Yakıt Filtreleri

Yakıtın filtreleme sistemiyle süzülerek temiz bir şekilde motor enjektörlerine iletilmesini sağlayan yakıt filtreleri, aracınızın performansını artırırken ateşleme sisteminin daha iyi çalışmasını sağlar. Benzinli, mazotlu, dizel ve LPG’li araçlar için üretilen filtreler, yakıt içerisinde bulunan pislikleri arındırma işlevi görür. Yakıt deposu ile motor arasında bulunan yakıt filtreleri, otomobilinizi verimli bir şekilde kullanmanızı sağlar. Kirli yakıtın motor içerisinde dolaşmasını engelleyerek motor parçalarını korur, ana parçaların zarar görmesini engeller. Ayrıca yakıt içinde yer alan toz ve parçacıkları yakalayarak hapseden yakıt filtreleri, motor yakıt sisteminin doğru bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Motorun stabilizesini koruyarak daha iyi çalışmasını sağlayan filtre sistemi, aracınızın uzun süre kullanmanıza olanak sağlar. Yakıt içindeki kiri temizleyerek zararlı maddeleri motorun dışında tutan filtreler, çeşitli motor modellerine uygun yapısıyla temel aksamın daha iyi ve verimli çalışmasına imkân sunar. Ayrıca motor yakıt ünitesine toz ve benzeri zararlı parçaların yapışmasını engelleyen yakıt filtreleri, motorunuzun problemsiz bir şekilde çalışmasını sağlar.

Motor Performansınızı Bir Üst Seviyeye Çıkartan Yakıt Filtreleri

Genel olarak motor çalışırken yakıtı süzerek filtreleyen yakıt filtreleri, yakıt içindeki pislikleri motor dışında tutmanıza olanak sağlar. Düzgün çalışmayan filtreler, kirli yakıtın motorun içine girmesine izin vereceği için yakıt sisteminin zamanla deforme olmasına neden olur. Bu nedenle aracınızın yakıt filtresini belirli aralıklarla kontrol edip değiştirmeniz, daha iyi bir performans elde etmenize yardımcı olur. Motorun arıza vermemesi için önemli ekipmanlardan biri olan yağ filtreleri, tekleme ve rölanti bozukluğu gibi sorunların önüne geçer. Ayrıca mazot kullanan araçlar için geliştirilen mazot yakıt filtreleri, yakıt içerisindeki suyu ayrıştırarak motorunuzun ömrünü uzatır, daha iyi bir performans elde etmenizi sağlar. İçten yanmalı bütün motor modellerinde bulunan yakıt filtreleri, motorun tüm hareketli parçalarının verimliliğini artırır. Aracınızın daha az yakıt tüketmesine imkân sunarak, bakımını kolaylaştırır.

Kullanım Alanına Göre Yakıt Filtreleri

Montaj yerlerine ve tiplerine göre ikiye ayrılan yakıt filtreleri, her araç modeline uygun olarak pek çok çeşide sahiptir. Montaj yerlerine göre üretilen filtre modelleri, otomobilin motor haznesinde yer alan yuvaya ya da yakıt deposunun içinde yer alan bölgeye yerleştirilir. Yakıt tiplerine göre üretilen yakıt filtreleri ise karton ve kapalı hazneli olarak iki şekilde imal edilir. Benzinli, LPG’li, dizel ve mazotlu araçlar için farklı şekillerde üretilen filtre modelleri hem yakıt tasarrufu hem de aracınızın kullanım ömrü bakımından büyük önem taşır. Zararlı partiküllerin ve hazne içinde tortuların filtrelenmesini sağlayarak motorda oluşabilecek aşınmaların önüne geçen filtreler, temizlenen yakıt ile en iyi performansı elde etmenize imkân sunar. Çeşitli araç modelleri için üretilen yakıt filtreleri, motorunuzun güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayarak yıpranmasını engeller. Aracınızın yakıt tipine göre üretilen filtre modelleri, işlevsel olarak motor ünitesini korur, otomobilinizi sorunsuz bir şekilde kullanmanıza imkân sunar.

Yakıt Filtrelerini Değiştirirken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Yakıt filtresi almadan önce aracınızın kullanma kılavuzunda yer alan bilgiler doğrultusunda seçim yapmanız, temin ederken büyük kolaylık sağlar.
  • Filtrenizi belirli aralıklarla kontrol edip değiştirmeniz, yakıt tasarrufu yapmanıza yardımcı olurken aracınızın sürüş performansını artırır. Zamanında değiştirilmeyen filtreler motor aksamında çeşitli arızalara yol açabilir.
  • Bazı yakıt filtrelerinin alanında uzman kişiler tarafından kontrollü ve titiz bir şekilde değiştirilmesi güvenliğiniz açısından önemlidir.
  • Yakıt filtrenizi tıkanmadan değiştirmeniz, motor ünitesinde oluşabilecek basınç sorunlarının önüne geçer.
  • Filtrelerin temiz olup olmadığını belirli aralıklarla kontrol etmeniz, motorunuzun ömrünün artırırken daha iyi bir performans elde etmenizi sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yakıt Filtresi Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001489/60001494