Türk yayın dünyasında son on yıl içinde büyük bir atılım yapan Yakamoz Yayınları, piyasaya sürdüğü birbirinden ilgi çekici ve faydalı kitap ile okuyucular ile buluşmaya devam ediyor. Geniş kitlelere sesini duyuran ve sevilen yazarların eserlerini en kaliteli şekilde basarak bir okuma ziyafeti sunmayı hedefleyen yayınevi, yaratıcı ve son derece ilginç kitap serileri ile de dikkat çekiyor. Özellikle kokulu kitaplar olarak bilinen ve binlerce kişinin gönlünü ısıtan seri ile ön plana çıkıyor. Çocuk kitapları, Türk ve dünya klasikleri, kişisel gelişim alanında önde gelen kitaplar da Yakamoz'un geniş yelpazesi içinde bulunuyor. Bunun yanı sıra dönemin romantik edebiyat akımının öne çıkan temsilcilerinden Hikmet Anıl Öztekin ve Merthan Demir gibi ünlü yazarların eserleri de Yakamoz Yayınları sayesinde okuyucusuna ulaşma fırsatı yakalıyor. Daima yaratıcı, daima yenilikçi ve daima kaliteli olma ilkesiyle çalışan firmanın yayınları, oldukça geniş bir kesim tarafından büyük ilgi görürken kitap mağazalarının raflarında sıklıkla çok satanlar arasında yer alıyor. 

Çocuklara Masallar Büyüklere Hikayeler 

Yakamoz Yayınları'nın en bilinen ve sokağa çıktığınızda bile birçok kişinin elinde görebileceğiniz kokulu kitap serileri, okuyucu tarafından büyük ilgi ile karşılanıyor. İçinizi ısıtacak, sıcacık, hayata dair öykülerin bulunduğu bu kitaplar, gerçekten adını aldıkları kokuları taşıyor olmaları ve şık tasarlanmış kitap ayraçları ile de dikkat çekiyor. Papatya Kokulu Kitap, Menekşe Kokulu Kitap, Kahve Kokulu Kitap ve Manolya Kokulu Kitap serinin öne çıkan parçaları arasında yer alıyor. Kolektif olarak hazırlanan bu eserlerin okuyucu tarafından büyük ilgi görmesi yayınevini seriyi büyümeye ve genişlemeye teşvik ediyor. Serinin bir benzeri olarak nitelendirilebilecek kokulu masallar ise yine aynı şekilde ortaya çıkmış ve çokça sevilmiş kitaplardan oluşuyor. Çocuklar için onların gelişimine destek olmak ve okuma alışkanlıklarını arttırmak amacı ile ortaya çıkarılan bu masallar arasında da Muz Kokulu Masallar, İncir Kokulu Masallar, Çilek Kokulu Masallar gibi birbirinden güzel isim ve içeriklere sahip eserler bulunuyor. 

Romansın Doğru Adresi Yakamoz Yayınları

Yakamoz Yayınları, yeni nesil yazarların tanınıp eserlerinin yaygınlaşması konusunda da literatüre büyük katkılarda bulunmuş son derece saygın bir yayınevi ünvanı taşıyor. İnternet üzerinden başlayan ve çok satan kitaplar yazmakla devam eden bu yolculukta pek çok genç yazarın adını bulabileceğiniz yayınevi, son yılların en çok ilgi gören türü olan romantik edebiyatın en güzel eserlerini de okuyucu ile bir araya getiriyor. Hikmet Anıl Öztekin ve Merthan Demir gibi popüler yazarların kitaplarını bulabileceğiniz yayınevi; hayata, aşka ve ayrılığa dair anektodlar ile dolu bu eserleri ile sizin de kalbinize dokunabilir. Öztekin'in en ünlü eseri olan Elif Gibi Sevmek ve Eyvallah yine Yakamoz Yayınları kalitesi ile raflardaki yerini alıyor. Ayrıca aynı yazarın Eyvallah : Fesleğen Kokulu Kitap adlı eseri de yayınevinin kolektif kokulu kitaplar serisinde adından söz ettiren bir nitelik taşıyor. 

Türk ve Dünya Klasikleri Yakamoz Yayınları'nda! 

Yalnızca güncel ve popüler edebiyat değil, klasik edebiyatın en güzel örnekleri de Yakamoz Yayınları'nda bulunuyor. Geçmişten günümüze kadar değerini hiç yitirmeden sürdürmüş olan bu eserlerin en iyi düzenlemelerinin yer aldığı yayınevinin geniş yelpazesinde Stephen Zweig'dan Halid Ziya Uşaklıgil'e kadar uzanan yazarlar yer alıyor. Ayrıca çocuk masalları denince akla gelen İranlı yazar Samed Behrengi de eğitici ve etkileyici hikayeleri ile bu klasikler arasındaki yerini almayı ihmal etmiyor. Sherlock Holmes serisi, Grigory Petrov'dan Beyaz Zambaklar Ülkesi'nde gibi nadide eserler de yine yayınevinin en iyi haliyle okuyucuya sunduğu kitaplar arasında kendine yer ediniyor.  

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...