Tuş Takımı

Bilgisayarları daha dar alanlarda kullananlar ve kolay taşınabilir, pratik kullanımı tercih eden kullanıcılar, bazen aksesuar ve diğer bilgisayar parçalarına gereksinim duyarlar. Bilhassa yazı yazma amacıyla tasarlanan tabletlerin bünyelerinde yer alan tuş takımları, kullanıcının ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalır. Tablet tuş takımlarının tasarımlarıyla bu durum, tabletlerin kendi bünyelerindeki klavyelere göre daha kullanışlı, hızlı ve eğlenceli bir hâle dönüşür.

Tablet Tuş Takımı Fiyatları

Tablet tuş takımı fiyatları, yukarıda bahsi geçen aygıtların kalitelerine, dizaynlarına, bağlantı türlerine ve diğer niteliklerine göre çeşitlilik gösterirler. Tuş takımı modellerinin birçoğunda Türkçe karakter yer alır. Modellerin bazıları ise bu Türkçe karakterleri desteklemede yetersiz kalır. Fakat bu modeller üzerinde yapılacak bazı ufak değişikliklerle kullanılmak istenilen karakterleri elde etmek olasıdır.

Tablet tuş takımı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir başka husus da modelin bağlantı tipidir. Tablette yer alan girişler dikkatle incelenerek USB, miсrо USB ya da mini USB şeklindeki bağlantı türlerini bünyesinde barındıran modeller seçilmelidir. Kablolu klavyelere oranla daha pahalı etikete sahip olmalarına karşın kablosuz ve de bluetooth şeklindeki bağlantı tipleriyle karşınıza çıkan ürünler, daha kullanışlı yapılarıyla kendilerini ispatlarlar.

Tablet tuş takımlarının bazıları, tablet kılıflarıyla birlikte kullanıcıların tercihlerine sunulur. Bu tarz modeller seçilir ise daha uygun fiyatlarla iki ihtiyaç aynı anda karşılanmış olur. Tablet tuş takımı fiyatları, bu cihazların sahip oldukları stant türlerin, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamada gerekli şartları sağlamaları, bünyelerinde pil barındırmaları ve hoparlörle birlikte satılmaları gibi birçok etmene göre farklılık gösterir.

Tablet tuş takımları, bilindiği üzere ana işlevleri bakımından diğer bilgisayar klavyeleriyle birçok ortak noktaya sahiptirler. Fakat bu cihazlar, tablet kullananlar için ayrıca üretilmektedirler. Bu aygıtları diğer aygıtlardan ayıran başlıca özellik, onların boyutlarıdır. Bu aygıtların ebatları, tablet modellerinin büyüklükleri baz alınarak farklılık gösterirler. Bu sayede tuş takımlarının tabletin kendisinden daha küçük olması sağlanmış olur. Bununla birlikte pek çok tablet üretimi yapan firma, kılıf üretiminin yanı sıra klavye de ürettiklerinden tuş takımlarının tablet ebatlarına göre üretilmeleri tablet kullacıları için avantaj sağlamaktadır.

Tablet tuş takımlarını diğer ürünlerden farklı kılan diğer bir nokta da bu cihazlarda nümerik tuşların yer almamasıdır. Nümerik tuşların kullanılması, diğer tuşların sıkıştırılması anlamına geldiğinden tercih edilmemektedir. Bu cihaza ait modellerin bazılarını stant ya da power bank şeklinde kullanmak da mümkün olur. Bu tuş takımlarının yardımı ile ablet kullanıcıları için diğer klavyelerdeki USВ, bluеtооth ve wirеlеss bağlantı opsiyonlarının yanı sıra miсrо USB ve mini USB şeklindeki seçeneklerle de tabletlere bağlanmak mümkündür.

Tabletteki dokunmatik tuşlar, genel olarak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Fakat uzun süre boyunca bu tuşların kullanılması, kullanıcıya zor anlar yaşatabilir. Bunu doğuran nedenlerden biri, ekranın ve tuşların aynı hizada olmasıdır. Bu da boyunda ve vücutta bazı rahatsızlıklara ve anomalilere yol açabilir. Stantın dik şekilde ve tuş takımının da yatay düzlemde kullanılması, bu sorunları ortadan kaldırır. Bu da tablet tuş takımının kullanımının daha hızlı, sağlıklı ve konforlu olduğu anlamına gelir.

Tuş takımının ekranın mevcut görüntüsünü genişletmesi de diğer bir avantajdır. Tuş takımı, ekrandan bağımsız olduğu için ekran görüntüsünün tamamının elde edilmesi, kullanış ve kolaylık sağlar. İşlevsel açıdan bünyesindeki pil sayesinde şarj edilebilmesi mümkün olan ve stant ve USВ girişleri ile ОТG yuvası şeklinde kullanılabilen modeller, daha da pratiktirler. Tüm bunlara ek olarak, tuşlu klavye kullanımını bırakamayanlar için uygun ve kusursuz seçenekler oluştururlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tablet Tuş Takımı

74 ürün listeleniyor
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 74 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?