Hortum Tabancası Modelleri

Bahçe ile uğraşan, sebze ve meyve ağaçları ile ilgilenen veya çiçek yetiştirenlerin sulama işlemlerinde kullandıkları önemli malzemeler arasında sulama başlıkları geliyor. Sulama başlıkları, suyun bitki toprağına, ağaç diplerine ve bitki yapraklarına en iyi şekilde uygulanabilmesini sağlıyor. Hortumdan gelen suyun bitkilere doğru basınçla ve uygun miktarlarda uygulanmasını kolaylaştıran püskürtme sulama tabancası modelleri, sulama işleminin daha zahmetsiz ve daha keyifli yapılmasını sağlıyor. Sulama tabancaları aynı zamanda sulama işleminin maksimum verim ve minimum su sarfiyatı ile tamamlanmasına yardımcı oluyor. Düşük su sarfiyatı ile sulama maliyetlerinde önemli oranda tasarruf elde edilmiş oluyor. Sulama hortumlarının uç kısımlarına takılarak kullanılan sulama tabancası çeşitlerinden, sulayacağınız bitki çeşidine uygun olan birini seçerek sulama faaliyetinizi konforlu ve keyifli bir hâle dönüştürebilirsiniz.

Çiçek Sulama Kabı Modelleri

Hemen her evin balkonunda bulunan çiçeklerin belirli zamanlarda ve uygun şekilde sulanması gerekiyor. Apartman balkonu gibi dar mekânlarda hortum kullanarak veya şişeden dökerek sulama yapmak riskli olduğu kadar doğru bir sulama yöntemi olarak da görülmüyor. Fazla sulama çiçeklerin köklerine zarar vereceği gibi az sulama da kısa zamanda kurumalarına sebep olabiliyor. Bu tür ortamlarda kullanılacak çiçek sulama kabı, ergonomik taşıma kulbu ile suyun kolay taşınmasına ve uygun sulama başlığı ile doğru sulama işleminin doğru şekilde yapılmasına yardımcı oluyor. Hafif plastik malzemeler kullanılarak üretilen çiçek sulama kapları, değişik renkleri ile şık bir görünüm arz ediyor. 

Daha küçük ve hassas çiçek köklerinin ve yapraklarının sulanmasında şeffaf fısfıs pompa tercih ediliyor. Küçük sprey uygulama şişesi içeren fısfıs pompa modelleri ergonomik yapıları sayesinde kolay taşınabiliyor ve hassas başlıkları çiçeklere zarar vermeden sulama yapılabilmesini sağlıyor. Fısfıs pompalar sulama işlemi dışında çiçeklerin ilaçlanması işlemlerinde de kullanılabiliyor. Balkon veya evin içindeki çiçek ve bitkilerin sulanmasında sprey su şişeleri kullanımı büyük kolaylık sağlıyor. Sprey su şişesi kullanılarak yapılan sulama ile bitkilerin yaprak ve çiçekleri de sulanarak ihtiyaç duydukları nem sağlanmış oluyor.

Bahçe ve Çimenlikler İçin Sulama Başlıkları

Bahçe ve çimen sulama, balkon ve teras yıkama gibi işlemlerde kullanılmak üzere satın alınan su tabancalarında dayanıklılık arayanlar metal gövdeli sulama tabancası modellerini tercih ediyorlar. Birden fazla sulama fonksiyonuna sahip metal sulama tabancası modelleri, düşme ve çarpmaya karşı dayanıklı olduklarından uzun süreli bir kullanım vadediyor. Çimenle kaplı bahçelerin sulanmasında kullanılacak sulama başlıkları, ayarlanabilir özellikleri sayesinde suyun istenilen oranda uygulanmasına imkân tanıyor. Tetik kilitleme özelliğine sahip su tabancası modelleri, mandallarına sürekli basılmasına gerek olmadan ve aynı basınçla sulama yapabiliyor. 

Sprey fıskiye modelleri, çimenlik alanların sulanmasında özellikle tercih ediliyor ve sulama işlemini otomatik yapabiliyor. Açı ayarlı kazıklı fıskiyeler, bahçe ve çimenlik toprağa çakılarak sulama işleminin 360 derece açıyla ve zahmetsizce yapılmasına imkân tanıyor. Kaliteli malzeme ile üretilen kazıklı fıskiyeler uzun süre kullanılabiliyor. Kazıklı fıskiye çeşitleri, sadece bahçe ve çimenlik alanların değil sebzelik ve meyvelik gibi büyük alanların da kolayca ve 360 derece sulanmasında tercih edilebiliyor.

Sulama Tabancası Seti

Birden fazla fonksiyona sahip sulama tabanca seti çeşitleri ergonomik kullanımları ile dikkat çekiyor. Su tabancası seti ile su akış miktarı, güçlü sulama yönteminden sisleme yöntemine kadar kolayca istenilen aşamaya ayarlanabiliyor. Ayrıca sulama tabanca setleri, içerdikleri bağlantı aparatları ile birden fazla hortumun birbirine eklenerek kullanılmasına imkân tanıyor. Bu sayede büyük bahçelerin her köşesi rahatça sulanabiliyor. 

Sulama tabanca setleri içeriğinde yer alan aparatlar ile dağınık, şelale, damlatma, kestirme, fıskiye, damıtma, ince kesme gibi değişik sulama fonksiyonları kullanılabiliyor. Bahçenizdeki veya evinizdeki bitkileri sulamak; terasınızı veya balkonunuzu temizlemek için ihtiyacınız olan fonksiyonel ve uygun fiyatlı sulama tabancası setlerine, bahçe sulama malzemeleri kategorisi altından kolayca ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sulama Başlıkları

Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Toplam 24 / 2362 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483601/60000381/34001257