Otomobil, hayatınızı oldukça kolaylaştıran ve güvenli gibi görünen bir araç olmasına rağmen büyük kazalara sebebiyet verebildiği için tehlikeli de olabilir. Bu sebeple otomobilin tüm parçaları ve işler mekanizmasının sorunsuz çalıştığından emin olunmalıdır. Öyle ki herhangi bir küçük mekanizma ya da parçanın problemli olduğu durumlarda sorun daha da büyüyerek aracın bozulmasına hatta kaza yapılmasına sebebiyet verebilir. Bu mekanizmalardan hem güvenlik hem de sürüş kolaylığı açısından en önemlilerinden biri de vites ekipmanları olarak karşınıza çıkmaktadır.

Vites sistemi, otomobil yapısı açısından büyük önem arz eden bir mekanizmadır. Bu sistemin çalışabilmesi, bir çok parçaya ve bağlı olduğu sistemlerin çalışırlığına bağlıdır. Bu sebeple biraz karmaşık bir sisteme sahip olduğu da söylenebilir. Vites sistemi; otomobilin çekiş gücü, devir saati ve hızına bağlı olarak araç kullanımında kolaylık sağlayan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde otomobilin gücünü ve hızını değiştirerek taşıtın yapısına uygun bir şekilde kullanımına olanak sağlar. Öyle ki otomobilin bulunduğu yol, yokuş çıkış ve iniş, kalkış ve duruş, hızlanma ve yavaşlama gibi durumlarda motor devrinin kontrol edilmesi gerekir. Vites mekanizması içerisindeki dişlilerden oluşan sistem sayesinde bu gücü duruma göre değiştirebilmenize olanak sağlar. Bu açıdan otomobil için çok önemli bir ekipman dizisidir.

Otomobilin vites sistemi kurgusunda yer alan birçok önemli parça mevcuttur. Bu parçaların kaliteli ve uygun olması, otomobilinizin kondisyonunu direkt olarak etkileyen unsurlardır. Tüm bunların ötesinde sürüş keyfinizin de buna bağlı olduğu unutulmamalıdır. Vites ekipmanları çeşitleri arasında vites kolu, vites halatı, vites kolu konsolu, vites değiştirici vakum, viraj çubukları, vites körüğü gibi kritik ögeler yer almaktadır. Tüm bu parçaların kaliteli yapısı ve sağlam ham maddeleri sayesinde zamanla büyüyecek olan problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Otomobil kullanırken en fazla aktif olan sistemlerin başında gelen vites sistemi ekipmanları, sürekli kontrol edilmelidir. Bunu sağlayacak tamir ve bakım ekipmanları da vites ekipmanları kategorisinde yer almaktadır. Vites ekipmanlarının tamirinde kullanılan tamir takımları da en az vites sisteminde yer alan diğer ögeler kadar önemli olan parçalardır. Değişken vites ekipmanlarına uygun olacak şekilde tamir araçları da sağlam yapısıyla öne çıkmaktadır. Tüm sistemin senkronize çalışmaması durumunda doğacak ufak problemleri kısa süreler içerisinde çözmenize yarayacak tamir araçları da otomobilinizin kondisyonunu korumak için kullanacağınız önemli parçalardandır.

Vites ekipmanlarının aksıyor olması durumunda otomobil ile ilgili çok büyük masraflara yol açacak ciddi arızaların ortaya çıkabileceği gibi tehlikeli durumlar da baş gösterebilir. Bu gibi durumlarda taşıt sahibi, ekonomik anlamda yorucu bir sürece girebilir. Hem konfor hem de maddi açıdan sıkıntıya girilebilen kritik bir sistem olan vites ekipmanları mekanizmasında yer alan parçalar, farklı fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Fiyat skalasında ürünlerin araçlara uygunluğu ve parçaların üretim yapıları gibi konular öne çıkmaktadır. Dolayısıyla parçaların taşıtlara uygun olması açısından üretilirken kullanılan malzemeleri de bu konuda önemli bir faktör olarak dikkate alınmalıdır. Oldukça kritik malzemeler ve parçalardan oluşan vites ekipmanları fiyatları bakımından da üst düzey kalite ve sağlam yapıya rağmen ekonomik ve ulaşılabilir düzeyde tutulmaktadır.

Vites mekanizmasındaki parçalar, kısa aralıklarla kontrol edilmeli ve aksayan parçalar mutlaka değiştirilmelidir. Vites sistemi, taşıtların birçok sistemine bağlı olarak çalıştığı için farklı mekanizmaları da etkileyebilir. Bu sebeple vites ekipmanlarının tamirinde kullanabileceğiniz kaliteli ve sağlam tamir araçlarını da mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Bu sayede taşıtların zamanla daha da büyüyen masraflar çıkarmaması sağlanarak ekonomik anlamda avantaj sağlanabilir.

Vites Ekipmanları

221 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Cey
  2. Wolcar
  3. Sasic
  4. Bross Otomotiv
  5. DEKAR
  6. Tps
  7. Cabu
  8. FEBI
  9. MGA
  10. Topran
  11. CAVO
  12. Repra
  13. Swag
  14. Özar
  15. ISLER
  16. Kaya
  17. Srt
  18. MAURICEL
  19. Pleksan
  20. TURTEL
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60002130/60007217
BAŞA DÖN