1999 yılında kurulan Çinli şirket Tenda Technology, yönlendiriciler ile uzmanlaştığı pazarda, kullanıcılar tarafından en fazla tercih edilen markalardan biri olarak kendisini göstermeyi başardı. Tenda markası, bu başarısını hem tasarım hem de işlevsellik alanlarına borçludur.

Yardımcı Pozisyonda Yer Alan Göstergeler

Tenda Router modelleri oldukça şık görüntüye sahip yönlendiricilerdir. Mat bir yüzeye ve LED ışığına sahip olması ürünün görünüşü açısından ilgi çekici bir detaydır. Tenda cihazlarında karşılaşacağınız bazı göstergeler vardır. Bu göstergeler ve anlamları aşağıdaki gibidir.

sys - yönlendiricinin açık olup olmadığını gösterir

WAN - İnternet bağlantısının çalışıp çalışmadığını gösterir

LAN - Ethernet kablolarıyla bağlı bilgisayarınızın olup olmadığını gösterir

WiFi - kablosuz yayının açık olup olmadığını gösterir

Yönlendiricinin arka tarafında, biri internet bağlantısı için kullanılan Gigabit Ethernet bağlantı noktalarını bulabilirsiniz. Böylelikle, yerel ağ için kalan diğer bağlantı noktalarını kullanabilirsiniz. WiFi ve WPS için düğmeler ve güç girişi var. Bununla birlikte Tenda Router modellerinin bir kısmında USB desteği de sağlanır.

Tenda Router ürünlerinde havalandırma ızgaralarını, düz yüzeylere yerleştirmek için ayakları ve duvarlara monte etmek için hazır olan delikleri kolaylıkla görebilirsiniz. Ayrıca yönlendiricinizin bağlantı ayrıntılarını içeren bir çıkartma da vardır.

Tenda Wi-Fi yönlendirici sistemleri, ortalama bir evdeki cihaz sayısı arttıkça giderek daha popüler hale gelir ve her yerde iyi bir kablosuz kapsama alanına sahip olmanın gereğinin altını çizer. İnternete sadece bir “ana” bilgisayarın bağlandığı günler artık geride kaldı ve şimdi odak noktası ev genelinde kesintisiz Wi-Fi kapsama alanı sağlamak. Bu yeni trendin peşinde koşan Tenda, kendi alanında ulaştığı uzmanlığın karşılığını yansıtmayı başarır..

Soru İşareti Bırakmayan Birçok Fayda

  • Tenda WiFi mobil uygulaması duyarlı ve kullanımı kolaydır
  • Kurulumu son derece kolaydır ve kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilir
  • Yalnızca zemine değil aynı zamanda duvara da monte edebilirsiniz
  • Ürün yazılımı ve mobil uygulama, güvenlikle ilgili modern beklentileri karşılar niteliktedir
  • Farklı dillerde destek sağlayan arayüz
  • Kullanıcı arayüzü, yönlendiricileri yönetme anlamında işleri bir hayli kolaylaştırır
  • Çocuklarınızın zararlı bağlantı noktalarına erişimini engelleyerek onları koruyabilirsiniz
  • Ağ trafiğinize takılan adreslerle ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz
  • USB menüsü dosya paylaşım menüsüne ve yazıcı servisine erişim sağlar.
  • Gelişmiş ayarlar, bant genişliği kontrolü veya QoS, DDNS, DMZ ve yerleşik güvenlik duvarını içeren tam bir seçenek listesini içerir.

Hayatı Daha Kolay Hale Getiren Ekstra Katkılar

Konuk Ağı: Her kablosuz frekans için bir tane ağ bulunur. Bu durumda izin verdiğiniz maksimum konuk sayısını ve WiFi'nize ne kadar süre erişeceklerini belirleyebilirsiniz.

Ebeveyn Kontrolü: İnternete erişim için zaman sınırları ve çocuklar için yasaklanan web siteleri için ‘’girilmesi yasaklanan’’ bir liste belirlemenizi sağlayan temel bir hizmettir. Bu sayede çocuklarınızı da olası zararlardan korumuş olursunuz.

WiFi Zamanlaması: Kablosuz ağ yayınının ne zaman kapatılacağına dair günlük bir zamanlama ayarlayabilirsiniz.

VPN Sunucusu: PPTP protokolünü kullanarak yönlendiriciyi bir VPN sunucusu olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

DDNS: İnternet sağlayıcınız size dinamik bir genel IP adresi verse bile, yönlendiriciye internetten bağlanmanıza izin veren bir hizmettir.

Bant Genişliği Denetimi: Ağınızdaki her aygıt için indirme ve yükleme sınırlarını ayarlamak için temel bir özelliktir. Yapılandırması gayet kolay olduğu gibi aynı zamanda yönlendiricilerde bulduğunuz QoS (Hizmet Kalitesi) özelliği kalite anlamında tatmin edici bir seviyeye sahiptir.

Ön Plana Çıkmasını Sağlayan Tasarım

Tenda Wi-Fi sistemi, Wi-Fi ağınızın omurgasını oluşturan (satın aldığınız pakete bağlı olarak değişir) küçük küplerden oluşur. Ürün paketi içerisinde düğümler, ilgili güç adaptörleri, hızlı kurulum kılavuzu ve Ethernet kablosu gibi yönlendiricinizi aktif hale getirmek için gerekli olan bütün teknik donanım yer alır. Bu sayede kurulum için ekstra bir cihaz satın almanıza gerek kalmaz. Düğümlerin kendisi oldukça minimalist şekilde tasarlanmıştır ve kolayca gizlenebilir. Son derece hafiftirler ve genel yapım kalitesiyle güven verir.

Her modelin bir LAN ve WAN bağlantı noktası vardır ve İnternet bağlantısının ağ üzerinden paylaşılması için modeminizi portların herhangi birindeki LAN / WAN bağlantı noktasına bağlarsınız. Masaüstü bilgisayarı veya NAS'ı olan biriyseniz ve ağ içinde hızlı dosya aktarımları için Ethernet'e güveniyorsanız, bu yönlendirici sistemi tam olarak sizin içindir.

Yönlendirme Sayesinde Kolay Kurulum

Öncelikle yönlendiriciyi bir bilgisayara bağlayın, ardından bir web tarayıcısı açın ve yapılandırma işlemini başlatın. Hızlı Kurulum Sihirbazı (manuel olarak yapılırsa) Bağlantı Türünü seçmenizi isteyecektir (PPPoE, Dinamik veya Statik IP olabilir), ISP kullanıcı adını ve şifresini girin. Ardından, SSID adını ve şifresini girmeniz istenir. Buradan, daha ayrıntılı bir yapılandırma yapmanıza izin veren web arayüzüne erişebilirsiniz.

Ana menü şu seçenekleri içerir: İnternet Durumu, İnternet Ayarları, Kablosuz Ayarları, Misafir Ağı, Uyku Modu, USB / Uygulama, VPN, Gelişmiş Ayarlar ve Sistem Ayarları. Adından da anlaşılacağı gibi, İnternet Durumu, İnternet bağlantınızın durumunu ve USB dâhil olmak üzere bağlı tüm cihazları görüntüler ve bazı temel bilgileri değiştirmenize izin verir.

İnternet, Gelişmiş ve Sistem Ayarlarının Çekiciliği

İnternet Ayarları sizi ilk yapılandırmaya götürür (İnternet bağlantısıyla herhangi bir şeyi değiştirmeniz gerekirse) ve böylelikle Kablosuz Ayarları, WiFi Adı ve Parolasını, WiFi Zamanlamasını (belirtilen sürelerde WiFi'yi etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı sağlar), Kablosuz Tekrarlama (WISP veya İstemci ve AP modunda kullanılabilir), Kanal ve Bant Genişliği, İletim Gücü (radyo frekanslarının sinyal gücünü değiştirebilirsiniz), WPS ve Beamforming ayarlarının tümünü kontrol edebilirsiniz. Konuk Ağı, misafirleriniz için ayrı ağlar oluşturmanıza olanak tanır, böylece özel verilerinize erişemezler, ancak yine de İnternet'e erişebilirler. Uyku Modu, güç tüketimini azaltmanıza yardımcı olur ve 'veri gönderilirken başlangıç zamanı gecikir' seçeneğini etkinleştirirseniz, veri trafiği yoksa yönlendirici Uyku Moduna girer (veri aktarılıyorsa daha düşük bir hızda, yönlendirici bir süre sonra Uyku Moduna girecektir). VPN bölümünde farklı seçenekler vardır: En işlevsel olanları PPTP sunucusu veya PPTP / L2TP istemcisidir.

Gelişmiş Ayarlar aşağıdaki seçeneklere sahiptir: Ebeveyn Denetimleri (aygıt adını, IP adresini veya MAC adresini kullanarak İnternet kullanılabilirliğini ve içerik erişilebilirliğini filtrelemenizi sağlar ve ayrıca zamanlamalar da oluşturabilirsiniz), Bant Genişliği Denetimi (yükleme ve indirme ayarlarını yapma), Tenda App (bu işlevi etkinleştirirseniz, Tenda App'i kullanarak yönlendiricinizi uzaktan yönetebilirsiniz), LED Kontrolü (LED'leri Açın, Kapatın veya bir zamanlama oluşturun), DDNS, Sanal Sunucu, DMZ (daha iyi bir çıkış için herhangi bir sınırlama olmaksızın İnternet ile iletişim kurmanıza olanak tanır), Uzaktan Yönetim, IPTV (çok noktaya yayın ve STB işlevlerini destekler), Güvenlik Duvarı ( ICMP, TCP ve UDP Sel Saldırısı Savunması ve WAN bağlantı noktası koruması), Statik Yönlendirme (kaynak ve hedef adresiniz arasında basit, güvenilir, manuel olarak yapılandırılmış yollar oluşturmanıza olanak tanır) ve UPnP (bağlantı noktası eşlemenize olanak tanır).

Sistem Ayarları ise, LAN IP Ayarları, DHCP Rezervasyonu, WAN Ayarları, Zaman Ayarları, Oturum Açma Parolası, Yeniden Başlatma, Ürün Yazılımı Yükseltme, Yedekleme / Geri Yükleme, Sistem Durumunu, Sistem Günlüğünü kontrol etme, Otomatik Bakım ve Sistemi Sıfırlama gibi birçok işlemi gerçekleştirmenize olanak tanır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tenda Router Fiyatları

50 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Güvenle Kapında
Router Özelliği
Toplam 24 / 50 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013122/60001272/tenda