Ülker Çikolata

Çikolatanın ülkemizde dev bir marka ile başlaması büyük bir şans olarak görülür. Ülker çikolata ile 1944 yılında başlayan bu tanışma yıllarca tadından ve lezzetinden hiçbir şey kaybetmeden günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır. Sadece sürdürülebilir bir çalışmanın olmadığı her defasında kendini yenileyen, katlanarak ve büyüyerek gelişen bu marka, geçmişten geleceğe en tatlı lezzeti devam ettirmektedir.

Ülker çikolata ülke topraklarında doğan, büyüyen ve gelişen lezzeti ile hem sosyolojik hem de kültürel alanda uyum göstermiştir. Gelişmesi, büyümesi hiçbir zaman bitmeyen yepyeni tatlarını da devam ettirmekte kararlıdır. Çikolata mutluluğu artıran lezzeti ile dünya genelinde en sevilen besinlerden biridir. Bilimsel olarak çok incelenmiş ve insana verdiği mutluluğu sayesinde adına filmler dahi yapılmıştır. Ancak Ülker çikolata diğer çikolatalardan farklı olan yanı ise içerdiği maddelerin güvenli olması, titiz bir çalışma ile paketlenmesi, samimiyeti sağlaması ile toplumun tek lider çikolata markası olduğunu kanıtlamıştır. 

Teknolojiyi üretimin her alanında kullanır ve Ar-Ge’den inovasyona kadar tüm gıda sektörüne örnek olmaktadır. Yenilikçi olmak, zamanın tüm imkanlarından yararlanmak adına kaliteli üretimler yapmış, üretim vaatlerini eksiksiz bir şekilde ilke edinmiştir. Başlangıç yıllarındaki bisküvi üretimlerini günümüzdeki teknolojiden yararlanarak çeşitlendirmiştir. Kek, süt, bitkisel yağ, mutfak ürünleri, kahve, şekerleme, çikolata, bisküvi, içecekleri ile gıda alanında ana marka haline gelmiştir.

Ülker markası ile tanışan her insan, mutlaka bir hikayeye tanıklık etmiştir. Çocukluktan başlayan anıları yıllar geçtikçe çoğalarak devam ettirmektedir. Marka gençlere yönelik hitap etmiş olsa da petibör bisküvilerini, özellikle geçmiş yıllardaki gençlerin hala vazgeçemedikleri, akşam çaylarında eşlik ettiren alışkanlıkları süre gelmektedir. Bu da bir markanın nasıl kültürel bir tat olduğunun kanıtıdır.

Ülker Çikolataları

Beslenme insanoğlunun yaşam gereksiniminin temel taşıdır. Beslenme yaşam için her ne kadar önemli olsa da zamanla bu gereksinimde lezzet aramaları da bir gereksinim haline gelmiştir. Sadece açlığı gidermekle kalmayıp daha fazlasını aramaya koyulmuştur. Gerek vücut için gerekse atıştırmalık olarak üretilen gıdalarda lezzet ön planda tutulmuştur. Beslenme alışkanlıklarının yerini lezzetli atıştırmalıklar almış, vücudun enerjisini de koruyarak ilk besinler üretilmiştir. Çikolatada bunlar arasında ilk sırada yerini almıştır. Lezzetli atıştırmalıkların en sevilenleri arasında yer alan Ülker çikolataları pratik ama sağlıklı bir şekilde tüketilmesi amaçlanarak üretilmektedir. Sağlıklı diyoruz çünkü pratik ve tüketimi kolay olan çikolatalar vücudun serotonin hormonu salgılamasına yardımcı olur. Çikolatanın ilk ısırıktan itibaren insanın hem mutlu olması hem de psikolojik olarak rahatlamasını sağlayan bu besin kaynağı kültürel olarak ta misafirperverliğin bir göstergesidir.

En sevilen atıştırmalıklar arasında yerini asla hiçbir şeyin alamayacağı çikolatalar, toplumumuzda 7’den 70’e kadar her yaşın severek tükettiği besinlerin arasında yerini alır. Bu bağlamda Ülker çikolata ürünleri her anlamda sizlere eşsiz lezzetler sunmaya tüm hızıyla devam etmektedir. Günümüzde çikolata üreticilerinin bu sektörde yer almaları karşısında, yılların en değerli ve öncü markası olarak Ülker çikolatalarını bulmaktadır. Eşsiz lezzetleri ile yıllarca her damak zevkine uygun olarak üretilen çikolatalar özel günlerde olmazsa olmazlar arasındadır. Kız isteme, bayram ziyaretleri, nişanlar, doğum günleri gibi mutluluğun olduğu her ana şahitlik etmektedir. Yalnızca özel bir anın veya günün beklenilmesine gerek kalmadan bir sebep aramadan da çikolatalar büyük bir zevkle tüketilebilir. 

Ülker çikolatalarının her bir çeşidi aslında farklı lezzet arayışları ile doğmuştur. Çünkü farklı tat ve lezzeti bir arada tutmak yalnızca Ülker’in işi olduğunu kanıtlanmıştır. Kare sütlü çikolatalarının yanına Antep fıstıklı çikolatalar ekleyerek uzun yıllar raflarda boy göstermiş ve popüler lezzet tercihlerinin arasındaki yerini alan çikolatalar örnek olarak verilebilir. Draje çikolatalar, krem çikolatalar ile yeniliklerini devam ettirmek artık bir yaşam haline gelmiştir. Çikolataların yanı sıra çikolatalı gofretler, gazlı içecekler, kekler, her birinin bu kadar lezzetli olmasının sırrı da sadece kalitenin yüksek tutulması olarak bilinir. Yüksek standartlardaki ambalajlanması ve üreticiden tüketiciye kadar her bir işlemde büyük bir titizlik ve hassasiyet gösterilmektedir. 

Ülker Çikolatalı Gofret

Hem lezzet standartları hem de kalite ve gıda güvenliği ile fark oluşturan Ülker çikolatalı gofret tüketiciye ulaşana kadar kalite standartlarına uygun bir şekilde hareket etmektedir. Ham madde ürünlerinden paketleme aşamalarına kadar her bir işlem üzerinde büyük bir hassasiyetle durulmaktadır. Özellikle tüketici sağlığını ön planda tutarak sağlıklı gıda üretimlerinde diğer tüm markalara örnek teşkil eder. Özellikle yeni lezzetleri hayata geçirme aşamasında, besinlerin gelişimlerinde ve standartlarında daha ileri seviyelere taşıyabilmek adına modern teknolojik cihazları da sıkı bir şekilde takip etmektedir. Sektörde tüm yenilikleri yakından takip ederek üretimde kullanacağı her bir ürünü sağlıklı ve güvenli bir şekilde piyasaya sunmaktadır. Gofretlerin yapımındaki hassasiyet ile birlikte lezzetli ve sağlıklı olması oldukça önemlidir. Sağlığa hiçbir etki etmeyecek şekilde, miktarları belli oranda olan yağ ve şeker ilavelerinde de özel hassasiyet gösterilir. Hijyen konusu da büyük bir titizlik sağlanarak üretilir. 

Özellikle çocukların ve gençlerin en çok tercih ettiği damakta ki o eşsiz lezzetinin yerini hiçbir tadın alamayacağı çikolatalı gofretlerin hem siyah hem de beyaz çeşitleri yoğun talep görmüştür. Kakaolu çikolatalardan vazgeçemeyenler için beyaz çikolatalar ekstra tercih olarak çıkmıştır. Ama bu kadar yoğun bir talep olacağını sanırız üreticilerde tahmin etmiyordu. Kakaolu çikolatalı gofretteki o yoğun lezzetin yerine beyaz çikolatalı gofrette ki yoğunluk hiç hissedilmemesinde bunun payı çok büyüktür.

Kalori Hassasiyeti Gözeten Çikolatalar

Çeşitlerine göre çikolataların her birinde kalori değerlerinin yüksek olduğu bilinir. Özellikle ansızın gelen tatlı krizlerine dur demek, kahve veya çay yanında çikolatalara kimse hayır diyemez. Ancak bunların kalori olarak dönüşlerinin olacağını bile bile devam etmek önlenemez birer küçük kaçamaklar olarak görülür. Paketin açılır açılmaz içinden yayılan o enfes kokusuna kim hayır diyebilir ki? Yerken veya hayal ederken dahi bu kadar lezzetli olan besinlerde kaç kalori olduğunu biliyor musunuz? Belki de bu lezzetli besinlerden uzak kalmamak adına dozunda ve yeteri kadar tüketilmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var. Ama öncelikle çikolatalarda kaç kalori olduğuna dair küçük birer madde ile belki hafızanızda yer edinmesi daha kolay olabilir. 

 • Ülker çikolatalı gofret kalori değeri 208’dir yıllarca değişmeyen bu lezzetli besinin içinde barındırdığı doz makul oranlardadır.
 •  Ülker bitter çikolata içinde 226 kalori içerir. En masum kaloriye sahip olan ve gün içinde küçük kare parçaları ile tüketebilirsiniz. Çünkü iştah kesen bir lezzete sahiptir. Özellikle diyet sırasında çikolata tüketmek isterseniz ölçülü olmak kaydı ile önerimize kulak verebilirsiniz. 
 • Ülker sütlü çikolata yumuşak ve sütlü aroması ile birçok damakta yerini almış olan bu çikolata da 215 kalori bulunur. Hem çay hem de kahve yanında eşlik edilen en lezzetli çikolatadır. Diyet yapıyorsanız oldukça dikkatli tüketmenizi öneririz. 
 • Metro çikolata kalorisi ise 185’dir. Karamel aromalı bu çikolata tüketiminden sonra biraz yürüyüş çok iyi olacaktır. 
 • Piko çikolatanın içinde bulunan pirinç patlakları, portakal aroması, sütlü çikolata ile diyet sırasında tüketilen en lezzetli çikolatalar arasındadır. Çünkü içinde 107 kalori bulunur. Ara öğünlerde açlık hissettiğiniz her an rahatlıkla tüketebildiğiniz bir besindir. 
 • Albeni çikolatası adı gibi besin değeri de oldukça farklı olan bu çikolata 82 kaloriye sahiptir.

Burada ki çikolataların her birinin lezzeti farklı olduğu gibi kalori değerleri de farklıdır. Bu nedenle yediğiniz besin maddesini yeteri miktarda ve dozajını çok artırmadan tüketimi sırasında sağlığınızı da koruma altına alırsınız.

Ülker Çikolata Çeşitleri

Ülker markası gıda sektörüne bisküvi ile adım attıktan sonra ürün çeşitliliğini arttırarak günümüze kadar tek marka olarak gelmiştir. Markanın ismi anıldığında akla ilk gelen bisküvi değil çikolata olarak hafızalara kazınmıştır. Ülker çikolata çeşitleri oldukça geniş bir tat skalasına sahiptir. Her birinin lezzeti, damaklarda iz bırakan isimleri ile belli dönemlere damga vurmuştur. Ülker’in yaş ortalaması göz önünde bulundurularak, her bölgeden ve her yaş grubuna sahip olan insanların Ülker ürünlerinden mutlaka biri hayatlarının belli dönemlerinde yer almıştır. 

Ülker çikolatalı gofret en çok bilinen ve tercih edilen lezzetler arasındadır. Hem kutu hem de adet olarak çıtır lezzeti sayesinde tüketilen ilk ürünlerin arasında yer alır. Ülker tablet çikolata 1972 yılındaki kare tasarımı ile tüketicilerin beğenisine sunulmuştur. Lezzeti koruyan gold ambalajı ile kakaonun eşsiz tadı ile birlikte karamelin yumuşatıcı kıvamı desteklenmiştir. Özellikle yemek sonrası mükemmel bir lezzet olarak tercih edilir. Çocukların en sevdiği Ülker napoliten yani kutu çikolata ise firmanın tam bir klasikleşmiş ürünü niteliğindedir. Klasikler arasındaki yerini bunca zaman koruyan bu çikolata, geçmişteki etkisini günümüz çocuklarına da aktarmıştır. 

Ülker çikolata çeşitleri ile her yaşa, her insana ve her damağa hitap etmesiyle büyük bir başarı elde etmiştir. Ülker uzun çikolata ve Ülker tüplü çikolata çeşitleri hem tasarımları hem de tüketim alışkanlıklarına farklılık vermiş, bunda da büyük başarı sağlamıştır. Her bir ürününde yeni bir tasarım ve tat sunmak önemli bir ayrıcalığın ispatıdır. Gündelik hayatta tüketilen çikolatalar hem çocukların sağlıkları gözetilerek hem de kalori bakımından özen gösterilerek üretilmiştir. Tüketici sağlığını ve gıda güvenliğini de koruyarak son derece hassas bir şekilde üretimi yapılır.

Beyaz Ülker Çikolatalı Gofret

Kakaonun hayata girişinin çikolata ile olduğu artık herkes tarafından bilinmektedir. Ancak kakaonun yanı sıra beyaz Ülker çikolata gofretinin de denenmemiş olması imkansız olarak tahmin edilir. Ancak yine de tarif edilme ya da tanıtılmak istenirse tam bir efsanevi lezzettir. Ülker çikolata çeşitleri arasında son yıllarda üretilen bu çikolata çeşidinin oldukça lezzetli ve hafif bir tadı vardır. Gün içinde rahatlıkla tüketilmeye uygun kıvamı ile ev tatlılarının lezzetlerine sahiptir.

Farklı damak tatlarına uygun olan çeşitler arasında yerini alan bol sütlü ve beyaz çikolatası ile eşsiz lezzetleri bir araya getirmiştir. Tüketicinin sağlığı ve gıda güvenliği konusunda özel bir hassasiyet gösteren marka bu anlamda gerçek bir lider konumundadır. Çikolata içinde yer alan fındık ve fıstık gibi kuruyemişlere alerjisi olanlar için özellikle dikkat edilerek ambalajlarındaki fotoğraflarla yönlendirilmektedir. Herhangi bir sağlık sorununa mahal vermemek adına bu hassasiyetli davranışı da ayrıca takdir etmek gerekir. Kakaoya alerjisi olanlar veya mide hassasiyetini koruma altına alan kişiler gözetilerek üretilen beyaz ve sütlü Ülker çikolatalı gofretin tadından vazgeçemeyeceksiniz. Çikolata tüketimini de göz önünde bulundurarak üretilen beyaz çikolatanın damak tadınıza uygun olacağı da aklınızda şüphe bırakmayacaktır. 

Extra Gofret ile Ülker Çikolata Kutusu

Ülker çikolatalı gofret extra kek lezzetindeki çikolata ve süt kıvamını denediniz mi? Gofretteki yoğun lezzeti ilk ısırık ile ağızda dağılması size büyük bir haz verecektir. Açlığınızı yatıştıran bu tat ile öğünlerinizi daha iştahlı bir şekilde tüketebileceksiniz. Dilerseniz çayınız ile birlikte tüketebilirsiniz. Gofret extra lezzetindeki sağlıklı, yoğun süt ve kakao kıvamını denedikten sonra vazgeçemeyeceklerinizden olacaktır. 

Şık ve tatlı bir sürpriz yapmak ister misiniz? Eğer öyle bir düşünceniz varsa işte size tam aradığınız gibi tatlı ve sürpriz dolu bir kutucuk! Ülker çikolata kutusu içinde yer alan çikolatalar ile unutulmaz ve en tatlı sürprizi yapmış olursunuz. Peki, bu sürpriz kutunun içinde neler mi var? Hemen söyleyelim; 

 • Ülker sütlü çikolata (2 adet, 60 gr)
 • Ülker sütlü çikolata kara (2 adet, 60 gr)
 • Ülker fıstıklı kare çikolata (1 adet, 70 gr)
 • Ülker çikolata bitter kare (1 adet, 60 gr)
 • Ülker kare çikolata beyaz (1 adet, 75 gr)
 • Ülker kare çikolata üzümlü, fındıklı sütlü (1 adet, 65 gr)
 • Dido Trio beyaz çikolatalı gofret (2 adet, 36 gr)

Bu ürün seçenekleri ile Ülker yine hem gözlere hem de gönüllere bayram yaşatmış oldu. Bunca çeşit ürüne, çok uygun fiyata ve şık bir Ülker kutusu ile sahip olabilirsiniz. 

Ülker Çikolata Fiyatları

Gıda sektöründeki başarısı ve 80 yıllık deneyimle günümüze hiçbir eksilme yaşamadan gelen Ülker, fiyatları konusunda liderliğini koruma altına almıştır. Tüketicilerin karşısına ekonomik olarak ve kendilerinin yanında olduğunu hissettiren ürün seçenekleri ile bisküvi, çikolata kraker, mutfak malzemeleri ile gıda sektörünün öncüsü olmuştur. Ülker çikolata fiyat listelerini tam koruma sağlayarak, ülkenin dört bir yanında bölge, mahalle ve semt ayırmaksızın fiyatını sabitleyen tek marka olmuştur. Elit bir mekandaki markette de en ücra köşede yaşayan mahalle sakinleri de Ülker ürünlerine aynı ücreti ödemektedir. Bu çizgisinden asla ödün vermeyen marka hızlı bir yükselişle markasını gönüllerde tescillemiştir. 

Ülker fiyatlarını marketler, bakkallar arasında sabitleyerek diğer tüm markalara öncülük etmiştir. Tüketici ayırımı yapmaksızın her bütçeye en uygun şekilde tüketim yapmayı hedeflemiş ve bunda da büyük bir başarı sağlamıştır. Tüketicilerin karşısına geçene kadar gerçekleştirdiği her aşamada titiz bir çalışma göstermiş, kalitesinden, üretiminden, ambalajından taviz vermeden yıllarca aynı çizgide kararlı bir şekilde ilerlemiştir. Tüketicilerin taleplerini ve beklentilerini tam karşılayarak analizlerini ve araştırmalarını üretime geçirmiştir. Her bir ürünün gramajı, içeriği ile fiyat etiketleri hem kararlı hem de ekonomik bir şekilde ilerlemektedir. 

Ülker Çikolata Alırken Neye Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle tüketim açısından son tüketim tarihine bakmalısınız. Her ne kadar titiz bir çalışma yapılmış olsa da ücra köşede kalan bir Ülker ürününü satın almayın. Bu konuda satıcıyı da uyarmayı ihmal etmeyin. Diğer bir hassasiyet gerektiren konu ise eğer arkadaşınıza alacak ya da ikram edecekseniz kuruyemiş, kakao veya süte alerjisi olup olmadığı konusunda mutlaka bilgi sahibi olmalı ona göre ikram etmelisiniz.

Ülker Ürünlerini Üretimleri Sırasında Hijyen Konusundaki Tutumu Nedir?

Yıllarca üretim yapan ve kendini yenileyerek günümüzde çeşit skalası en geniş olan atıştırmalıklardan mutfak malzemelerine kadar üretimlerini genişleten markanın ilk önemsediği sağlık ikincisi ise hijyendir. Önceliği insan sağlığı olan ve üretimlerinde hijyene büyük önem veren marka, her geçen yıl büyüyerek ürün çeşidini artırmaktadır. Bu da onun başarısını gösteren kanıttır. 

Ülker Ürünleri Atıştırmalıklardan Sonra Neden Mutfak Ana Malzemelere Yöneldi?

Çünkü insan sağlığını gözeten bir marka olmanın gerekliliği hususunda ve oluşan talepler karşısında duyarsız kalamadı. Oluşan talepler karşısında bitkisel yağlar, süt ve süt ürünleri, gazlı içecekler de dahil tüm besin maddelerinde katkısız üretimin yapıldığı marka olmak bunu gerektirir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ülker Çikolata

400 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 400 ürün
DSACategoryId/2147483619/28001469/28001472/28001499/ulker