Özellikle kadınlar için çok şey ifade eden Vogue, dış görünüşüne özen gösteren kişilerin en güvenilir yol göstericilerinden biri olarak kabul ediliyor. Vogue, modaya uzun yıllardır yön veren bir marka olmasının yanı sıra lisanslı ürünleriyle de adından söz ettirmeyi başarıyor. Gözlük sektörünün dünyadaki en önemli üreticilerinden biri olan İtalyan Luxottica firması tarafından üretimi gerçekleştirilen Vogue Eyewear, Vogue’un lisanslı güneş gözlüğü markası oluyor. Son derece geniş bir dağıtım ağı olan markanın ürünleri, 150’nin üzerinde ülkeye ihraç ediliyor. Markanın lisanslı gözlük modelleri, Türkiye pazarında da ilgiyle karşılanıyor. Yenilikçi, cesur ve estetik tasarımlarıyla iddiasını ortaya koyan marka, zengin ürün çeşitliliğiyle kullanıcılara dikkat çekici alternatifler sunuyor. Her modelin kendine has bir tasarımı olduğu için çeşitliliği seven ve güne özel giyinen kişiler, birden fazla modelde karar kılabiliyor.

Sıcak yaz günlerinde şık bir kıyafet ve hoş bir makyajın zarif tamamlayıcısı olan Vogue güneş gözlüğü modelleri, aynı zamanda kullanıcının gözlerinin güneşin olumsuz etkilerinden dolayı zarar görmemesini sağlıyor. Çerçeve, form, şekil, ekartman ve renk gibi görünüşe dair tercihlerin yanı sıra doğrudan göz korunmasıyla ilgili cam tercihi de kullanıcı tarafından gerçekleştirilebiliyor. Kullanıcı, gözlük çerçevesinin formunu, rengini ve tipini seçme şansına sahip bulunuyor. Markanın güneş gözlüğü formları; kelebek, kedi gözü, çekik, yuvarlak ve oval gibi alternatiflerle kullanıcılara sunuluyor. Gözlük çerçeve tipleri ise metal, kemik ya da plastik malzemeden tercih edilebiliyor. Gözlüğün yüze uyumu için önem taşıyan ekartman değeri, cam uzunluğunun rakamlarla derecelendirmesiyle belirleniyor. Küçük, orta ve büyük boy seçenekleri bulunuyor. Gözlüğün ekartman değeri, 51 ile 150 arasındaki dereceler arasından seçiliyor. Böylece kullanıcı tüm gözlük seçimlerinde kendisi için uygun olan ekartman derecesini kullanabiliyor.

Güneş gözlüğü camı seçimi yapılırken kullanıcının tıpkı çerçeve seçiminde olduğu gibi renk tercihi yapma şansı da bulunuyor. Böylece çerçeve ve gözlük camının renk uyumu sağlanmış ve çok daha şık bir görüntü sağlanmış oluyor. Kullanıcılar beğenileri doğrultusunda tek bir renk tercihi yapabilmekle beraber rengin koyuluk tonu yukarıdan aşağıya indikçe açılan degrade cam seçeneğinde de karar kılabiliyor. Her renge özel degrade cam bulunması, kullanıcıların renk seçeneklerini fazlasıyla artırıyor. Işık yansımasını engelleyen ve daha rahat bir görüş sağlayan aynalı camlar da farklı renk seçenekleriyle tercih edilebiliyor. Kullanıcı, güneş gözlüğünün camını seçerken göz sağlığının maksimum düzeyde korunmasını sağlayacak faktörlerde de söz sahibi oluyor. Ultraviyole (UV) koruyucu özellikli güneş gözlüğü camları tercih edilerek güneşin tüm zararlı ışınlarından %100 oranında koruma sağlanabiliyor. UV koruma özellikli bir gözlük camı, gözü 400 nanometreye kadar UV ışınlarından koruyor.

Markanın güneş gözlükleri, genelde kadınlara hitap etse de modeller arasında erkekler için tasarlanmış ya da hem erkek hem de kadın kullanıcılar tarafından değerlendirilebilen unisex özellikli seçenekler de yer alıyor. Unisex gözlük modellerinin sağladığı kullanım esnekliği, çiftlerin bir güneş gözlüğü modelini dönüşümlü şekilde kullanmalarını mümkün hâle getiriyor. Markanın güneş gözlüklerinin fiyatları, modelden modele değişiklik gösteriyor. Çünkü her model, farklı malzemeler kullanılarak farklı tasarım anlayışlarıyla üretiliyor. Bir güneş gözlüğünün temel parçaları olan gözlük çerçevesi, gözlük sapı, burun siperi ve gözlük camı, her gözlük modelinde farklı malzemelerden seçilebiliyor. Dolayısıyla da ortaya farklı fiyatlar çıkıyor. Dayanıklılık ve uzun ömürlü kullanım olanağı ise markanın tüm güneş gözlüğü modellerinin ortak noktası oluyor. Çizilmeye ve kırılmaya karşı gözlük camları ve kuvvetlendirilerek sağlamlıkları artırılmış olan çerçeve malzemeleri, güvenilir bir kullanım sağlıyor.

Vogue

195 ürün var
  1. Fiyat Aralığı
    -
  2. Fırsat Ürünleri
  3. Ürün Puanı
  4. Cinsiyet
  5. Cam Rengi A-Z
  6. Çerçeve Tipi
  7. Satıcı A-Z
BAŞA DÖN