Son 10-15 yıldır artan bilgisayar kullanımı ve bilgisayar başında uzun süreli vakit geçirme alışkanlıkları çeşitli konfor seçeneklerini ortaya çıkarır. Gerek iş, gerekse de oyun, eğitim gibi amaçlar doğrultusunda kişilerin bilgisayar başında uzun süre vakit geçirmeleri konforun yanında çeşitli sağlık ihtiyaçlarını da beraberinde getirir. Uzun süre bilgisayar karşısında vakit geçirmek boyun, sırt gibi vücudun çeşitli bölgelerinde ağrılar oluşturur. Bu nedenle konforlu bir deneyim yaşayabilmek için geniş ve ferah koltuklar geliştirilir. xDrive markasının geliştirmiş olduğu çeşitli koltuklar da sağlıklı bir bilgisayar deneyimini yaşatmak için tasarlanır. Oyuncu koltukları tasarlayan bir marka olan xDrive çeşitli renk, kumaş ve model seçeneklerine sahiptir. xDrive markasının üretmiş olduğu koltuklar her ne kadar oyuncu koltuğu olarak tasarlanmışsa da diğer faaliyetler için de uygun ürünler olarak dikkat çeker. Bu diğer faaliyetler eğitim, iş, çeşitli hobiler amacıyla kullanım olarak nitelendirilir.

xDrive Oyuncu Koltuğu Modelleri

xDrive oyuncu koltuğu 14’lü bir seri halinde kategorilere ayrılır. Bu seri, boy ve kilo, renk ve model olmak üzere çeşitli farklılıklara sahiptir. xDrive profesyonel oyuncu koltuğu modelleri yerli olmak üzere farklı isimlendirmeler alır. Boy ve kilo ayrımına göre bakıldığında maksimum 180 cm boy ve 100 kg ağırlık segmentinde 5 farklı model göze çarpar. Bu modeller xDrive oyuncu koltuğu 15’li, Sancak, Göktürk, 1453 ve Anka isimlerini alırlar. En fazla 185 cm boy ve 110 kg ağırlık için ise Akdeniz ve Atak modelleri müşteri beğenisine sunulur. Aynı boy oranına sahip olmakla birlikte 130 kilogram üst sınır model ise Kasırga ismini alır. Diğer taraftan maksimum 190 cm boy ve 120 kg ağırlık oranında Akıncı ve Bora modelleri yer alır. xDrive serisindeki kategoriler arasında bir diğer alan ise 2 metre boy 120 kilogram ağırlık segmentidir. Bu kategoride yer alan iki ürüne Korhan ve Altay isimlerinin verildiği görülür. xDrive serisinin son kategorisi ise 195 cm boy ve 130 kilogram ağırlık ölçütlerinde vardır. Bu kategoride yer alan iki ürüne ise Tufan ve Fırtına isimleri verilerek seri tamamlanmış olur. Seriye genel olarak bakıldığında kırmızı, siyah, sarı, mavi, gri, yeşil ve pembe renklerinin kullanıldığı görülebilir. Ayrıca xDrive oyuncu koltuk modellerinden en dikkat çekeni klasik konsept dışında tasarlanan Bayraktar modelidir. xDriver Bayraktar modeli siyah tek renk tasarımı ile satışa sunulur. Klasik oyuncu koltuğu işlevlerinin yanı sıra Bayraktar modeli bir iş ve oyun istasyonu düşünülerek tasarlanan bir dizayndır. Oyunculara yönelik tasarlanan koltuklar haricinde xDrive ofis mobilyaları da üretilir.

xDrive 100 Kilogram Ağırlık Taşıyabilen Oyuncu Koltukları

xDrive markasının geliştirmiş olduğu oyuncu koltukları kilo ve boy değerlerine göre çeşitlilik gösterir. Markanın ürünleri arasında maksimum 100 kilogram ağırlık taşıyan 5 farklı modeli vardır. Bu modeller Sancak, 15’li, Göktürk, 1453 ve Anka ürünleridir. xDrive 15’li oyuncu koltuğu kırmızı, sarı, yeşil ve siyah renk opsiyonlarına sahiptir. xDrive 15’li oyuncu koltuğu ayarlanabilir boyun ve bel yastıkları ile konforlu bir ürün özelliğine sahip olduğunu gösterir. Bunun yanında kişiselleştirilebilir kolçak teknolojisi ile ürün sahipleri kolunu rahat bir şekilde koltukla eklemleyebilir. Yatabilen sırt mekanizması ve 4 class amortisör teknolojisi ile xDrive 15’li oyuncu koltuğu konfordan ödün vermeyen bir ürün olarak ortaya çıkar. En fazla 100 kilogram ağırlık için geliştirilen bir diğer xDrive üretimi ise Sancak modelidir. 15’li serisinin aynı özelliklerine sahip olan Sancak modeli tasarım olarak 15’li modelinden ayrılır. Bu tasarımsal benzerlik yalnızca 15’li ve Sancak modellerinde değil, Göktürk, 1453 ve Anka modellerinde de mevcuttur. xDrive oyuncu koltuğu serilerinde genel olarak uygun fiyatıyla da bu modeller dikkat çeker. En ucuz xDrive oyuncu koltuğu olarak görülen Göktürk, 1453, 15’li ve Sancak modelleri daha düşük kilo taşıma ve daha düşük boy ile uyumlu olmaları nedeniyle diğer ürünlerden fiyat olarak ayrılır. Hem tasarım hem de özellik olarak birbirine benzeyen bu modeller, aynı sınıf içerisinde yer aldıkları ürünlerle benzerlik gösterirken diğer xDrive üretimi modellerden ayrılırlar.

xDrive 110 Kilogram Ağırlık Taşıyabilen Oyuncu Koltukları

xDrive kumaş oyuncu koltuğu modelleri boy ve ağırlık cinsi bakımından birbirlerinden ayrılırlar. Maksimum 110 kilogram ağırlık taşıma düzenine göre tasarlanan xDrive oyuncu koltuğu modelleri serinin bir diğer parçasını temsil eder. Akdeniz ve Atak ismi verilen bu serideki modeller en fazla 185 cm boya sahip kişiler için tasarlanmış durumdadır. xDrive Akdeniz ve Atak oyuncu koltukları ergonomik tasarım, bel ve boyun desteği, kaliteli kumaş ve deri ile kullanıcısına üst sınıf bir memnuniyet sağlamayı hedefler. Siyah, kırmızı, gri ve sarı renk seçenekleri ile de çeşitli opsiyonlar xDrive tarafından kullanıcılara sunulur. Hem Akdeniz ve Atak serisi, hem de serinin diğer ürünleri pek kullanıcı tarafından değerlendirilir. xDrive oyuncu koltuğu yorumları göz önüne alındığında ürünlerdeki bel ve boyun desteğinin işlevselliği, kaliteli kumaş ve deri öne çıkan noktalar olarak dikkat çeker. Ürünün vermiş olduğu konforun yanı sıra dayanıklı metal ayak ve xDrive tekerler ürünün sağlamlığı konusunda kullanıcıya güven veren etken özelliklerdir.

xDrive 120 Kilogram Ağırlık Taşıyabilen Oyuncu Koltukları

xDrive oyuncu koltuk modelleri arasında 100, 110, 120 ve 130 kilogram ağırlık kapasiteli koltuklar bulunur. Bu koltuk kapasiteleri arasındaki ayrım yalnızca ağırlık olarak değil boy uzunluğu bakımından da ayrılırlar. xDrive koltuk modelleri arasında yer alan 120 kilogram kapasiteli koltuklar 190 cm ve 200 cm’lik boy oranları ile uyumluluk gösterir. 120 kilogram kapasiteli koltuk segmenti dört farklı modelden oluşur. 190 cm boy ile uyumlu olan Akıncı ve Bora modelleri kategorinin ilk bölümünü oluştururlar. 200 cm boy ile uyumlu olan Korhan ve Altay modelleri ise kategorinin ikinci bölümünü tamamlayan ürünlerdir. Akıncı ve Bora serilerinde yer alan 3D hareketli kolçaklar sayesinde sağa-sola, aşağı-yukarı, ileri-geri hareketlerin yapılmasına yardımcı olur. Ürünlerde bulunan sırt eğimi özelliği sayesinde geriye doğru 130 dereceye kadar koltuk yatırılabilir. Akıncı ve Bora modellerinde bulunan bu özelliklerin birçoğu aynı segmentteki diğer ürünlerde de bulunur. 120 kg ağırlık taşıyabilen, 200 cm boya kadar uyumluluğa sahip olan Korhan ve Altay modelleri gelişmiş özellikleri ile kullanıcılarına güven veren bir yapıya sahiptirler. Raylı başlık teknolojisi sayesinde bu ürünlerde var olan boyun desteği en gelişmiş boyun desteği teknolojisini temsil ederler. Buna ek olarak ürünlerde var olan entegre bel destek teknolojisi en yoğun çalışma ve oyun koşullarında dahi maksimum konforun sağlanmasına katkıda bulunur. Tüm bunların yanında xDrive oyuncu koltukları eğlenceli bir role de sahiptirler. xDrive rgb oyuncu koltuğu modeli Akıncı serisine entegre edilmiş versiyonda bulunur. Bu model klasik oyuncu koltuklarının yanında ışıklı bir hava yaratarak diğer modellerden en dikkat çeken farkını yansıtır. xDrive oyuncu koltuğu ışıklı modeli ile Akıncı’nın normal versiyonuyla arasındaki tek farkın koltuğa entegre ışık olduğu da bilinir.

xDrive 130 Kilogram Ağırlık Taşıyabilen Oyuncu Koltukları

xDrive oyuncu koltuğu serisinin en ağır taşıma özelliğine sahip koltukları 130 kilogramlık koltuklardır. Bu koltuklar kendi kategorisinde ikiye ayrılır ve toplam 3 adet koltuk mevcuttur. 185 cm boy ve 130 kilogram düzeninde xDrive Kasırga modeli yer alır. Serideki diğer iki koltuğun yer aldığı düzen ise 195 cm boy ve 130 kilogram kapasiteli Tufan ve Fırtına modelleridir. xDrive oyuncu koltuğu siyah renk seçeneği ile hem Tufan hem de Kasırga ve Fırtına modellerinde bulunur. Kasırga modeli siyah renk çeşidinin yanında kırmızı renk opsiyonu ile de satışa sunulur. Dayanıklı deri, konforlu kullanım seçenekleri xDrive oyuncu koltuğu serisinin genelinde olduğu gibi bu modellerinde de vardır. Serinin sunmuş olduğu en avantajlı noktalardan birisi de masaj teknolojisidir. xDrive oyuncu koltuğu masajlı özelliği ile ayak ağrıları çeken kişilerin ihtiyaçlarını gidermede oldukça etkin bir role sahiptir. Ayak uzatma aparatı sayesinde rahat bir şekilde koltukta uzun bir süre vakit geçirme ve herhangi bir ağrı yaşamama lüksüne sahip olunabilir.

xDrive Oyuncu Koltuğu Bayraktar Modeli

Tüm xDrive modellerinin yanında geliştirilme amacı ve konsepti ile diğerlerin ayrılan ürün, xDrive Bayraktar modelidir. xDrive oyuncu koltuğu inceleme videolarındaki konsept ve görev tanımı farklılığı da Bayraktar modeli ile anlaşılır. xDrive Bayraktar modeli tek seçenek olarak siyah renkte satışa sunulur. Bayraktar modeli klasik oyun koltuğu konseptinden öte iş ve oyun istasyonu tasarımıyla öne çıkar. Bayraktar modeli klasik oyuncu koltuğu işlevlerinin yanı sıra kullanıcısına dar bir çevrede yaşam alanı sunar. Kişinin oturduğu yerden yukarı-aşağı ayarlanabilir hareketli ekran özelliği ile görüş açısına yön verebilmesi Bayraktar’a özgür bir özelliktir. Bunun yanında ekran dışında hareketli kokpit özelliğinden de bahsedilmelidir. Bayraktar modelinde yer alan kontrol paneli sayesinde koltuk dahil tüm araçlar ileri-geri hareketlerle kişinin istediği pozisyona getirilebilir. Ayrıca Bayraktar modelinde yer alan ışıklı tasarım tek tuşla dönüştürülerek kullanıcısına farklı deneyimler sunar. Ekstra olarak Bayraktar modelinde yer alan 3 adet curved ekran ile çoklu görevler tek merkezden gerçekleştirebilir ve görüş açısı genişletilebilir niteliktedir. Bayraktar modelinin bir diğer özelliği ise mekanik klavye tepsisidir. İleri-geri hareket ettirilebilme kabiliyeti sayesinde klavye ve farenin konumu kullanıcının istediği ayarda sabitlenir. Rgb ekranındaki çeşitlilikler ile birçok farklı renkde aydınlatılabilme özelliği Bayraktar modeline renk katan bir etken olarak göze çarpar. Böylesine geniş özellikli bir mekanizma için konfor da önemli bir belirleyicidir. Bacak desteği özelliği, masaj özellikli koltuk, havalandırma ve ayarlanabilir ışık derecesi, bardak tutucu ve ekipman askısı kişilerin maksimum konfora sahip olması için geliştirilen özelliklerdir. xDrive oyuncu koltuğu fiyat aralıkları göz önüne alındığında Bayraktar modelinin geniş özellikleri ve farklı konsepti ile diğer ürünlerden ayrılması normal bir durum olarak anlaşılır. Hepsiburada ile bu ürünleri kolayca satın alabilirsiniz.

xDrive Oyuncu Koltuğu Fiyatları Ne kadardır?

xDrive oyuncu koltuk fiyatları için net bir aralık söylemek mümkün değildir. Her bir koltuktaki farklı özellik ve yapılar aradaki farklılıkları oluşturan en önemli etkendir. xDrive oyuncu koltuğu en ucuz fiyattan çeşitli indirimler takip edilerek ulaşılabilir.

Oyuncu Koltuğu Yanında Kullanılan Aksesuarlar Nelerdir?

Oyuncu koltukları kullanıcıların konforunu ve verimli deneyimini amaçlayan ürünlerdir. Bu ürünlere yardımcı olarak daha iyi bir deneyim yaşamak için kulaklık, mousepad gibi ürünler tercih edilebilir.

xDrive Oyuncu Koltuğu Kurulumu Nasıl Yapılır?

xDrive oyuncu koltukları, demonte şekilde kullanıcıya ulaştırılan ürünlerdir. Ürünlerin içinde yer alan kullanım kılavuzu kurulum için gerekli rehber bilgileri sağlar. Ayrıca sosyal medya üzerinden birçok rehber video ile sorunsuz bir kurulum yapılabilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

xDrive Oyuncu Koltuğu

63 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Güvenle Kapında
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 63 ürün
DSACategoryId/2147483643/15312/80374073/xdrive