Baş ve cetvel kısımlarının üst üste gelerek T görünümü kazanan T cetvelleri, mühendislikten mimariye kadar geniş bir kullanım alanıyla beğeninize sunuluyor. Teknik resimden üretime, pazarlamadan ölçeklendirmeye kadar geniş bir işlem kapasitesine sahip modelleri, ihtiyacınıza göre 65 cm’lik ya da 85 cm’lik olarak seçebilir, ihtiyacınızı kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Bir ürünün ya da projenin her aşamasında yol gösterici olmayı amaçlayan T cetvelleri, geniş bir kullanım olanağı sunuyor. Ürünün malzemesini, nasıl imal edileceğiniz, boyutlarını ya da yüzey kalitesini belirlemenize ve projenize yansıtmanıza olanak sağlayan T cetvelleri sayesinde projenize ışık tutabilir, belirli kurallar ve standartlar çerçevesinde işlemlerinizi daha kolay tamamlayabilirsiniz.

Mühendisler ve mimarlar arasında iletişim gücü en kuvvetli olan aksesuarlardan biri olan T cetvelleri, doğruların ve eğrilerin çeşitli şekillerde bir araya gelmesiyle oluşturulan teknik resimleri detaylandırmanıza, ölçmenize ve ölçeklendirmenize olanak tanıyor. Bir kenarını çizim yapılmış olan yüzeyin kenarına dayayarak, paralel yatay çizgiler çizerek cetvelinizden maksimum verimi alabilir, işlemlerinizi hızlandırabilirsiniz.

Sabit ya da hareketli başlıklı olarak beğeninize sunulan T cetveller, ihtiyacınıza en iyi şekilde cevap vermeyi amaçlıyor. Ahşap, akrilik, plastik ya da alüminyum kullanılarak üretilmiş ürünler, çizim masanızda ya da çalışma alanınızda paralel bir düzlem elde etmenizi amaçlıyor. Bu sayede kolaylıkla işlemlerinizi kusursuzlaştırmanıza, istatistiki verileri girmenize ve açıları hesaplamanıza olanak tanıyan ürünler, çizim hassasiyetinizi arttırmanıza yardımcı oluyor. Paralel cetvel modelinizin iki ucunda bulunan rulmanlar aracılığı ile masaya sabitlenmiş ip üzerinden hareketlerinizi yapabilir, esneme ya da gevşeme olmadan doğrularınızı çizebilirsiniz.

T Cetvel Fiyatları

İşlevsel özellikleri ve taşınabilirliği ile sıklıkla tercih edilen teknik resim cetveli, üniversite öğrencilerin de vazgeçilmezleri arasında yerini alıyor. İnşaat, makine ya da farklı mühendislik fakültelerinin teknik çizim derslerinde olduğu kadar, iş hayatından da sıklıkla başvurulan teknik çizim cetveli, oynar ya da sabit başlıkları sayesinde her açıyı kolaylıkla elde etmenize olanak tanıyor. Gönye, cetvel ya da minkale gibi daha küçük çizim araçlarının tüm işlevsel özelliklerini bünyesinde barındıran T cetvelleri, vazgeçilmez bir kullanım sunuyor. Yetiştirmeniz gereken projeleri, inşaat taslaklarını ya da çalışmalarınızı T cetvelleri sayesinde kolaylıkla elde edebilir, hızlı ve pratik olduğu kadar kesin bir iş ortaya koyabilirsiniz.

Çizim kağıdınıza paralel olarak yerleştirdiğiniz cetvel, farklı geometrik sembolleri de rahatlıkla çizmenize olanak sağlıyor. Açılarını ve kenarlarını doğru olarak belirleyebileceğiniz, ölçebileceğiniz ve tekrar kontrol edebileceğiniz çizimler elde etmenizi sağlayan ürünler sayesinde dik, geniş ya da dar açı ihtiyaçlarınızı kolaylıkla elde edebilirsiniz. Mimari alanda çatıların, ev tasarımlarının ya da pencere boşluklarının doğru ve kesin bir şekilde ortaya konulmasını ve daha sonrasında ortaya çıkabilecek problemlerin önüne geçilmesini amaçlayan modeller arasından ihtiyacınıza göre seçiminizi yapabilir, T cetvel fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz.

T cetvelinin kesim noktasında bulunan vida ile gevşetme yapmanıza olanak sağlayan modeller, işlemleriniz için daha farklı ve benzersiz bir seçim hakkı sunuyor. Uzun kenarı döndürerek, açı ayarlama işlemlerinizi de tek bir gereçle yapmanıza olanak sağlayan modeller sayesinde, işlemlerinizi çok daha hızlı bir şekilde yapabilir, çiziminizin temellerini tek bir gereçle sağlamlaştırabilirsiniz.

Mimarlık, iç mimarlık ya da mühendislik öğrencilerinin olduğu kadar, profesyonellerin de tercihi T cetvelleri, sunduğu boyut seçenekleri ile de kolay bir kullanım sağlıyor. Çiziminizi yapacağınız yüzeye, kağıda ya da malzemeye bağlı olarak farklı ebatlarda sunulan T cetvelleri arasından seçiminizi yapabilir, pratik özellikleri ile işlemlerinizi hızlandırabilir, benzersiz bir kullanım elde edebilirsiniz.

T Cetvelleri

13 ürün var
 1. Markalar
  1. Yıldızlar
  2. Hatas
  3. Faber-Castell
  4. Hidex
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/21005096/15294
BAŞA DÖN