"Müzik her bireyin hayatına keyif veren en büyük dilimlerden birini oluşturuyor. Okula giderken, sokakta yürürken, uykuda, uyumadan önce ve dahi temizlik yaparken bile müzik dinleyen insanların en büyük eşlikçisi kulaklarından içeri süzülen bu notalar oluyor.

Bin bir çeşit ve renk ile hayatımızda var olan bu eşsiz güzelliğin öyle özel bir rengi var ki; Barok döneminden 20. yüzyıla kadar devinimine devam ederek gelebilmiş. Filmlerin fonlarına, bebeklerin uykularına misafir olmuş. Yaylılardan vurmalılara oradan üflemelilere kadar pek çok enstrümanı ve efsane olmuş pek çok ismi kendi bünyesinde toplamış bir renk; klasik müzik.

Klasik müziğin önemli isimleri arasında hepimizin ömründe en azından bir kez duyduğu; 17-18. yüzyılda Barok döneminden; Vivaldi, J.S. Bach, 18-19. Klasik dönemden; Haydn, Mozart, Beethoven, 19. yy. Romantik dönemden; Brahms ve Çaykovski örnek gösterilebilir. 20. yüzyılda modern dönemde ise; Schönberg, Webern, Berg, Henze, R.Strauss, Rahmaninov, Ravel gibi ünlü besteciler yer alır. Varlıkları ve enstrümanları ile yaşadıkları döneme değer katmış bu isimlerin klasik müzik icrası adına yaptıkları çalışmalar edebiyata ve sinemaya da konu olmuştur. 

Sizlerde yaşamda ruhunuza iyi gelecek şeylerin peşinden gidiyorsanız, bir filmin en can alıcı sahnesinde duyduğunuz piyano sesi kulağınızdan gitmiyorsa, Chopin'e ait bir noktürn duyduğunuzda ''İsmini bilmiyorum ama bu müziği ne zaman duysam kendimi bulutlara daha yakın hissediyorum.'' diyorsanız; farkında olmasanız da bir klasik müzik aşığısınız demektir. Bu aşkın peşinden gitmek ve bilmediğiniz kapıları aralamak ise sizler için en keyifli keşiflerden biri olabilir.

İçinizdeki çok sesliliğe kulak vererek klasik müziğin faydalarını, eserlerini ve albümlerini keşfetmeye hepsiburada.com ürülerini inceleyerek başlamaya ne dersiniz?

 

"

 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Klasik Müzikler

80 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. İş Sanat Türk Klasik Müzik
  2. Ada Müzik Türk Klasik Müzik
  3. Artist Müzik Türk Klasik Müzik
  4. Kalan Müzik Türk Klasik Müzik
  5. Müzik Türk Klasik Müzik
  6. A.K. Müzik Türk Klasik Müzik
  7. IBA Music Türk Klasik Müzik
  8. Lila Müzik Türk Klasik Müzik
  9. ACM Production Türk Klasik Müzik
  10. Gallo Türk Klasik Müzik
  11. Lin Records Türk Klasik Müzik
  12. Majör Müzik Türk Klasik Müzik
  13. Ref Productions Türk Klasik Müzik
  14. Warner Türk Klasik Müzik
  15. Çağsav Müzik Türk Klasik Müzik
  16. İmaj Türk Klasik Müzik
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Yayımcı A-Z
 6. Sanatçı A-Z
 7. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001501/2147483641/60000822/10751/403489
Başa dön