Swatch

İsviçre menşeli bir saat üreticisi olan ve 1983 yılında Swatch Group önderliğinde kurulan Swatch firması, günümüzde saat piyasasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Ortaya koymuş olduğu tasarımlar büyük ölçüde marka değer taşımaktadır. Çoğunlukla iş insanlarının ve profesyonellerin başarılı bir prezantasyon gerçekleştirmek için başvurdukları bir aksesuar olan Swatch markalı saatler, uzun ömürlü ve dayanıklı yapısı ile rüştünü kanıtlamış vaziyettedir. Dünya piyasasının önde gelen saat firmalarından biri olan Swatch, çoğunlukla klasik tarzda saat biçimleri tasarlamakta, bununla birlikte, modern ve sınırları zorlayan tasarımlara da ürün yelpazesinde yer vermektedir. Ürünlerinin büyük bir çoğunluğu unisex nitelikte olsa da, bazı saatler erkek ve kadınlar için özel olarak üretilmiştir. Saatlerin taşıdığı marka değeri, onu başarılı bir benlik sunumu gerçekleştirmek için oldukça uygun bir seçenek haline getirmektedir. Özellikle önemli iş toplantılarınızda ya da sosyal yaşamınızda önemli gördüğünüz buluşmalarda bu saatleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Kıyafet kombinlerinin başarılı bir tamamlayıcısı olan bu saatler, birçok farklı renk ve model seçenekleri ile kullanım alanlarını olabildiğince genişletmiştir.

Her yaş grubu için uygun renk ve modelde bir Swatch saate rastlamak mümkündür. Gerek spor tarzda giyindiğiniz günlerde, gerekse kendinizi klas hissetmek istediğiniz ve ağır giyindiğiniz zamanlarda bu saatler kombininizi başarıyla tamamlayabilmektedir. Swatch markalı ürünlerin geniş seçenek yelpazesi sayesinde kullanıcılar kendilerini ifade edebilecekleri saat modeline kolaylıkla erişebilmektedirler. Zamanı ölçen bir alet olmasının yanı sıra Swatch saatler, günümüzde oldukça önemli bir aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır. Her tarza ve her ilgiye hitap edecek Swatch ürünlerine piyasa üzerinden erişim sağlamak mümkündür. Uzun süreli kullanım imkânı ve şık tasarımının yanında, taşıdığı marka değeri de onu çekici kılan unsurlar arasında yer almaktadır. Sizin için en uygun Swatch markalı saate ulaşmak için seçenekler arasında göz gezdirebilir, uygun gördüğünüz ürünü kolaylıkla edinebilirsiniz.

Swatch ile Bir Geleneğin Başlatıcısı Olun

Swatch, uzun ömürlü ve dayanıklı saatleriyle bu piyasada rüştünü kanıtlamış bir firma olarak kendisini göstermektedir. Piyasaya sürdüğü saatler, uzun süreli bir kullanım imkânı sunmakla birlikte, son derece tatmin edici bir kullanım imkânına sahiptir. Bu nedenle kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen ve uzun yıllar güven içerisinde kullanılan bu saatler, nesilden nesle aktarmak için oldukça uygun seçeneklerdir. Günümüzde, 80’li yıllardan kalma Swatch saatler hala piyasada dolaşmakta, antika değeriyle satışa çıkmaktadır. Uzun ömürlü kullanım imkânını, açılabilir özellikte olmayan kasasına borçludur. Bu saatlerin işleyişini görebilmeniz mümkün değildir; zira saat açılmamak üzere kapatılmıştır. Bu da piyasada dolaşan saatlerin iç parçalarının değiştirilmesinin ve işleyişinin bozulmasının önüne geçmektedir. Yalnızca pili yerleştirebileceğiniz yuvaya erişiminiz bulunmaktadır. Bu sayede uzun yıllar piyasada varlığını sürdüren bu saatler, yıllar içerisinde hiçbir zarar görmeden dolaşabilirler. Bu da markanın değerini hiçbir şekilde kaybetmemesine ve uzun ömürlü saatler ile anılmasına imkân sağlamaktadır. Swatch saatler, kolay kolay bozulmazlar. Bu da onları nesilden nesle aktarmak için oldukça uygun bir seçenek olarak karşımıza çıkarır. Çocuklarınıza kendinizden hatıra bırakmak istiyorsanız, Swatch saat modelleri sizin için oldukça uygun bir seçenektir.

Renk ve desen seçenekleri arasından uygun seçeneği belirleyerek alışverişinize başlayabilirsiniz. Eğer çocuklarınıza bırakmak istediğiniz bir saat edinecekseniz, zamansız bir tasarım sizin için uygun bir seçenek olabilir. Bu anlamda klasik modeller hiçbir zaman eskimeyecek niteliğe sahiptir ve birçok ilgiye hitap edebilir. Bu saatlerin siyah, kahverengi gibi model seçenekleri bulunmaktadır. Swatch saat kordonu rengi de bu anlamda önemli bir kriterdir. Siyah ve kahverengi renkle,r klasik bir tarza uyum gösterebilecek niteliktedir. Bu nedenle nesilden nesle aktarmak için oldukça uygun bir seçenek olabilir. Saatlerin uzun ömürlü özelliğinin yanı sıra, bir hediye olarak üzerinden yıllar geçtikçe değerlenecek olan bu eşyalar son derece yüksek ölçüde manevi bir değere sahiptir. Bu nedenle bu saatlerin alışverişi gerçekleştirilirken ürün fiyatlandırmalarından ziyade ürünün niteliklerine odaklanmakta fayda vardır. Bu nedenle Swatch saat alışverişi yaparken bu kriterlerin göz önünde bulundurulması gerekir. Alışverişinizi yaparken öncelikli olarak çocuklarınıza hediye etmek istediğiniz ürünün niteliklerinin neler olması gerektiğini gözden geçirmeniz gerekebilir. Ardından buna uygun saatleri listeleyebilir, sonrasında uygun saatler arasında gerekirse fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Ancak önceliği ürünün taleplerinizi karşılayıp karşılamamasına vermenizde fayda vardır. Seçenekler arasında göz gezdirerek çeşitli kriterleri belirleyebilir, bu çizgide çocuklarınız için manevi değer yüksek bir hediye alabilirsiniz.

Swatch ile Özgüveninizi Tazeleyin

İş toplantılarında, günlük yaşamda ya da hayatınızın herhangi bir alanında, nasıl göründüğümüz nasıl hissettiğimiz ile yakından ilişkilidir. Eğer dış görünümümüzden memnunsak, bununla ilişkili olarak ruh halimiz de olumlu bir çizgide seyreder. Bu nedenle giydiğimiz kıyafetleri ve taktığımız aksesuarları özenli bir şekilde seçmemiz gerekebilir. Özellikle önemli toplantılar öncesinde dış görüntümüzün bizi memnun etmesi önemlidir; buna bağlı olarak özgüvenimizi tazeleyebilir ve daha girişken bir pozisyonda bulunabiliriz. Bu çerçevede, giyimimizin tamamlayıcı olan aksesuarlar da dış görünümümüz üzerinde oldukça önemli bir etkiye sahiptir. Kullandığımız saatler de bu aksesuarların bir parçasını oluşturur. Kullandığımız saatin marka değeri, tasarımı ve sağlamlığı, sosyal ortamdaki etkimiz üzerinde etki sahibidir. Öte yandan, kol saati oldukça görünür bir özelliğe sahip olması dolayısıyla, tercihi yapılırken dikkatli olunması gereken aksesuarlar arasında yer almaktadır. İlk olarak 17. yüzyılda takılmaya başlanan bir aksesuar olan saat, zamanı ölçmenin değerli olduğu bu dönemde takan kişiye prestij kazandırmaktaydı. Bugün ise, saat kullanımına eskisi kadar ihtiyaç duyulmamaktadır; telefonlarımız aracılığıyla saatin kaç olduğunu kolaylıkla öğrenebiliriz. Buna karşın kol saatlerinin sağladığı bu prestij, nostaljik bir şekilde varlığını sürdürmeye devam ettirmektedir. Kol saatleri, hala toplantılarda takım elbiselerin önemli bir tamamlayıcısı olarak varlığını sürdürmektedir.

Günümüzde kol saati kullanımı fonksiyonel özelliklerinin ötesinde aksesuar olarak kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra, saatin sağlamlığı da saat alımında önemli bir faktör olarak kendisini gösterir. Bazı zamanlar durma yapan ve saati yanlış gösteren saatler, yanıltıcı olabilmesi nedeniyle oldukça dezavantajlıdır. Örneğin; buluşma saatini, bozuk saat sebebiyle geciktirmek hoş karşılanmayacak ve istenmeyecek bir durumdur. Bu nedenle saatlerin yalnızca aksesuar olarak değil işlevsel özellikleriyle de hayatlarımızdaki varlığını sürdürdüğünü söylemek mümkündür. Bazı saatler, işlevsel özellikleri genişletilerek tarihi gösterme gibi özellikler ile desteklenmektedir. Bazı saatler ise alarm olarak kullanılabilmekte, bu özelliği ile sabahları uyanmakta zorlanan kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Swatch dijital saat ise günümüz koşullarına ayak uydurmuş bir saat modeli olarak kendisini gösterebilir. Bu çeşitteki saatler daha çok sportif özellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Spor giyim ile birlikte oldukça uyumlu olan bu saatler, çoğunlukla genç nesil tarafından sevilerek kullanılmaktadır. Klasik tarzda mekanik saatler için sıklıkla tercih edilen kordon modelleri arasında Swatch deri kordon modelleri yer almaktadır. Bu tarz modeller çoğunlukla kişilere daha ağır ve oturaklı bir hava kazandırmaktadır. Çeşitli seçenekler arasından hangi ürünün sizin için daha uygun olduğuna kişisel talepleriniz çerçevesinde cevap vermeniz mümkündür.

Swatch Ürünleri ile Tarzınızı Baştan Yaratın

Bir saat markası olarak bilinen ve bu alanda oldukça başarılı işlere imza atan Swatch, yalnızca kol saati üretimi ile değil, çeşitli aksesuar üretimleriyle de kullanıcıların beğenisini kazanmaktadır. Örneğin; Swatch yüzük modelleri kullanıcılar tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Bu yüzükler, saatler ile kombine bir şekilde kullanılabilmekte, oldukça hoş ve uyumlu bir görünüm meydana getirilebilmektedir. Swatch saatleri, kullanıcılara tarzlarını yenileme imkânı sunmaktadır. Saat kullanma alışkanlığı olmayan insanlar, çeşitli modeller arasından kendileri için uygun bir saat modeli belirleyebilmekte, bu şekilde hayatlarında yeni alışkanlıklar edinebilmektedirler. Bu saatlere uyumlu olacak şekilde çeşitli kıyafet kombinleri deneyimleyen kullanıcılar, denedikleri yeni tarzlar arasından kendilerine uygun gördükleri birini belirleyerek tarzlarını baştan yaratabilmektedirler. Hayatında değişiklik görmek isteyen ve yeni bir tarz belirlemek isteyen kişiler için Swatch saatleri oldukça uygun seçenekler arasında yer almaktadır. Klasik saat modellerinin yanında Swatch akıllı saat modelleri de şu sıralar gündemdeki yerini almış durumdadır. Akıllı telefonlar ile entegre çalışan bu saatler, kalp ritmini ölçme, uyku saatini ölçme, adım sayma gibi çeşitli özelliklere sahip olabilmektedir. Modern bir görünüm çizen bu modeller daha ziyade spor bir giyim tarzı ile bağdaşlaştırılabilir.

Giyim tarzında daha yetişkin ve ağırbaşlı bir görünüm çizmek isteyen kullanıcılar, Swatch dijital saat modellerinden ziyade, klasik tarzda tasarlanmış modellere yönelmektedirler. Bunlar arasında Swatch kordon rengi kahverengi ve siyah tonlarında olan modeller yer alabileceği, sütlü kahve ve Swatch beyaz saat modelleri de dikkat çekebilmektedir. Beyaz renkli saatler, açık renklerdeki takımlar ve elbiseler ile uyum içerisinde kullanılabilmektedir. Oldukça zarif bir görünüm elde etmeye imkân sağlayan bu modeller, kullanıcıların beğeniyle kullandığı ürünler arasında yer almaktadır. Spor bir tarz edinmek istiyorsanız, buna uygun olarak Swatch şeffaf saat ya da daha sportif görünümlere sahip Swatch kol saati modellerine başvurabilirsiniz. Swatch otomatik saat modellerinin de aralarında bulunduğu bu saatler, sweatler ve şortlar ile birlikte uyum içerisinde takılabilmektedir. Genellikle gençlerin tercih ettiği bu modeller, oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olmaları neticesinde egzersiz yaparken de güvenle kullanılabilmektedir. Daha önce de ifade edildiği gibi, Swatch yalnızca saat değil çeşitli aksesuar modellerine de yönelmiş durumdadır. Bunlar arasında Swatch kolye modelleri de yoğun bir ilgiyle karşılaşmaktadır. Çeşitli tarzlara hitap eden aksesuarlar ile kullanıcıların karşısına çıkan ve bu anlamda onlara oldukça geniş bir alanda seçim yapma imkânı sağlayan Swatch firması, yüksek kaliteli ürünleri ve şık tasarımlarıyla kullanıcıların kalbini kazanmayı başarmaktadır.

Swatch Ürünleri Uzun Ömürlüdür

Saat alışverişi yapılırken sıklıkla dikkat edilen kriterlerden biri de saatin uzun ömürlü özelliklere sahip olmasıdır. Uzun ömürlü nitelikler arz eden saatler, kullanıcılar tarafından sıklıkla talep görür ve değerli bulunur. Bunun yanında, kol saatlerini kişiler çocuklarına miras bırakmak isteyebilmektedirler. Bu nedenle tercih edilecek ürünün manevi değere sahip olacağı göz önünde bulundurularak uzun ömürlü nitelikler arz etmesine dikkat edilmektedir. Swatch, bu kriterlere uyum gösteren oldukça dayanıklı ürünler piyasaya sürmektedir. Bu saatler arasından tercih edeceğiniz herhangi bir model güven içerisinde kullanılabilir. Swatch bir dünya markası olarak adını duyurmuş bir firmadır. Bununla birlikte, 1980’lerden kalma saatler, bugün piyasada varlığını sürdürmeye devam etmektedir. Bu saatler, antika değer taşımakta ve ilk günkü gibi çalışmaya devam etmektedir. Saatlerin uzun ömürlülüğünü koruyabilmeleri için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlar arasında, pili bitmiş saatlerin pilinin hızla değiştirilmesi yer almaktadır. Biten piller, zaman içerisinde oksitlenerek saatin işleyişini bozabilmektedirler. Bu nedenle bitmiş pillerin saatin içerisinde uzun süre tutulmaması gerekir. Bu şekilde hem saatin üzerinde yer alan yeşil lekeler rahatsız edici ve sağlıksız bir görünüm meydana getirirler, hem de saat büyük ihtimalle çalışamaz hale gelir.

Bunun yanı sıra, saatlerin kullanılmadığı zamanlarda bile içine pil takılmasında fayda vardır. Bu sayede saat sürekli işleyerek yıllar içerisinde ilk günkü kalitesini göstermeye devam eder. Evladiyelik olarak gördüğünüz saatlerin içine pil yerleştirmeyi ve belli zamanlarda pilinin bitip bitmediğini kontrol etmenizde fayda vardır. Diğer bir husus ise Swatch mekanik saat modellerinin suya ve toza yoğun bir şekilde maruz bırakılmamasıdır. Toz ve su saatin işleyişini bozabilmektedir. Bunun yanında aşırı sıcağa ya da aşırı soğuğa saatlerin uzun süre maruz bırakılmamasında fayda vardır. Yıllar içerisinde Swatch saatlerin kayışlarında eskimeler meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda Swatch kayış çeşitleri arasından yenisini tedarik ederek kullanmaya devam edebilirsiniz. Bütün bu kaidelere uyulduğunda, Swatch markalı kol saatlerinin son derece uzun ömürlü özellikler arz edeceğini ve evladiyelik ürünler olarak görülebileceğini söylemek mümkündür. Swatch ürünleri, çeşitlilik gösterebileceği gibi, kayış çeşitleri de farklılık gösterebilmektedir. Bu farklılık dâhilinde, ürünlerin kayışlarının ömrü de farklılık gösterebilir. Örneğin; Swatch lastikli saat modeller, diğer kayış modellerine göre daha kısa ömürlü olabilmektedir. Özellikle ısıya maruz kaldığında ve yoğun bir şekilde kullanıldığında daha çabuk eskiyebilir. Deri kayışlar ise daha uzun ömürlü nitelikler arz eder. Bu da bir kriter olarak görülebilir.

Swatch Saatler Bütçe Dostudur

Günümüzde kol saati piyasası oldukça yüksek bir çizgiden ilerlemektedir. Bunun sebebi, kol saatlerinin büyük ölçüde prestij kaynağı olması ve kaliteli malzemenin kol saati yapımında oldukça önemli bir nitelik arz etmesi olarak görülebilir. Bu nedenle saat fiyatlarını değerlendirirken bu faktörlerin göz önünde bulundurulmasında fayda vardır. Swatch saat fiyat açısından bütçe dostu nitelikler arz etmektedir; zira bu ürünlerin uzun süreli bir kullanıma sahip olması ve marka değeri göz önünde bulundurulduğunda, verilen ücretin ne kadar makul olduğu anlaşılmaktadır. Öyle ki, Swatch saatler, taşıdığı değer neticesinde bir yatırım malzemesi olarak bile görülebilmektedir. Yıllar içerisinde artan değer ile saatler antika değeri taşıyabilmektedirler. Bu nedenle kullanıcılar çoğunlukla bu saatleri satın alırken bu detayları göz önünde bulundurmaktadırlar. Bununla beraber, Swatch markalı saatlerin fiyatlarının oldukça geniş bir skalada çeşitlilik gösterdiğini söylemek mümkündür. Bu nedenle, saat almayı düşünüyorsanız, bu durumu da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. İstediğiniz ürünün benzerleri arasında çeşitli fiyat farklılıkları meydana gelebilir. Bu nedenle, ürünleri listeledikten sonra ürünler arasında fiyat karşılaştırması yapabilir; bütçenize uygun gördüğünüz ürünü tercih edebilirsiniz. Öte yandan, bu saatler, kullanıldıkça değeri azalan ürünler değildir. Aksine yıllar içerisinde değer kazanırlar. Ancak ürünü özenli bir şekilde kullanmak gerekir.

Saatler, usulüne uygun biçimde özenli bir şekilde kullanıldığında, yıllar içerisinde değeri katlanarak artar. Üzerinde çizik bulunan, özensiz kullanılmış ürünler pek istenilen bir duruma işaret etmez. Bu nedenle saatlerinizi doğrudan yoğun su veya toza maruz bırakmamanızda, güneş ışığında uzun süre bekletmemenizde, yoğun sıcaklığa veya yoğun soğuk havaya doğrudan maruz bırakmamanızda fayda vardır. Bu kaidelere uyulduğunda, Swatch saatler değerinden hiçbir şey kaybetmez. Swatch, sevdikleriniz için oldukça uygun bir hediye olarak görülebilir. Bununla birlikte, çocuklarınıza bu saatleri hediye ederek bir geleneğin başlatıcısı olabilir, nesilden nesle sürecek bir geleneğin ilk fitilini ateşleyebilirsiniz. Bu nedenle Swatch saatlerinin yüksek ölçüde manevi değerlere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Manevi değerler ise her zaman için maddi değerlerin üstündedir. Bu anlamda Swatch saatleri, manevi değerlerin başarılı bir taşıyıcısı olarak görmek mümkündür; bu da ürün fiyatlandırmalarının son derece makul bir çizgide ilerlediği anlamına gelir. Sonuç olarak, Swatch’ta geniş ürün yelpazesi içerisinde herkesin kendisine uygun bir ürün ile karşılaşması mümkündür. Ürün seçenekleri arasından size uygun olan ürünü belirlemek için siz de Hepsiburada’yı ziyaret edebilir, hızlı ve güvenli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

1- Orjinal Swatch Nasıl Anlaşılır?

Bir saatin orijinal olup olmadığını anlamak için profesyonel desteğe başvurmak gerekebilir.

2- Swatch Saat bakımı Nasıl Yapılır?

Swatch saat bakımı yaparken nemli bir bez kullanabilirsiniz, yoğun suya maruz bırakmamaya ve kimyasal kullanmamaya özen gösteriniz.

3- Swatch Saat Nasıl Kombinlenir?

Swatch saatler, büyük ölçüde çeşitlilik gösterebilir; her kombin için uygun bir Swatch saat modeline ulaşmak mümkündür. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Swatch

838 ürün var
 1. Ürün Çeşidi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Cinsiyet
 5. Renk
 6. Alarm
 7. Çalışma Tipi
 8. Satıcı A-Z
 9. İndirimli Ürünler
 10. Kelime Filtresi
Başa dön