Çocuk edebiyatının önde gelen eserlerinin yanı sıra Türk ve dünya klasikleri ile de çocukların kişisel gelişimine önemli katkılar sunan Timaş Çocuk Yayınları, 1982 yılında kurulmuş olan Timaş Yayınları'nın bir alt kolu olarak beğeni topluyor. Ebeveynlerden ve çocuklardan tam not olan eğitici, öğretici, eğlenceli kitaplarıyla küçük yaştan itibaren okuma alışkanlığı ve okuma sevgisi kazandıran Timaş Çocuk, kaliteli baskılarıyla da dikkat çekiyor. Yayınevinin geniş çaplı edebiyat görüşü sayesinde Avrupa ve Amerikan Edebiyatı'ndan Asya'ya dek uzanan oldukça büyük bir coğrafyanın eserleri çocuklara kazandırılıyor. Yabancı eserlerin nitelikli çevirileri çocukların kitapları daha kolay anlamasını ve daha çok sevmesini sağlıyor. 

Güçlü Görsellerle Desteklenen Yayınlar

Çocuk edebiyatını daha renkli kılan ve kitapları çocuklara daha sevimli gösteren resimli baskılar yaş gruplarına göre değişiklik gösteriyor. Timaş Çocuk Yayınları, okumayı yeni öğrenen çocuklar için görsellerin ön plana çıktığı baskılar tasarlarken okuması daha ileri seviyede olan çocuklar için yazıların öne çıktığı resimli baskılar hazırlıyor. Pedagojik olarak çocukların en yüksek verimi alabilmesi adına özel bir şekilde tasarlanan Timaş Çocuk kitapları, günlük hayattaki doğa olaylarından insan ve hayvan ilişkilerine kadar uzanan oldukça geniş bir konu alanında çocukların zihinlerini açıyor. Bilim kitaplarıyla Dünya'mız, Ay, Güneş gibi gezegenler hakkında önemli bilgiler edinen çocukların ufukları açılıyor. Bilim kurallarını ve konularını eğlenceli bir şekilde anlatan illüstrasyonlarla beraber bu kitapların çocuklar tarafından daha büyük bir ilgiyle okunması sağlanıyor.

Çocukları Hayata Hazırlayan Öyküler

Öykü türündeki eserlerle çocukların hem sıkılmadan kitap okumaları hem de bu öyküler sayesinde hayata dair önemli kazanımlar elde etmeleri sağlanıyor. Dünya klasikleri arasından yer alan öykü kitaplarına büyük bir önem veren Timaş Çocuk, genel kültür açısından da çocukların önemli bir birikim edinmesine destek oluyor. Çocuk romanları da yayınlayan Timaş Çocuk, seri halinde yazılmış olan eserleri asıllarına sadık kalarak her bir seriyi farklı bir kitap şeklinde basıyor. Boyama setleri de tasarlayan yayınevi, çocukların el becerilerinin gelişmesi adına boyanmaya hazır halde olan siyah beyaz boyama kitapları üretiyor.

Soru Bankalarıyla Sınavlara Hazırlık

İlkokul seviyesindeki çocukların liselere hazırlık aşamasında çözebilmesi adına hazırlanan Timaş soru bankalarıyla geleceğe yönelik nitelikli bir hazırlık dönemi geçirilebiliyor. Geniş soru çeşitliliği ve çözümlü cevap anahtarları ile göz dolduran Timaş Çocuk soru bankaları, derslerde daha başarılı olabilmeye de yardımcı oluyor. Yaprak test seçenekleri ile çocuklarının derslerini pekiştirmesini isteyen ailelerin yüzü gülüyor. Konu tekrarı yaparken yararlanılabilecek olan yaprak testler yardımıyla o gün işlenmiş olan konuların akılda kalması sağlanıyor. Matematikle arası iyi olmayan çocukların erken yaşta matematik sevgisi kazanmasını olanaklı hale getiren matematik kitapları ile dikkat çeken Timaş Çocuk aracılığıyla çocuklar matematikle barışık bir şekilde büyüyor. 

Eğlenceli Çocuk Oyunları

Timaş Çocuk, oyunlar aracılığıyla öğrenmenin bilimsel olarak kanıtlanmış etkisini kullanmak isteyen ailelere elverişli seçenekler sunuyor. Çocuk oyunları setlerinden yararlanarak çocukların eğlenceli bir şekilde vakit geçirebilmeleri olanak kazanırken bu süre zarfında aynı zamanda önemli konuların hatırlanması ve yeni konuların öğrenilmesi sağlanıyor. Birden fazla çocuğun bir arada oynayabildiği setlerle hem sosyal yeteneklerin gelişmesi hem de genel kültür seviyesinin artması ebeveynleri mutlu ediyor. Karton kapaklı baskıları ilgi çekici ve renkli tasarımlarıyla göz dolduran Timaş Çocuk'un bükülme ve yırtılma problemlerine karşı dayanıklı olan kitapları uzun ömürlü bir kullanım deneyimi yaşatıyor. Karton kapaklı baskıların yanı sıra ciltli baskılar da yayınlayan Timaş Çocuk, yıpranma payını minimum seviyeye indirerek yıllarca yararlanılabilecek olan kitaplar alınmasına aracı oluyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Timaş Çocuk

1908 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Kitap Film Müzik
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler