Yangın Dolabı

Yangın Dolabı

Yangın durumunda, yangına müdahale etmenizi sağlayan yangın dolabı çok önemli bir güvenlik dolabıdır. Yangın dolabının içerisinde yangını söndürmek için gerekli olan malzemeler yer alır. Dolapların boyutu modeller arasında değişiklik gösterebilir. Ekonomik fiyat seçenekleriyle satışa sunulan yangın dolabı modelleri arasından beğendiğinizi tercih edebilirsiniz. 

Yangın Dolabı Modelleri

Yangın dolapları, sıva üstü camlı ve camsız, sıva altı camlı ve camsız, köpük tanklı, sahra tipi, makaralı, tüplü ve su saatli olmak üzere değişik model seçeneklerine sahiptir. Otomatik makinelerle hassas bir şekilde ölçülerek yapılan sıva üstü modellerin çeşitli renk alternatifleri de mevcuttur. Kırmızı, kirli beyaz ve gri renklerde tasarlanan dolaplar, camlı ya da camsız olarak üretilir. Sıva altı yangın dolapları genel olarak tek kapılıdır. Köpük tanklı modellerin 30, 50 ya da 100 litre köpük tank kapasitesi vardır. Köpüklü sistemler kolay bir şekilde yangın dolabına dönüştürülebilir. Sahra tipi yangın dolapları arazi şartlarına bağlı olarak ayaklı ve çatılı olarak üretilir. İçerisinde tek ya da çift makara bulundurur. Arazi tipinde üretilen dolapların içerisine el feneri, rekor anahtarı gibi farklı ekipmanlar da koyulabilir. Yangın dolapları içerisinde 6 kiloluk yangın söndürme tüpü yer alır. Gerekli durumlarda yangın dolabını açarak içerisindeki malzemeleri kullanabilirsiniz.

Yangın Dolabı Kullanımı

Yangın dolapları, bina içi ve bina dışı olmak üzere tüm yaşam alanlarında rahatlıkla kullanılabilir. Çift bükümlü ve ortadan kapaklı olarak üretilen modeller esnemeyi büyük ölçüde önler. Dolapların su bağlantı yerleri isteğe göre sağa, sola, üst kısma ya da yana doğru bağlanabilir. Dolapların kapakları cam ya da sac model olarak tercih edilebilir. Hortumlar musluğa ve fıskiyeye sıkı bir şekilde bağlanır. Dolap içerisinde makara varsa, hortumu makaraya sarabilirsiniz. Dolap içerisinde makara yer almıyorsa da hortumu rafların üzerine yerleştirebilirsiniz. Hortumun dolaşmadan açılması için dolap içerisinde iyi bir konuma yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Yangın dolaplarını mümkün olduğunca koridor çıkışlarına ya da merdiven sahanlığı yakınlarına yerleştirmeniz gerekir. Yangın dolapları, yangın esnasında ortamda bulunan kişiler ve itfaiye görevlileri tarafından kullanılabilir. Vana kontrollü olan dolaplarda hortumun içerisinde su yer almaz. Vananın açılmasıyla birlikte basınçlı su gelmeye başlar. Keten bez hortumlardan su geçişi sağlanır ve yangına müdahale edilebilir. Lans kontrollü dolaplar ise sürekli olarak su ile dolu olduğundan kullanımı çok daha pratiktir. Lansın açılmasıyla yangına hemen müdahale edilebilir. Çeşitli modeller arasından ihtiyacınıza uygun olan yangın dolabını seçerek güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Yangın Dolabı Fiyatları

Yangın dolabı fiyatları modeller arasında değişiklik gösterebilir. Dolabın boyutu, yapımında kullanılan malzemeler ve sahip olduğu diğer özellikler fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Vanalı yangın dolapları ile dalgıç tip yangın dolapları arasında fiyat olarak hafif düzeyde farklılık görülebilir. Vanalı ve sac kapaklı olarak üretilen modeller dalgıç tip modellere göre daha pahalıdır. Dolap kapaklarının sac ya da cam olması fiyatlara az da olsa etki edebilir. Sağlam ve dayanıklı olarak üretilen modelleri uzun süre boyunca kullanarak ekonomik açıdan tasarruf elde edebilirsiniz. Birbirinden değişik yangın dolabı seçenekleri arasından hem ihtiyacınıza hem de bütçenize uygun olanı satın alabilirsiniz. 

Soru 1: Yangın dolabı ne işe yarar?

Cevap 1: Yangın dolabı, içerisine konulan malzemeler yardımıyla yangına müdahale edilmesini sağlar. 

Soru 2:  Yangın dolapları nerelerde kullanılabilir?

Cevap 2: Yangın dolapları tüm yaşam alanlarında kullanıma uygundur. 

Soru 3: Yangın dolabı modelleri fiyat olarak ne düzeydedir?

Cevap 3: Yangın dolabı modelleri fiyat olarak son derece ekonomik düzeydedir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yangın Dolabı

176 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Toplam 24 / 176 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/60003995/80546049