçlıyor. Tuş hızını artıran iki parametre buluyor. Bunlardan ilki anahtar ile tuş arasındaki mesafeyi en aza indirgemek olurken ikincisi tuşun yanıt süresini artırmak oluyor. En hızlı tuş anahtarı unvanı sürekli markalar arasında dolanıp dururken SteelSeries ürettiği eşsiz bir teknoloji ile adeta bu yarışmayı sonlandırıyor. SteelSeries, Omnipoint adını verdiği tuş anahtarları ile kullanıcılara özelleştirilebilen bir kullanım sunuyor. Özellikle rekabetçi oyunlarda tuş hızı hayati bir önem taşırken bazı oyunlarda ve işlemlerde ise en önemli özellik tuşların hassasiyeti oluyor. “Hızlı” tuşlar ile anahtarlar arasındaki mesafe çok kısa olduğundan dolayı en küçük dokunuşlar dahi algılanıp işleme koyuluyor ancak bu bazı oyunlarda büyük problemlere yol açabiliyor. Omnipoint mekanik tuşların anahtarlara olan uzaklıkları 0.4 mm ila 3.6 mm arasında değiştirilebiliyor. Böylece kullanıcı tercihine göre hem dünyanın en hızlı ve en hassas tuş takımına sahip olabiliyor hem de bazı durumlarda işleme alınması için tam bir basım gerektiren tuş takımlarına sahip olabiliyor. Ayrıca Omnipoint tuş anahtarları, muadillerine oranla 5 kat daha hızlı aktive oluyor ve tıklamalara 8 kat daha hızlı yanıt veriyor.

SteelSeries Klavyeleri Oyuncuları Zirveye Taşıyor

Klavyelerin performansı oyuncuların deneyimini doğrudan etkiliyor. Özellikle rekabetçi oyunlarda klavyelerin hayati bir önemi oluyor. SteelSeries’in dünyanın en başarılı e-spor takımları tarafından kullanılmasının nedeni, klavyenin tamamıyla oyunlar ve oyuncular düşünülerek üretilmesi oluyor. Ürünlerinde “Zafer İçin” sloganını kullanan SteelSeries, klavyelerini en ileri teknolojiler ve tasarımlarla donatarak oyuncuları rekabetin zirvesine taşıyan klavyeler üretiyor. SteelSeries klavyelerini bu denli özel yapan hususlar şunlardır:

  • Ergonomik Tasarım: Klavyelerde kullanılan teknoloji ne kadar ileri olursa olsun ergonomik bir tasarımla desteklenmediğinde kullanıcıya gerçek performansını gösteremiyor. SteelSeries tarafından üretilen klavyeler, tamamen kullanıcı odaklı bir tasarıma sahip oluyor. Tuşların birbirine olan uzaklığı, kontrol tuşlarının, makro tuşlarının ve multimedya tuşlarının konumu en iyi şekilde dizayn ediliyor. Ayrıca klavyenin alt panelinde yer alan yardımcı parçalar ile klavyenin kayması engelleniyor. Böylece en hararetli oyun seanslarında dahi rekabetinize dayanabilen bir klavyeye sahip oluyorsunuz.
  • Uçak Sınıfı Alüminyum Kasa: SteelSeries klavyelerin ana kasasını uçak sınıfı alüminyum alaşımlar oluşturuyor. Bu alüminyum alaşım, kullanıcılara ömür boyu kırılmayan ve yıpranmayan bir klavye sunuyor. Yüksek dayanımın yanı sıra etkili görünümün de anahtarı olan bu kasa, SteelSeries kalitesini ortaya koyan en önemli parçalardan biri oluyor.
  • Mekanik Tuş Anahtarları: SteelSeries marka klavyelerde çeşitli anahtar tipleri kullanılıyor. Bu anahtarlar; kırmızı, mavi, kahverengi ve Omnipoint olarak dörde ayrılıyor. Kırmızı, mavi ve kahverengi anahtar tiplerini birbirinden ayıran özellik tuşların çalışma biçimi olurken Omnipoint geleneksel tuş anahtarlarından çok daha farklı özelliklere sahip oluyor. Klasik anahtarlar 50 milyon tuş basım ömrüne sahip olurken Omnipoint anahtarlarda bu oran 100 milyona kadar çıkıyor.
  • Multimedya Kontrolleri: Üst segment klavye modellerinin birçoğunda SteelSeries tarafından geliştirilmiş özel multimedya kontrolleri bulunuyor. Klavyelerin sağ üst köşesinde bulunan LED ekran ve bu ekranın yanı başında bulunan metal tekerlekli tuş ile bilgisayarınızın tüm ses ayarlarını kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. Parlaklık değiştirme, ses artırma, bir sonraki şarkıya geçme ve tüm sesi kapatma gibi basit işlemlerin yanı sıra oyunlar için hazırladığınız klavye profillerini de bu LED ekran üzerinden değiştirebiliyorsunuz.
  • USB Portu: SteelSeries klavye modellerinin üstünde ek bir USB portu bulunuyor. Bu port kullanıcılara büyük bir kolaylık sağlıyor. Fare, kulaklık, flash bellek, telefon ya da herhangi bir USB bağlantısına sahip cihazı kasa ile boğuşmadan direkt olarak klavyeye takabiliyorsunuz. Böylece hem masa üzerinde oluşan kablo kirliliği gideriliyor hem de bağlantı konusunda kullanıcılar büyük bir pratikliğe sahip oluyor.
  • Kablo Rotası: SteelSeries teknoloji ve görsellik kadar işlevselliğe de önem veriyor. Bu işlevsellik bazen klavye üzerinde yer alırken bazen de klavyenin tam arkasında yer alıyor. Klavyenizin kablosunu sağ, sol ve orta olmak üzere 3 farklı çıkıştan çıkarabiliyorsunuz. Böylece klavyenizin bağlantı kablosunu en kısa yoldan bilgisayar kasasına ulaştırabiliyor ve ortaya çıkabilecek birçok sorunu önlemiş oluyorsunuz.

RGB En Çok SteelSeries’e Yakışıyor!

Oyuncu ekipmanları ve oyuncu kültürü söz konusu olduğunda içerisinde RGB olmayan bir ürünün beğenilme ihtimali yok denecek kadar az oluyor. Her marka ürünlerinde RGB teknolojisini kullanıyor ancak SteelSeries RGB teknolojisini kullanmakla kalmıyor, adeta RGB teknolojisini ürettiği ekipmanlara giydiriyor. 16.8 milyon farklı renk tonunun en estetik şekilde parıldamasını sağlayan SteelSeries, RGB teknolojisini klavyelerin en doğru noktalarında kullanarak benzersiz bir görüntü yaratıyor. Ayrıca yazılım arayüzü sayesinde bu renk tonları ve parlama modları tamamen özelleştirilebiliyor. Parlama modları genellikle nefes alma, patlama, renk geçişi ve dokunma temelli oluyor.

SteelSeries Yazılım Arayüzü ile Tamamen Özelleştirilebilir Bir Klavyeye Sahip Olun

SteelSeries tarafından geliştirilen yazılım arayüzü, kullanıcılara tamamen özelleştirilebilir ayarlar sunuyor. En yetenekli UX tasarımcıları ve yazılım mühendisleri tarafından oluşturulan SteelSeries Engine, kullanıcı dostu bir arayüze sahip oluyor. Klasik yazılım arayüzlerinin aksine tek bir tıklamayla birçok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. SteelSeries Engine, 5 farklı profili bünyesinde saklayabiliyor. Böylece her seferinde klavyenizi farklı oyunlar için ayarlamak zorunda kalmıyorsunuz. Klavye üzerinde yer alan makro tuşlarının fonksiyon atamaları da bu yazılım arayüzü üzerinden gerçekleştiriliyor. Aynı şekilde RGB aydınlatmalar da kolay bir şekilde farklı renklere ayarlanabiliyor ve diğer SteelSeries ekipmanlarına entegre edilebiliyor. Sizler de ileri teknoloji ve birinci sınıf kalitede üretilen oyuncu dostu bir klavyeye sahip olmak isterseniz SteelSeries’i tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

SteelSeries Klavye Fiyatları ve Modelleri

17 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Klavye Tipi
Toplam 17 / 17 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013120/1/51/steelseries