Tepe Lambaları

Polis, jandarma, itfaiye gibi araçlar trafikte yol alırken tepe lambası ile daha kolay bir şekilde fark edilebilir. Araçların tavanına monte edilerek kullanılabilen tepe lambaları oldukça çeşitli renk ve model seçeneğine sahiptir. İhtiyaca göre ışıklı ya da hem ışıklı hem de sesli olarak üretilebilirler. Değişik seçenekler arasından ihtiyacınıza hitap eden modeli seçebilirsiniz. 

Tepe Lambası Çeşitleri ve Özellikleri

Oto tepe lambalarının farklı renk ve model seçenekleri mevcuttur. Mıknatıslı tepe lambası, oto döner tepe lambası, LED ışıklı tepe lambası ve flaşlı tepe lambası tercih edilen modeller arasında yer alır. LED ışıklı tepe lambaları etrafa saçtığı güçlü ışık sebebiyle her yerden rahatlıkla fark edilebilir. Kırmızı, mavi, yeşil, amber, beyaz gibi renklerde tasarlanan tepe lambaları farklı güç ve flaş çeşitlerine sahip olabilir. Döner tepe lambaları, daha çok ambulans ve itfaiye gibi araçlarda tercih edilen tepe lambası çeşitlerindendir. Oto döner tepe lambası uzak mesafelerden bile ışık verebilme özelliğiyle ön plana çıkar. Tepe lambalarının uzunlukları araç genişliklerine bağlı olarak 110 cm ile 145 cm arasında değişiklik gösterir. Güneş ışığına karşı dayanıklı olarak üretilen döner lamba camları, sağlam yapıları nedeniyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Tabanında mıknatıs özelliği bulunan mıknatıslı tepe lambaları, sağ ya da sol tavan üzerinde rahatlıkla kullanılabilir. Lambaların içerisindeki mekanizma dönerek yanar ve tepe lambası çakmaktan alacağı elektrik sayesinde kolayca çalışır. Tepe lambası modelleri araç tipine göre 12 veya 24 volt olmak üzere iki tip farklı akıma uygun olarak üretilir. 30-70 cm aralığında üretilen tepe lambaları mini model olarak tercih edilebilir. İhtiyacınıza göre tepe lambası seçimi yapmanızda fayda vardır. 

Tepe Lambası Seçimi 

Kullanım alanına ve ihtiyaca uygun modelde tepe lambası seçmek oldukça önemlidir. Otomobil, minibüs, panelvan ve hafif ticari araçlarda sarı ya da kırmızı renkli tepe lambaları kullanıma uygundur. Ambulans, polis, sivil polis, itfaiye, çekici gibi resmi araçlarda ise LED ışıklı tepe lambaları veya döner tepe lambaları ideal bir seçenektir. Uzun ve zor yollarda kullandığınız off-road tarzı otomobilleriniz için sis lambaları kullanmayı tercih edebilirsiniz. 

160 km hıza kadar sabit durma özelliğine sahip olan mıknatıslı tepe lambaları tüm marka ve model araçlarda değişik amaçlarla kullanılabilir. İlk yardım yapılması için kullanılan can kurtaran araçlarında mavi ve kırmızı ya da sadece mavi renkli tepe lambaları kullanıma uygundur. Sivil savunma hizmetlerine ait araçlarda ise kırmızı renkli tepe lambaları kullanılması gereklidir. İsteğiniz doğrultusunda seçiminizi vidalı ya da mıknatıslı modellerden yana yapabilirsiniz. Modeller arasında seçim yaparken aracınızın uzunluğunu da göz önünde bulundurmanız gereklidir. Aracınızın boyutuna uygun ölçülere sahip bir tepe lambası ile istediğiniz düzeyde aydınlatma sağlayabilirsiniz. Kullanım amacınıza uygun bir tepe lambası tercih edebilirsiniz.

Tepe Lambası Fiyatları

Tepe lambası fiyatları modeller arasında değişiklik gösterir. Tepe lambasının ışık gücü, boyutu, modeli ve tasarım özellikleri fiyatlandırma üzerinde etkilidir. Tepe lambalarındaki ışığın geçtiği mercekli yapı, yüksek ölçüdeki aydınlık ortamlarda bile maksimum seviyede görünürlük sağlar. Işık gücü yüksek olan ve uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen tepe lambaları fiyat olarak diğer modellere göre hafif düzeyde bir artış gösterebilir.

Güneş ışığında solmayan cam ve 12 volt döner lambaya sahip modeller, uygun fiyatlı seçenekler sunması bakımından kişilerin yoğun bir şekilde ilgisini çeker. Ekonomik fiyat seçenekleriyle sunulan tepe lambaları her türlü bütçeye hitap edebilir. Çeşitli fiyat aralıklarında satışa sunulan ürünlere göz atabilir ve bütçenize uygun model seçebilirsiniz. Birbirinden değişik tepe lambası modelleri arasından beğendiğinizi Hepsiburada.com fırsatlarıyla satın alabilirsiniz. 


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tepe Lambası Fiyatları

1611 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 1611 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?